پیدا کردن لوسمی ضعف با استفاده از ژنوم گسترده تکنولوژی CRISPR

یک تیم از محققان در دانشگاه کالیفرنیا در سان Diego دانشکده پزشکی و مورز مرکز سرطان با استفاده از تکنولوژی CRISPR برای شناسایی کلید تنظیم کننده های تهاجمی لوسمی ميلوئيد مزمن یک نوع از سرطان است که باقی مانده است دشوار است به درمان است و مشخص مکرر عود.

“ما با استفاده از تکنولوژی CRISPR برای انجام یک genome-wide screen در لوسمی سلول ها برای جلوگیری از هزاران ژن در یک بار. این یک ابزار بسیار قدرتمند است که به ما اجازه شناسایی بسیاری از ژن ها که سوخت لوسمی رشد و پیدا کردن آسیب پذیری است که می تواند هدفمند در این بیماری گفت:” نویسنده ارشد Tannishtha Reya دکترا استاد در بخش داروشناسی و پزشکی است. “این مطالعه همچنین نشان می دهد برای اولین بار است که کل ژنوم CRISPR-بر اساس صفحه نمایش در واقع می تواند انجام شود در یک شیوه ای است که بسیار بیشتر فیزیولوژیکی مربوط: استفاده اولیه سلول های سرطانی در محیط بومی ریز محیط.”

گزارش در مارس 20, 2020 نسخه آنلاین از مجله طبیعت سرطان, Reya و همکاران شناسایی RNA پروتئین ها اتصال-که به طور معمول کنترل, چگونه, و اگر هنگامی که سلول های خاصی پروتئین — به عنوان یک کلید کلاس از پروتئین است که حفظ و حفاظت از مواد مخدر-مقاوم در برابر لوسمی سلول های بنیادی است. نویسندگان متمرکز Staufen2 (Stau2) نسبتا understudied عضو RNA-binding protein خانواده که قبلا شناخته شده تنها برای کنترل مغز و سیستم عصبی توسعه است.

این کار انجام شد در همکاری با UC سن دیگو محققان ژن Yeo دکترا و Anjana رائو, دکترا و انجام شد منجر نویسنده Jeevisha Bajaj, دکترا, در حالی که او یک همکار فوق دکترا در دانشگاه سن دیگو در Reya آزمایشگاه. Bajaj متعاقبا پیوست پزشکی دانشگاه روچستر مرکز به عنوان دستیار پروفسور پزشکی ژنتیک و محقق در Wilmot سرطان موسسه.

تیم طراحی و توسعه یک مدل موش که در آن Stau2 شد ژنتیکی حذف شده و دریافتند که از دست دادن این پروتئین منجر به عمیق کاهش لوسمی رشد و انتشار و به طور قابل توجهی بهبود بقای کلی در مدل موش. Stau2 نیز مورد نیاز برای ادامه رشد اولیه نمونه های بافتی بیماران مبتلا به لوسمی که نشان می دهد حفظ وابستگی در انسان بیماری است.

“ما به خصوص هیجان زده در مورد این کار به این دلیل که به دانش ما در این تظاهرات که Staufen2 کلیدی وابستگی در هر سرطان” گفت: Reya است که یک عضو از مورز مرکز سرطان و سانفورد کنسرسیوم پزشکی احیا کننده.

به درک چگونه Stau2 کنترل سرطان محققان عهده یک ژنوم در مقیاس محاسباتی و تحلیل اهداف خود را از طریق RNA-Seq و eCLIP-Seq. این منجر به کشف که این پروتئین کنترل کلید oncogenes مانند Ras و رگولاتور اپی ژنتیک مانند LSD/KDM خانواده از پروتئین ها هستند که مهم اهداف مواد مخدر در حال آزمایش در برابر سرطان خون و سرطان های دیگر.

با توجه به موسسه ملی سرطان در حدود 1.5 درصد از مردان و زنان خواهد بود مبتلا به لوسمی در برخی از نقطه در طول عمر خود. در حالی که لوسمی ميلوئيد مزمن (CML) را می توان با درمان های هدفمند این بیماری می تواند کشنده باشد اگر آن را در پیشرفت و یا تشخیص داده می شود در یک حاد “انفجار” فاز. این یافته ها همچنین پیامدهای لوسمی ميلوئيدی حاد (AML) و دیگر سرطان خون.

“این کار خواهد بود به خصوص مهم برای کشف درمان های جدید گفت:” Bajaj. “ما genome-wide screen شناسایی تلفن همراه سیگنال های حیاتی برای رشد سرطان و در آینده این مطالعه مفید خواهد بود به مطالعه ریز محیط اطراف تومور است که شامل بافت های خونی و مهم سیگنال های مولکولی مرتبط با چگونه سرطان رفتار می کند.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا – سن دیگو. Original نوشته شده توسط Yadira Galindo. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>