تجربی اسکیزوفرنی مواد مخدر می تواند به کاهش طولانی-غفلت علائم

xia یوان/گتی ایماژ

برای اولین بار در دهه محققان ممکن است یک راه جدید برای نیشگون گرفتن و کشیدن سیگنال های مغز برای درمان روان پریشی و دیگر علائم اسکیزوفرنی. نتایج حاصل از یک 245-فرد کارآزمایی بالینی اشاره است که یک ترکیب به نام SEP-363856 که به نظر می رسد در عمل گیرنده های عصبی درگیر در دوپامین سیگنالینگ ممکن است آدرس گسترده تر طیف وسیعی از علائم اسکیزوفرنی از در حال حاضر در دسترس مواد مخدر انجام دهند و با عوارض جانبی کمتر.

“اگر این نتایج تایید این خواهد بود بزرگ خبر می گوید:” جفری لیبرمن یک روانپزشک در دانشگاه کلمبیا. این دارو را توسعه Sunovion Pharmaceuticals Inc., شناسایی آن از طریق غیر معمول فرآیند غربالگری نه هدایت مدارهای مغز و گیرنده در حال حاضر دخیل در این بیماری لیبرمن می گوید. “این یک قمار بزرگ در بخشی خود را. این مطالعه نشان می دهد که ممکن است آن پرداخت.”

بیولوژیکی اساس اسکیزوفرنی باقی می ماند یک پازل اما محققان مرتبط بيماران توهم و هذیان به بیش از مسنجر شیمیایی دوپامین. به مهار دوپامین سیگنالینگ موجود داروهای آنتی سایکوتیک اتصال به یک نوع از گیرنده های دوپامین در سلول های عصبی به نام D2. این داروها کمک به کنترل غیر طبیعی ادراکات و افکار را “مثبت” علائم اسکیزوفرنی. اما آنها نمی انجام این کار بسیار به آدرس یا اختلالات شناختی یا “منفی” علائم از جمله عدم انگیزه dulled احساسات و برداشت های اجتماعی. “کسانی که منفی علائم اغلب ویرانگر می گوید:” دیانا, پرکینز, یک روانپزشک در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل. “یک فرد می تواند تبدیل به در افراطی ترین, robotlike.”

اولین نسل از داروهای آنتی سایکوتیک است که ظهور در 1950s گاهی اوقات در واقع بدتر از این علائم منفی پرکینز می گوید. و چرخی در پایین دوپامین سیگنالینگ می تواند منجر به عوارض جانبی از جمله لرزش و حرکات غیر ارادی. نسل دوم از D2-هدف قرار دادن داروهای کاهش خطر ابتلا به برخی از این عوارض جانبی اما بسیاری باعث افزایش وزن و سوخت و ساز مشکلات است.

Sunovion خود را آغاز مخدر جستجو مایل به جلوگیری از گیرنده های D2. “این یک بیت از یک antitarget رویکرد می گوید:” کنت Koblan شرکت افسر ارشد علمی. “اگر [ترکیب] کار می کرد از طریق D2 سیستم ما نمی خواهید به کار بر روی آن است.” محققان با تکیه بر مواد مخدر غربالگری روش توسعه یافته توسط PsychoGenics Inc., که با استفاده از هوش مصنوعی به تجزیه و تحلیل رفتار موش در معرض صدها نامزد ترکیبات. محققان به دنبال یک ترکیب است که تقلید اثرات D2-هدف قرار دادن مواد مخدر. یک مرحله از تست های درگیر در تلاش برای معکوس کردن اثرات phencyclidine بهتر به عنوان شناخته شده PCP که باعث بیش فعالی و دیگر schizophrenialike رفتارها.

SEP-363856 افزایش یافت و به بالای پشته. این ترکیب نمی لمسی گیرنده های D2 محققان دریافتند اما آن را فعال دو نوع دیگر از گیرنده های عصبی شناخته شده به عنوان TAAR1 و 5-HT1A—که کمک به تنظیم سنتز و آزاد شدن دوپامین. مکانیسم این دارو نیست به طور کامل روشن اما محققان گمان آنها ضربه در یک راه جدید به نیشگون گرفتن و کشیدن دوپامین سیگنالینگ.

کارآزمایی بالینی مورد آزمایش قرار SEP-363856 اثر در افرادی که هنوز در اوایل دوره اسکیزوفرنی—هیچ کدام بیمارستان بستری شده بود حاد روانی علائم بیش از دو برابر. در عود از این علائم شرکت کنندگان که در بازه زمانی از 18 به 40 سال صرف 4 هفته در بیمارستان یا مصرف SEP-363856 یا یکسان به دنبال دارونما قرص یک بار در روز. پزشکان سپس ارزیابی یک مجموعه گسترده ای از علائم اسکیزوفرنی با استفاده از اندازه گیری به نام مثبت و منفی سندرم مقیاس (PANSS) می دهد که نمرات اعم از 30 تا 210 با نمره بالاتر به نمایندگی از علائم بدتر. به طور متوسط شرکت کنندگان به ثمر رساند تقریبا 100 در ورود به مطالعه پس از 4 هفته و ميانگين نمره در گروه دارو کاهش یافته بود 17.2 امتیاز مقابل 9.7 در گروه دارونما این گزارش امروز در The New England Journal of Medicine.

“این خبر خوبی است” می گوید: رومینا Mizrahi, یک روانپزشک در دانشگاه تورنتو است. محاکمه نمی به طور مستقیم مقایسه SEP-363856 به داروهای دیگر اما او اشاره می کند که کاهش در نمرات PANSS شبیه به نتایج برخی از آزمایشات از شرکت تایید داروهای آنتی سایکوتیک.

گروه مصرف SEP-363856 نیز تا به حال یک تنه نسبت به گروه دارونما در مقیاس دیگر یکی به معنای اندازه گیری علائم منفی مانند فقدان لذت و انگیزه. هر چند مطالعه نبود آماری طراحی شده به منظور جلب نتیجه گیری با استفاده از این اندازه گیری ثانویه این نشانه اولیه “است که یک معامله بزرگ و آن را به طور بالقوه یک بازی تعویض” پرکینز می گوید. “اگر آن را تایید کرد … که معنی زیادی برای بسیاری از بیماران و خانواده های آنان است.”

نرخ عوارض از جمله اختلالات حرکتی تهوع و اضطراب و خواب آلودگی کم بود در هر دو گروه ، و اگر چه SEP-363856 را در دراز مدت اثر بر سوخت و ساز بدن نیست, روشن, ترکیب نیست, علت اصلی کاهش وزن در هر دو 4-هفته محاکمه و یا 26-هفته فرمت که شامل 156 از شرکت کنندگان همه آنها رو تجربی مواد مخدر است.

Sunovion نیست و این شرکت تنها به دنبال گریز از گیرنده های D2 در درمان اسکیزوفرنی. کارونا درمان مشغول به تحصیل است xanomeline یک ترکیب متفاوت و با هدف عصبی که الی لیلی توسعه در دهه 1990 و بعد از آن رها شده و پس از پیدا کردن که بسیاری از بیماران با تجربه عوارض جانبی آن شامل تهوع و سرگیجه است. (کارونا با هدف کاهش این اثرات با ترکیب xanomeline با یکی دیگر از مواد مخدر است.) این شرکت اعلام کرد نتایج مثبت از مطالعه شامل 182 بیماران در سال گذشته است.

در سپتامبر 2019, Sunovion راه اندازی یک بزرگتر فاز سوم که شامل بیش از 1000 نفر طراحی شده برای اثبات این دارو اثر و نفع خود تصویب قانونی. Koblan می گوید او نمی تواند برآورد زمانی که دادگاه ممکن است نتایج عملکرد با استناد به COVID-19. “من خواهد بود بسیار راحت پاسخ به سوال که اگر ما در این میان از یک بیماری همه گیر” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de