در باستان اساطیر یونانی ایکاروس’ موم بال ذوب هنگامی که او جرأت به پرواز بیش از حد نزدیک به خورشید است. در حال حاضر محققان گزارش در ACS Applied Materials & Interfaces ساخته شده اند بال مصنوعی که در واقع طراحی شده توسط خورشید است. این بال کوچک که می تواند فلپ حتی سریع تر از کسانی که از پروانه ها می تواند روزی بود مورد استفاده در روبات ها و یا دستگاه انرژی خورشیدی, برداشت, محققان می گویند.

نور محور محرک — دستگاه هایی که تبدیل نور به طور مستقیم به کار مکانیکی — را به خود جلب توجه هستند زیرا بی سیم و آسان به کنترل. با این حال به نگه داشتن رفتن آنها معمولا نیاز به بالا-شدت نور منبع است که می تواند روشن و خاموش و یا سخت افزار اضافی. Ningyi یوان Jianning دینگ و همکاران می خواستم به منظور توسعه یک فیلم قابل انعطاف است که می تواند تبدیل به نور طبیعی خورشید به زدن حرکت بدون نیاز به سخت افزار اضافی.

به دستگاه خود را که آنها به نام انعطاف پذیر زیستی-پروانه-بال (FBBW) محققان با پوشش نازک ورق پلیمر با nanocrystalline فلزی فیلم. زمانی که تیم ثابت یک پایان FBBW نوار به حمایت و درخشید شبیه سازی نور خورشید بر روی آن دمای هوا از نوار غزه افزایش یافته و پایان رایگان فر به دلیل تفاوت زیادی در انبساط حرارتی بین فلز و پلیمر لایه. سپس منحنی بخشی از FBBW سایهدار لایه فلزی زیر باعث حرارت هوا قطره و نوار به شکل میگیرد. مستمر چرخه خم و اتفاق می افتند تولید flapping حرکت است که می تواند بیش از فرکانس واقعی بال پروانه. این تیم نشان داده FBBW در یک نور هدایت گرش و قایق بادبانی و در یک دستگاه است که تبدیل نور خورشید به جریان الکتریکی است. آن می تواند روزی بود مورد استفاده در پرواز حیوانات روبات ها در میان برنامه های کاربردی دیگر, محققان می گویند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط انجمن شیمی آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im