فیزیکدانان بر این باورند که در جهان اول ده میکروثانیه رایگان کوارک و gluons پر از فضا زمان تشکیل فاز جدیدی از ماده به نام “کوارک-گلوئون پلاسما’ (QGP). تجربی و نظری کار در سرن بود و کلام در کشف این سوپ داغ از ماده ازلی است که دوباره امروز در شتاب دهنده های مبتنی بر آزمایش آزمایشگاه. به کشف QGP در این آزمایش مشاهده عجیب و غریب “عجیب و غریب” کوارک بسیار مهم است. اگر QGP ایجاد غرابت است که به آسانی تولید شده از طریق برخورد بین gluons. در تجزیه و تحلیل منتشر شده در EPJ ST, دکتر یوهان Rafelski از دانشگاه آریزونا, ایالات متحده همچنین در سرن, ارائه, چگونه درک ما از این ویژگی غرابت تولید امضای تکامل یافته بیش از طول زندگی حرفه ای طولانی خود را.

با استفاده از این سبک از یک دفتر خاطرات شخصی’, Rafelski اولا بررسی و خلاصه دهه کار. توصیف پیشرو تجربی و نظری سهم او بازگو چرا و چگونه عجیب و غریب کوارک تولید می شوند بنابراین کارآمد در QGP و چگونه این رفتار شده است برای بهره برداری QGP کشف. او همچنین به بررسی غرابت به عنوان یک ابزار در جستجو و کشف این کهن فاز; موجود در unimaginably درجه حرارت بالا و فشار. او سپس شرح زیر خط از تحقیقات از طریق به جریان تجربی ultra-high-energy آزمایش های مربوط به سر در برخورد بین هر دو سنگین هسته و پروتون سبکتر انجام شده در سرن بزرگ هادرون (LHC).

ثانیا Rafelski شرح زیر است روایت با نظر مجموعه ای از خود منتشر نشده کار با تمرکز بر پیشگام نظریه ها و QGP کشف. او همچنین شامل مجموعه ای از نظرات داوران ارائه هر دو انتقاد و ستایش برای این مطالعات; همراه با خود حال و روز دیدگاه. این بررسی برجسته متعدد موفقیت لذت می برد توسط نظریه پردازان از طریق دهه تلاش خستگی ناپذیر برای توضیح و درک اولیه QGP. همه همان را نشان می دهد که بسیاری از فشار دادن به سوالات باقی مانده پاسخ داده شود. Rafelski همچنان به مشارکت در این زمینه خود را از طریق غنی تحقیقات تجربه و بدون شک الهام بخش نسل جدیدی از فیزیکدانان به ادامه مطالعه از کوارک عجیب و غریب در جهان ازلی.

تفاوت: حمایت فرصت


داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط اسپرینگر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.


مرجع مجله:

  1. یوهان Rafelski. کشف کوارک-گلوئون پلاسما: غرابت خاطرات. اروپا فیزیکی مجله مباحث ویژه, 2020; 229 (1): 1 DOI: 10.1140/epjst/e2019-900263-x

استناد به این صفحه:

اسپرینگر. “کاوش در غرابت و ازلی هستی.” ScienceDaily. ScienceDaily, 31 ژانویه سال 2020 است. <www.sciencedaily.com/releases/2020/01/200131114737.htm>.

اسپرینگر. (2020, ژانویه 31). کاوش در غرابت و کهن جهان است. ScienceDaily. بازبینیشده در فوریه 1 سال 2020 از www.sciencedaily.com/releases/2020/01/200131114737.htm

اسپرینگر. “کاوش در غرابت و ازلی هستی.” ScienceDaily. www.sciencedaily.com/releases/2020/01/200131114737.htm (accessed February 1, 2020).

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی