در حال حاضر شما آن را ببینید در حال حاضر شما لازم نیست.

چه ستاره شناسان تصور می شد یک سیاره فراتر از منظومه شمسی ما در حال حاضر به ظاهر از بین رفته دید. هر چند این اتفاق در داستان های علمی تخیلی مانند سوپرمن سیاره کریپتون انفجار ستاره شناسان به دنبال یک توضیح محتمل.

یک تفسیر این است که به جای اینکه اندازه کامل سیاره شی که اولین عکس در سال 2004 آن را به جای می تواند وسیع و در حال گسترش ابری از گرد و غبار تولید شده در یک برخورد بین دو بدن در مدار روشن ستاره نزدیک Fomalhaut. پتانسیل پیگیری مشاهدات ممکن است تایید این نتیجه فوق العاده ای.

“این برخورد هستند بسیار نادر است و بنابراین این یک معامله بزرگ است که ما در واقع می توانید برای دیدن یکی” گفت: András Gáspár از دانشگاه آریزونا توسان. “ما اعتقاد داریم که ما در جای مناسب در زمان مناسب را شاهد چنین بعید است با ناسا تلسکوپ فضایی هابل.”

“این Fomalhaut سیستم آزمون نهایی آزمایشگاه برای همه ما ایده های در مورد چگونه سیارات فراخورشیدی و سیستم های ستاره ای تکامل” اضافه شده جورج Rieke از دانشگاه آریزونا مباشر رصدخانه. “ما شواهدی از چنین برخورد در سیستم های دیگر, اما هیچ یک از این مقدار مشاهده شده در سیستم خورشیدی ما است. این طرح چگونه سیارات از بین بردن هر یک از دیگر.”

شی به نام Fomalhaut b برای اولین بار در سال 2008 اعلام کرد بر اساس اطلاعات گرفته شده در سال های 2004 و 2006. آن را به وضوح قابل مشاهده در چند سال از مشاهدات هابل نشان داد که این یک نقطه حرکت. تا آن زمان شواهد برای سیارات فراخورشیدی تا به حال عمدتا در استنباط از طریق غیر مستقیم روش تشخیص مانند ظریف عقب و جلو ستارگان wobbles و سایه از سیارات عبور از مقابل ستاره های خود را.

بر خلاف دیگر تصویربرداری به طور مستقیم سیارات فراخورشیدی اما آزار دهنده پازل به وجود آمد با Fomalhaut b در اوایل. جسم غیر منتظره ای روشن در نور مرئی اما هر گونه قابل تشخیص مادون قرمز حرارت امضاء. ستاره شناسان حدس زده است که اضافه روشنایی آمد از یک پوسته یا حلقه ای از گرد و غبار محاصره این سیاره است که احتمالا ممکن است شده اند برخورد مربوط. مدار Fomalhaut b همچنین به نظر می رسد غیر معمول احتمالا بسیار غیر عادی است.

“مطالعه ما که تجزیه و تحلیل در دسترس همه آرشیوی هابل اطلاعات در Fomalhaut نشان داد چندین ویژگی است که هم رنگ یک تصویر که این سیاره به اندازه شیء ممکن است هرگز وجود داشته است در وهله اول” گفت: Gáspár.

این تیم تاکید می کند که نهایی میخ را در تابوت آمد هنگامی که داده های خود را تجزیه و تحلیل تصاویر هابل گرفته شده در سال 2014 نشان داد جسم از بین رفته بود و به كفر خود افزودند. اضافه کردن به رمز و راز آن تصاویر نشان داد جسم به طور مداوم در طول زمان محو شدن آنها می گویند. “واضح است Fomalhaut b انجام شد همه چیز واجد شرایط سیاره باید انجام شود” گفت: Gáspár.

تفسیر این است که Fomalhaut b است که به آرامی در حال گسترش از smashup که لعنتی یک dissipating ابر گرد و غبار به فضا است. با در نظر گرفتن تمام داده های موجود در Gáspár و Rieke فکر می کنم این برخورد رخ داده است نه بیش از حد طولانی قبل از اولین مشاهدات انجام شده در سال 2004. در حال حاضر بقایای ابر متشکل از ذرات گرد و غبار حدود 1 میکرون (1/50 قطر یک موی انسان) است که در زیر هابل حد تشخیص. ابر گرد و غبار برآورد شده است به گسترش در حال حاضر به یک اندازه بزرگتر از مدار زمین در اطراف خورشید ما است.

به همان اندازه مخدوش است که این تیم گزارش می دهد که هدف این است که به احتمال زیاد در یک مسیر فرار به جای در یک مدار بیضوی به عنوان انتظار می رود برای سیارات. این است که بر اساس این محققان با اضافه کردن بعد مشاهدات به مسیر توطئه های از قبل داده است. “به تازگی ایجاد گرد و غبار ابر تجربه قابل توجهی تابشی نیروهای از ستاره مرکزی Fomalhaut می توان در چنین مسیر” گفت: Gáspár. “مدل ما به طور طبیعی قادر به توضیح همه مستقل قابل مشاهده پارامترهای سیستم: گسترش آن رای خود را محو و مسیر آن.”

چون Fomalhaut b در حال حاضر در داخل گسترده حلقه های یخی باقی مانده محاصره ستاره برخورد بدن احتمالا مخلوطی از یخ و گرد و غبار و مانند ستاره های دنباله دار وجود دارد که در کمربند Kuiper در حاشیه بیرونی منظومه شمسی ما. Gáspár و Rieke تخمین می زنند که هر یک از این ستاره دنباله دار مانند بدن اندازه گیری در حدود 125 مایل (200 کیلومتر) سراسر (تقریبا نصف اندازه سیارک وستا).

با توجه به نویسندگان مدل خود توضیح می دهد که تمام مشاهده فنی Fomalhaut b. پیچیده گرد و غبار دینامیکی مدل سازی انجام شده بر روی یک خوشه از رایانه در دانشگاه آریزونا نشان می دهد که این مدل قادر است به تناسب کمی تمام مشاهدات. با توجه به نویسنده محاسبات Fomalhaut سیستم واقع در حدود 25 سال نوری از زمین ممکن است یکی از این حوادث تنها هر از 200 ، 000 سال است.

Gáspár و Rieke — همراه با دیگر اعضای تیم تمدید — نیز رعایت Fomalhaut سیستم با ناسا آینده James Webb Space Telescope در سال اول خود را از علم ، این تیم را به طور مستقیم تصویربرداری درونی مناطق گرم از سیستم فضایی حل و فصل برای اولین بار گریزان سیارک کمربند جزء از یک فراخورشیدی سیاره ای سیستم. این تیم را نیز جستجو برای واجد شرایط سیارات در مدار Fomalhaut که ممکن است گرانشی مجسمه سازی بیرونی دیسک. آنها همچنین تجزیه و تحلیل ترکیب شیمیایی از دیسک.

مقاله خود “جدید HST [هابل] داده ها و مدل سازی آشکار عظیم planetesimal برخورد اطراف Fomalhaut” است که منتشر شده در آوریل 20, 2020, در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

تلسکوپ فضایی هابل یک پروژه همکاری بین المللی میان ناسا و ESA (آژانس فضایی اروپا). پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز کمربند سبز مریلند موفق تلسکوپ. موسسه علوم تلسکوپ فضایی (STScI) در بالتیمور مریلند انجام هابل علم ، STScI عمل برای ناسا توسط انجمن از دانشگاه ها برای پژوهش در نجوم در واشنگتن ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im