منقرض شده لاک پشت های غول پیکر به حال شاخدار پوسته تا سه متر

منطقه گرمسیری آمریکای جنوبی است و یکی از نقاط داغ وقتی که می آید به حیوانات تنوع. این منطقه منقرض شده جانوران منحصر به فرد است به عنوان مستند فسیل غول جوندگان و crocodylians -از جمله تمساح, تمساح caimans و gavials-که ساکنان آنچه که امروز در یک منطقه بیابانی در ونزوئلا. پنج تا ده میلیون سال پیش این بود که یک مرطوب باتلاقی منطقه پرتکاپو با زندگی است. یکی از ساکنان آن شد Stupendemys geographicusیک لاک پشت گونه و برای اولین بار شرح داده شده در اواسط 1970s.

لاک پشت های غول پیکر 100 بار سنگین تر از آن نزدیکترین خویشاوند

محققان دانشگاه زوریخ (UZH) و محققان همکار از کلمبیا ونزوئلا و برزیل در حال حاضر گزارش استثنایی نمونه از لاک پشت منقرض شده به تازگی در مکان های جدید در سراسر ونزوئلا و کلمبیا. “کاراپاس برخی از Stupendemys افراد رسیده و تقریبا سه متر ساخت آن را یکی از بزرگترین و اگر نه بزرگترین لاک پشت است که تا کنون وجود داشته است می گوید:” مارسلو سانچز مدیر فسیل شناسی موسسه و موزه UZH و مطالعه است. لاک پشت به حال برآورد توده بدن از 1,145 کیلوگرم — تقریبا یک صد بار که از نزدیک ترین آن زندگی نسبی بزرگ-رهبری رودخانه آمازون لاک پشت.

مردان انجام شاخ در کاراپاس

در برخی از افراد کامل کاراپاس نشان داد عجیب و غریب و غیر منتظره ویژگی ها: شاخ. “دو پوسته انواع حاکی از آن است که دو جنس نر و ماده از Stupendemys وجود داشته است — مردان با شاخدار پوسته و زنان با hornless پوسته” نتیجه گیری سانچز. با توجه به paleobiologist این اولین بار است که تفاوت جنسی در قالب شاخدار پوسته های گزارش شده برای هر یک از سمت گردن لاک پشت یکی از دو گروه عمده لاک پشت جهان است.

با وجود آن فوق العاده, اندازه, این لاک پشت مجبور دشمنان طبیعی است. در بسیاری از مناطق وقوع Stupendemys همزمان با Purussaurus بزرگترین caimans. این بود که به احتمال زیاد یک شکارچی غول پیکر, لاک پشت های داده شده نه تنها اندازه آن و رژیم غذایی بلکه به عنوان استنباط توسط علائم گزش و سوراخ استخوان های فسیلی carapaces از Stupendemys.

لاک پشت تاریخ نژادی جانور یا گیاه به طور کامل تجدید نظر شده

پس از این دانشمندان همچنین کشف آرواره ها و دیگر قطعات اسکلت از Stupendemys آنها قادر به به طور کامل تجدید نظر تکاملی روابط این گونه لاک پشت درخت زندگی. “بر اساس مطالعات انجام شده از لاک پشت آناتومی ما در حال حاضر می دانیم که برخی از زندگی لاک پشت ها از منطقه آمازون در حال نزدیک ترین بستگان زندگی می گوید:” سانچز. همچنين جدید اکتشافات و بررسی های موجود در فسیل های از برزیل کلمبیا و ونزوئلا نشان می دهد بسیار گسترده تر جغرافیایی توزیع Stupendemys از آنچه قبلا تصور. حیوانات زندگی می کردند در سراسر بخش شمالی آمریکای جنوبی است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه زوریخ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر