برای اولین بار تایید کرد زیر آب بومی سایت های باستان شناسی پیدا کردن ساحل استرالیا

باستان مستغرق بومی سایت های باستان شناسی زیر آب در انتظار کشف دوباره در سواحل استرالیا, با توجه به مطالعه منتشر شده 1 جولای سال 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONE by Jonathan بنیامین از فلیندرز دانشگاه آدلاید استرالیا و همکاران.

در پایان عصر یخبندان سطح دریا بسیار پایین تر از امروز و استرالیا خط ساحلی بود 160 کیلومتر دورتر دریایی. زمانی که یخ فروکش کرده و سطح دریا افزایش یافت و به سطح فعلی آن حدود دو میلیون کیلومتر مربع از استرالیا زمین شد مستغرق که در آن مردم بومی قبلا زندگی می کردند. در نتیجه این احتمال وجود دارد که بسیاری از باستان بومی سایت های در حال حاضر در زیر آب.

در این مطالعه بنیامین و همکارانش گزارش نتایج حاصل از چندین میدان مبارزات بین 2017-2019 که در طی آن آنها اعمال یک سری از تکنیک های مکان یابی و بررسی مستغرق سایت های باستان شناسی از جمله هوایی و زیر آب سنجش از راه دور فن آوری های مستقیم بررسی توسط غواصان. آنها بررسی دو سایت خاموش Murujuga سواحل شمال غربی استرالیا است. در کیپ Bruguieres کانال غواصان شناسایی 269 آثار باستانی قدمت حداقل 7000 سال و یک مصنوع بود شناسایی و در یک آب شیرین بهار در پرواز فوم عبور مورخ به حداقل 8,500 سال است. این اولین تایید سایت های باستان شناسی زیر آب موجود در استرالیا فلات قاره.

این یافته ها نشان می دهد استفاده از این تکنیک های اکتشافی برای محل مستغرق سایت های باستان شناسی. نویسندگان امیدوارم که این تکنیک می تواند بر گسترش در آینده به صورت سیستماتیک بازیابی و بررسی باستان بومی آثار فرهنگی. آنها بیشتر می خواهیم که آینده اکتشاف را تکیه می کنند نه تنها در دقت و امن روش های علمی بلکه در قانون برای حفاظت و مدیریت بومی میراث فرهنگی در امتداد خط ساحلی استرالیا.

بنیامین می گوید: “مدیریت بررسی و درک archaelogy استرالیا فلات قاره در همکاری با Aboriginal and Torres Strait Islander سنتی صاحبان و متولیان یکی از آخرین مرز در استرالیا باستان شناسی.” او می افزاید: “نتایج ما نشان دهنده اولین گام در یک سفر از کشف به کشف پتانسیل باستان شناسی در قاره قفسه که می توانید با پر کردن یک شکاف عمده در تاریخ بشر از این قاره است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de