تکامل پس از چیکخولوب تاثیر سیارک: پاسخ سریع از زندگی به پایان کرتاسه توده

تاثیر صورتی که تشکیل چیکخولوب دهانه (Yucatán شبه جزیره مکزیکو) باعث انقراض از 75 درصد از گونه های روی زمین در 66 میلیون سال پیش از جمله غیر مرغی دایناسورها. یک جایی که نمی تجربه بسیار انقراض بود و عمیق به عنوان موجودات زنده در پرتگاه ساخته شده آن را از طریق توده رویداد انقراض تنها با برخی تغییرات در ساختار جامعه.

شواهد جدید از بین المللی اقیانوس کشف برنامه (IODP) اعزامی 364 ردیابی فسیل نقب موجودات زنده است که زندگی در بستر دریا از چیکخولوب دهانه آغاز چند سال پس از ضربه نشان می دهد که چگونه سریع بهبود بستر دریا اکوسیستم شد با ایجاد یک خوبی توسعه یافته محکم جامعه در حدود 700 ، 000 سال پس از این رویداد.

در آوریل و مه سال 2016 یک تیم بین المللی از دانشمندان حفر به چیکخولوب تاثیر دهانه. این سفر مشترک توسط سازمان های بین المللی اقیانوس کشف برنامه (IODP) و بین المللی و قاره ای علمی برنامه حفاری (ICDP) بهبود تمدید syn – و پس از تاثیر مجموعه ای از سنگ های هسته اجازه می دهد بررسی اثرات تاثیر در زندگی و بهبودی خود را پس از انقراض رویداد. پایان کرتاسه (K-Pg) رویداد شده است فراوان مورد مطالعه قرار گرفته و اثر آن بر موجودات زنده نسبتا به خوبی شناخته شده است. اثر این تغییرات در macrobenthic جامعه جامعه از موجودات زندگی می کنند و در بستر دریا که نه ترک بدن فسیل ضعیف شناخته شده است.

محققان به این نتیجه رسیدند که تنوع و فراوانی فسیل ردیابی پاسخ داد: در درجه اول به تغییرات در شار از مواد آلی (به عنوان مثال مواد غذایی) غرق شدن به بستر دریا در اوایل Paleocene. محلی و منطقه ای در مقیاس اثرات K-Pg تاثیر شامل زلزله از قدر 10-11 باعث قاره ای و دریایی رانش زمین, سونامی صدها متر ارتفاع که جاروب بیش از 300 متر خشکی شوک امواج و هوا انفجار و اشتعال آتش سوزی. جهانی پدیده های شامل, باران اسیدی, تزریق ذرات معلق در هوا و گرد و غبار و دوده به اتمسفر مختصر شدید خنک کننده پس از کمی گرم شدن و نابودی استراتوسفر لایه ازن پس از مدت های طولانی اثر گلخانه ای.

انقراض حوادث مربوط به گذشته 500 میلیون سال از تاریخ زمین و تحصیل آنها کمک می کند تا دانشمندان علوم زمین را در درک که چگونه موجودات پاسخ به استرس در محیط زیست خود را و چگونه اکوسیستم بازیابی از دست دادن تنوع زیستی. اگر چه K-Pg انقراض ناشی از برخورد یک سیارک قبلی آنهایی که ناشی از کندتر فرآیندهای مانند آتشفشان عظیم که باعث اسیدی شدن اقیانوس و deoxygenation بود و اثرات زیست محیطی که میلیون ها سال به طول انجامید.

با مقایسه K-Pg رکورد پیش از آن به حوادث مانند پایان پرمین انقراض (به اصطلاح “بزرگ مرگ” زمانی که 90 درصد از زندگی بر روی زمین منقرض), دانشمندان علوم زمین می تواند تعیین کند که چگونه محیطی مختلف تغییر زندگی تاثیر می گذارد. مشابه وجود دارد به طور کلی الگوهای بازیابی پس از هر دو واقعه با فاز مجزا از ثبات و تنوع اما با فریم های زمانی مختلف. اولیه بهبودی پس از K-Pg حتی در زمین صفر از تاثیر به طول انجامید فقط چند سال; این همان فاز به طول انجامید دهها هزار سال پس از پایان پرمین انقراض است. کلی بهبود بستر دریا ماهى موجودات زنده پس از K-Pg در زمان ~700,000 سال اما از آن زمان چند میلیون سال پس از پایان پرمین.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Geological Society of America. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر