محققان در قرارداد PSI توسعه یک روش جدید برای تجزیه و تحلیل ذرات دقیق تر از همیشه قبل از. با کمک آن, آنها رد تاسیس دکترین: که مولکول ها ذرات معلق در هوا تحت هیچ بیشتر شیمیایی تحولات زیرا آنها محصور در دیگر ذرات معلق. در دود مجلسی در PSI آنها مورد تجزیه و تحلیل ترکیبات شیمیایی به طور مستقیم در ذرات معلق در هوا و مشاهده چگونه مولکول های جدا و در نتیجه منتشر شد, برای مثال, گازی اسید فرمیک به اتمسفر است. این یافته ها کمک خواهد کرد که برای بهبود درک از فرآیند جهانی درگیر در تشکیل ابر و آلودگی هوا و برای تصحیح مربوط به مدل. نتایج حاصل از این تحقیقات منتشر شده امروز در مجله علم پیشرفت.

هر کسی که طول می کشد یک پیاده روی را از طریق درختان جنگل و دارای مزه تند طراوت هوا استنشاق آلفا-پينن. این یکی از ترکیبات آلی فرار در روغن های درختان سوزنی برگها و آن را نیز رخ می دهد در نعناع و رزماری. بوی محرک احساسات خوشایند در اکثر مردم است. کمتر لذت بخش است که ترکیب تغییرات در جو تحت تاثیر رادیکال به دیگر ترکیبات به اصطلاح بسیار oxidised مولکولهای آلی. برخی از این واکنش ها به حدی مواد مضر است. آنها تنها به تازگی تحت نظارت جوی محققان و نقش خود را به عنوان مثال در تشکیل ابر است و در عین حال قابل درک باشد.

این بسیار اکسیده مولکولهای آلی هستند کمتر فرار از شروع ماده آلفا-پينن و در نتیجه متراکم به راحتی. همراه با ذرات گرد و غبار و دیگر جامد و مایع مواد در هوا آنها را به شکل آنچه ما تماس بگیرید ذرات ماده یا ذرات معلق در هوا.

“تا به حال تصور می شد که این مولکول در حال محافظت از بیشتر تحولات یک بار آنها فرود آمد در ذرات ماده می گوید:” Andre Prévôt آزمایشگاه شیمی اتمسفر در PSI. “اعتقاد بر این بود که آنها پس از آن است که تغییر نمی کند اما به سادگی گسترش بیش از جو و در نهایت باران پایین.”

این نظر گسترده به واقعیت مربوط نمی شوند اما به عنوان Prévôt و محققان همکار در PSI نشان داد: “واکنش ها همچنان حتی در ذرات ماده است.” مولکول باقی می ماند واکنشی و یا واکنش نشان می دهند با یکدیگر به شکل ذرات بزرگتر و یا جدا کردن موجب آزاد برای مثال اسید فرمیک. این مشترک مرکب یافت می شود نه تنها در مورچه ها و سوزش گزنه بلکه در فضای که در آن یک شاخص مهم از آلودگی هوا.

این PSI محققان مشاهدات باید کمک به بهبود مدل های شبیه سازی مانند کسانی که برای تشکیل ابر و آلودگی هوا. مدل های شبیه سازی آنچه اتفاق می افتد در فضای پیش بینی برای مثال چگونه یک کاهش در برخی از گازهای گلخانه ای را تحت تاثیر قرار کیفیت هوا.

از آئروسل به دستگاه اندازه گیری

برای اولین بار PSI محققان تجزیه و تحلیل ترکیبات شیمیایی به طور مستقیم در ذرات تحت شرایط جوی. برای این که آنها با استفاده از PSI دود مجلسی که در آن فرآیندهای در جو را می توان شبیه سازی شده است. محققان با تزریق یک قطره از آلفا-پينن به اتاق و باعث ترکیب به واکنش با ازن. بیش از یک دوره از 15 دقیقه مشاهده کردند که ترکیبات شیمیایی تشکیل شده از آلفا-پينن و که دوباره ناپدید شد پس از آن.

این امکان جدید دستگاه تحلیلی جوی اندازه گیری است که محققان توسعه یافته در همکاری با شرکت Tofwerk در تون سوئیس: یک اصطلاح EESI-TOF (استخراجی electrospray یونیزاسیون زمان پرواز جمعی طیف سنج). “آن را نیز تشخیص مولکول های بزرگتر به طور مستقیم در آئروسل” توضیح می دهد که اتمسفر شیمیدان Urs Baltensperger. “قبلی روش های اندازه گیری, از سوی دیگر, ریز ریز کردن تا مولکول ها را به قطعات کوچکتر و در حرارت بالا.” دستگاه جدید ionises بدون تکه تکه شدن. “ما می توانید ضبط هر مولکول به طور جداگانه.”

Tofwerk در حال حاضر به ارمغان آورد این دستگاه برای بازار با کمک PSI به طوری که دیگر جوی محققان همچنین می توانید با بهره مندی از روش های جدید.

اندازه گیری در زوریخ

جدید روش تحلیلی استفاده می شود نه تنها در آزمایشگاه بلکه به طور مستقیم در سایت.

در طول زمستان از 2018/19 و تابستان 2019, PSI, محققان با استفاده از آن به بررسی ذرات معلق در هوا در هوا در زوریخ.

همانطور که معلوم شد یک سوم از زوریخ را ذرات معلق در تابستان شامل تنها از واکنش محصولات آلفا-پينن و شبیه مولکول است. در زمستان, اما, انتشار گازهای گلخانه ای از چوب سوز سیستم ها و واکنش آنها محصولات به جلو می آیند.

محققان برنامه ریزی شده اند بیشتر اندازه گیری مبارزات در چین و هند است. وجود دارد آنها می خواهند به تجزیه و تحلیل است که مولکول های فرم در هوا از یک شهر با بیش از یک میلیون نفر جمعیت.

این نتایج تحقیقات منتشر شده در 13 مارس سال 2020 در مجله علم پیشرفت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط قرارداد. Original نوشته شده توسط بریگیته Osterath. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im