اولین نقشه جهانی از rockfalls در ماه

در اکتبر 2015, دیدنی rockfall رخ داده است در رشته کوه های آلپ سوئیس: در اواخر صبح ساعت بزرگ و پوشیده از برف بلوک با حجم بیش از 1500 متر مکعب به طور ناگهانی جدا از قله مل de la Niva. آن را به سقوط از هم جدا در راه downslope اما تعدادی از تخته سنگ در ادامه سفر خود به دره. یکی از تخته سنگ های بزرگ را به توقف آمد در پای قله در کنار یک کوه کلبه پس از سفر بیش از 1.4 کیلومتر و برش را از طریق جنگل و مراتع.

در ماه, زمان و دوباره تخته سنگ و بلوک های سفر سنگ downslope پشت سر گذاشتن آهنگ های موثر در یک پدیده ای که مشاهده شده پس از اول بدون سرنشین پرواز به ماه در دهه 1960 است. در طول ماموریت آپولو فضانوردان بررسی چند آهنگ از جمله در سایت و بازگشت آوارگان سنگ بلوک نمونه ها به زمین است. اما تا چند سال پیش از آن باقی مانده است دشوار است برای به دست آوردن یک نمای کلی از چگونه گسترده از جمله سنگ حرکات و دقیقا جایی که آنها رخ می دهد.

محققان در موسسه ماکس پلانک برای سیستم های خورشیدی تحقیق (نمایندگان مجلس) در آلمان و ETH زوریخ را مورد تجزیه و تحلیل یک بایگانی از بیش از دو میلیون تصویر از سطح ماه و ارائه اولین نقشه جهانی از rockfalls در ماه در نسخه امروز از طبیعت ارتباطات.

“اکثریت قریب به اتفاق آواره تخته سنگ در ماه به قطر بین هفت و ده متر” توضیح می دهد که والنتین Bickel از نمایندگان مجلس و ETH Zurich نویسنده اول این مطالعه جدید. “پیش از این فضا پروب است که باید مورد مطالعه ماه قادر به تشخیص چنین ویژگی های کوچک در مقیاس جهانی است.” این بود تا سال 2010 با راه اندازی ناسا Lunar Reconnaissance Orbiter که تصاویر از کل سطح ماه با لازم وضوح فضایی و پوشش در دسترس است.

نتیجه این است که یک نقشه از سطح ماه بین 80 درجه شمالی و جنوبی عرض جغرافیایی است که نشان می دهد 136,610 rockfalls با قطر بیش از دو و نیم متر است. “برای اولین بار این نقشه ما را قادر می سازد به طور سیستماتیک تجزیه و تحلیل وقوع و علل rockfalls در یکی دیگر از بدن آسمانی” می گوید: دکتر Urs بازار از نمایندگان مجلس است.

دانشمندان را بر عهده داشتند که قمری زمین لرزه در خاص بودند مسئول جابجایی تخته سنگ. جهانی جدید نقشه rockfalls نشان می دهد که اثرات از سیارک ها ممکن است در بازی نقش بسیار مهمی را. آنها ظاهرا — به طور مستقیم یا غیر مستقیم — مسئول بیش از 80 درصد از تمام مشاهده rockfalls.

“بسیاری از rockfalls در بر داشت در نزدیکی دهانه دیوار” می گوید: Prof. Dr. Simon Loew از ETH زوریخ. برخی از تخته سنگ ها آواره به زودی پس از تاثیر دیگران بعدا. محققان این فرضیه را مطرح کرد که علت اثرات شبکه ای از ترک ها که گسترش در زمینه سنگ بستر. بخش هایی از این سطح می تواند در نتیجه تبدیل شدن به بی ثبات و حتی پس از مدت زمان بسیار طولانی.

حتی در قدیمی ترین قمری مناظر شکل گرفته است که تا 4 میلیارد سال پیش یا حتی قبل از آن اثری از rockfall رویدادی را می توان یافت. پس چنین چاپی را ناپدید می شوند به طور معمول پس از چند میلیون سال این سطوح در حال ظاهرا هنوز هم موضوع را به فرسایش از طریق rockfall حتی میلیاردها سال پس از آنها تشکیل شد.

“ظاهرا اثرات نفوذ و تغییر زمین شناسی از یک منطقه در طول زمان بسیار بسیار طولانی ترازو می گوید:” Bickel. نتایج همچنین نشان می دهد که بسیار قدیمی در سطوح دیگر پانل از بدن مانند جیوه و یا سیارک بزرگ وستا هنوز هم ممکن است در حال تحول به عنوان به خوبی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط ETH زوریخ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>