اخراج دانشگاه اموری عصب شناسی با روابط چین محکوم مالیاتی شارژ

عصب شناسی لی شیائو جیانگ که التماس گناه به آمریکا پرداخت مالیات بر درآمد به دست آورده از نهاد ها مشغول به کار در دانشگاه اموری.

AIMINTANG/ISTOCK.COM

حماسه از یک دانشگاه اموری عصب شناسی که اخراج شد در مارس 2019 پس از بررسی به روابط چین به پایان رسید و در هفته گذشته در دادگاه فدرال. اما صدور حکم از لی شیائو جیانگ میریزد نور کمی در سیاسی مسئله انفجاری از نفوذ خارجی در ایالات متحده تحقیقاتی که roiled جامعه علمی برای 2 سال گذشته.

اموری اخراج Li یک شاغل عضو هیات علمی و همسرش, Li Xinghua برای “شکست را به طور کامل فاش” ارتباط خود را به موسسات تحقیقاتی از طریق آن کشور را هزار استعدادهای برنامه. این یکی از بسیاری از اقدامات صورت گرفته توسط موسسات تحقیقاتی به عنوان بخشی از تحقیقات جاری توسط ایالات متحده موسسه ملی بهداشت و دیگر سازمان های فدرال و یا دولت های خارجی به ویژه چین در تلاش هستند به طور نادرست به دست آوردن کار انجام شده توسط ایالات متحده تامین می شود محققان.

در 8 مه لی شیائو جیانگ التماس گناه در ایالات متحده دادگاه منطقه در آتلانتا به underreporting درآمد خود را در اظهارنامه مالیاتی فدرال. او موافقت به پرداخت $35,089 و هر گونه مجازات ناشی از refiling اصلاح گرداند از 2012-18. این حکم شامل 1 سال تعلیقی.

مقامات فدرال می گویند لی شیائو جیانگ اقدامات نشان دادن مداوم تهدید به یکپارچگی ایالات متحده, شرکت پژوهش.

“وزارت دادگستری همچنان هوشیار بیش از برنامه هایی مانند هزار استعدادهای برنامه که استخدام استادان و محققان به کار چین” جان Demers دستیار دادستان کل برای امنیت ملی گفت: در 11 مارس مطبوعاتی. “این متهم فکر می کردم که او می تواند زندگی می کنند دو زندگی جداگانه—یکی در اینجا در دانشگاه اموری و یکی در چین به عنوان یک هزار و استعدادهای شرکت کننده در برنامه” می افزاید: آمریکا وکیل Byung Pak. “سرانجام حقیقت را به این متهم در دست نیست و او در حال حاضر یک جنایت کار محکوم است که دستور داده شده به بازپرداخت بیش از $35,000 به IRS [خدمات درآمد داخلی].”

چینی-متولد لی شیائو جیانگ که پیوست اموری در سال 1995 و تبدیل به یک شهروند ایالات متحده در سال 2000 شروع به همکاری با همکاران چینی در سال 2007 و در سال 2012 راه اندازی یک آزمایشگاه در موسسه ژنتیک و زیست شناسی تکاملی از آکادمی چینی علوم. پس از اموری اخراج او لی شیائو جیانگ شروع به کار در دانشگاه جینان. اما پس از نوامبر سال 2019 او بازداشت شده است در ایالات متحده در انتظار حل این پرونده است.

لی شیائو جیانگ وکیل پیتر Zeidenberg می گوید: مشتری خود را “اذعان می کند که او باید گزارش درآمد خود را مالیات. و او خجالت آن است.”

قاضی اعمال Zeidenberg می گوید اجازه خواهد داد که لی شیائو جیانگ “به عقب بر گردیم به تحقیق او” در هانتینگتون بیماری که متوقف شد زمانی که زن و شوهر آزمایشگاه بود ناگهان تعطیل سال گذشته است. اما Zeidenberg فکر می کند در مورد زخم اثر مخالف از آنچه مقامات فدرال مدعی شد هدف خود را در تعقیب لی شیائو جیانگ.

“او ترجیح داده اند به انجام آن در ایالات متحده در اموری,” Zeidenberg می گوید. “او تا به حال یک موفقیت حرفه ای در اینجا این است که در آن زندگی خود را است. اما در حال حاضر او است که مجبور به کار در چین است. و من فکر می کنم که فوق العاده جالب.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im