آیا تا کنون فکر چه نوع از سنگ ها را تشکیل می دهند کسانی که در تاریک و روشن splotches در ماه ؟ خوب USGS به تازگی منتشر شده جدید معتبر نقشه برای کمک به توضیح 4.5 میلیارد سال سابقه از نزدیک ترین همسایه ما در فضا است.

برای اولین بار در کل سطح ماه شده است به طور کامل نقشه برداری و یکنواخت طبقه بندی شده توسط دانشمندان از USGS در همکاری با ناسا و قمری سیاره موسسه.

قمری نقشه به نام “واحد نقشه زمین شناسی از روی ماه” را به عنوان قطعی طرح از سطح ماه زمین شناسی برای آینده بشر ماموریت و ارزشمند خواهد بود برای جامعه علمی بین المللی مربیان و عمومی-در-بزرگ است. دیجیتال نقشه آنلاین در دسترس است در حال حاضر و نشان می دهد که ماه زمین شناسی در جزئیات باور نکردنی (1:5,000,000 مقیاس).

“مردم همواره مجذوب ماه و هنگامی که ما ممکن است بازگشت” گفت: زمان USGS مدیر و فضانورد سابق ناسا جیم Reilly. “این فوق العاده برای دیدن USGS ایجاد یک منبع است که می تواند کمک به ناسا با برنامه ریزی خود را برای ماموریت های آینده.”

برای ایجاد جدید دیجیتال, نقشه, دانشمندان با استفاده از اطلاعات از شش آپولو-عصر منطقه ای نقشه ها همراه با اطلاعات به روز شده از ماهواره ماموریت به ماه. موجود در نقشه های تاریخی دوباره ترسیم شد برای تراز کردن آنها با مدرن مجموعه داده در نتیجه حفظ قبلی مشاهدات و تفسیر است. همراه با ادغام جدید و قدیمی داده های USGS محققان همچنین در حال توسعه یک واحد شرح چینه شناسی و یا لایه های سنگ های ماه. این حل و فصل مسائل از نقشه قبلی که در آن سنگ نام و توضیحات و سنین بودند و گاهی اوقات متناقض است.

“این نقشه اوج یک دهه پروژه گفت:” کوری Fortezzo USGS زمین شناس و نویسنده سرب. “این فراهم می کند اطلاعات حیاتی برای مطالعات علمی جدید با اتصال اکتشاف از سایت های خاص در این ماه با بقیه از سطح ماه است.”

داده های ارتفاعی برای ماه استوایی منطقه آمد از استریو مشاهدات جمع آوری شده توسط زمین گیری های اخیر سلنه (Selenological و مهندسی اکسپلورر) ماموریت led توسط JAXA این Japan Aerospace Exploration Agency. توپوگرافی برای قطب شمال و جنوب بود همراه با ناسا مدارگرد قمری لیزر داده های ارتفاع سنج.

اطلاعات بیشتر: https://astrogeology.usgs.gov/search/map/Moon/Geology/Unified_Geologic_Map_of_the_Moon_GIS_v2

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط ما, زمین شناسی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im