مواد غذایی شبکه تعیین سرنوشت آلودگی جیوه در رودخانه کلرادو در گراند کانیون

در گراند کانیون رسیدن به رودخانه کلرادو دو گونه بازی یک outsized نقش در سرنوشت جیوه در آبزیان اکوسیستم و تعداد آنها در حال تغییر توسط سیل حوادث. بنابراین گزارش تحقیقات جدید منتشر شده در علم, پیشرفت, است که در میان اولین به ورق را رو کردن ecotoxicology و اکوسیستم محیط زیست برای ردیابی چگونه جیوه جریان از طریق آبزی مواد غذایی مرشد و سپس به زمین.

جیوه یک آلاینده های زیست محیطی رخ می دهد که در اکوسیستم جهانی است. در شکل ارگانیک آن است که یک سم قوی است که می تواند به ضرر مردم و حیات وحش است. تجمع جيوه در حیوانات و چه بزرگ شود در طول زنجیره غذایی است که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفت. کمتر به خوبی قابل درک هستند مسیرهای جیوه طول می کشد از طریق مواد غذایی شبکه برای رسیدن به بالا شکارچیان مانند ماهی و پرندگان و چگونه این مسیر ممکن است پس از تغییر بزرگ اکوسیستم اختلالات مانند سیل.

اما Rosi آبزی بوم شناس در موسسه کری مطالعات اکوسیستم و شرکت سرب نویسنده در این مقاله است. او توضیح میدهد: “با ترکیب داده ها در غلظت جيوه در زندگی آبزیان با خوبی مورد مطالعه غذایی شبکه ما قادر به نشان می دهد که چگونه عطارد حرکت می کند از طریق یک اکوسیستم. ما در بر داشت که جاری شدن سیل و گونه های مهاجم هر دو تحت تاثیر جریان این آلاینده جهانی نگرانی است.”

صفات موجودات زنده در یک اکوسیستم خود را — فیزیولوژی چه بخورند و چه آنها را می خورد — تعیین آلاینده حرکت و قرار گرفتن در معرض. این عوامل به ندرت گنجانده شده در مدل های آلاینده شار و سرنوشت. “جفت شدن غلظت آلاينده و بسیار دقیق مواد غذایی شبکه دارای پتانسیل برای بهبود مدیریت آلاینده ها در اکوسیستم” Rosi یادداشت ها.

برای مطالعه این مسیر تحقیقات تیم توسعه جیوه مواد غذایی مبتنی بر شبکه برای شش سایت پوشا 225 مایل از رودخانه کلرادو گسترش پایین دست از سد گلن کانیون در پارک ملی گراند کانیون. وب غذایی نمونه برداری صورت گرفت فصلی بیش از دو سال است. در هر سایت آنها را اندازه گیری جلبک بی مهرگان و ماهی به تعیین که از خوردن چه — و آنچه که به معنای قرار گرفتن در معرض جیوه در هر سطح از شبکه مواد غذایی.

حشرات (blackflies و midges) و تهاجمی نیوزیلند mudsnails بودند غالب بی مهرگان در رودخانه است. این حیوانات نقش حیاتی در حرکت انرژی و آلاینده ها از پایین وب غذایی به ماهی شکارچیان در بالا. ماهی بومی شامل Bluehead مکنده Flannelmouth مکنده خالدار Dace و گوژپشت چوب و همچنین غیر از گونه های بومی مانند Common Carp Fathead ماهی قنات و ماهی قزل آلای رنگین کمان.

محتویات معده از بی مهرگان و ماهی مورد بررسی قرار گرفتند برای شناسایی آنچه که آنها می خوردند و به چه مقدار. جلبک ریزه و حیوانات مورد بررسی قرار گرفت جيوه و همراه با رژیم غذایی, داده, تیم, برآورد مقدار جیوه که حیوانات مصرف شد در طول سال.

وب غذایی پیچیدگی های متنوع در سراسر سایت های مطالعه. فقط زیر سد گلن کانیون, مواد غذایی, شبکه ساده بودند با چند گونه و مواد غذایی ارتباط اینترنتی. بیشتر پایین, مواد غذایی, شبکه های بالاتری تنوع گونه ها و ارتباطات بیشتر. در سراسر سایت های مطالعه بدون در نظر گرفتن مواد غذایی وب پیچیدگی نسبتا چند گونه از آنها بازیکنان کلیدی در حرکت عطارد.

جلبک ها و ذرات ریز ریزه شد منبع 80 درصد از جیوه جریان به بی مهرگان. در سایت های نزدیک به سد تهاجمی mudsnails تحت سلطه مواد غذایی شبکه. ماهی قزل آلا تنها ماهی در این بخش از رودخانه و آنها قادر به هضم mudsnails. جیوه انباشته شده توسط حلزون حرکت نمی کند تا زنجیره غذایی. زیرا حلزون به طور کامل آبی جیوه حدودا بازگشت به رودخانه detrital وب غذایی که آنها کشته شدند.

Blackfly لارو شد منبع 56-80% جیوه جریان به ماهی. Blackflies ترجیح داده می شوند طعمه برای ماهی مانند ماهی قزل آلای رنگین کمان و blackflies بالاتری آلودگی جیوه در مقایسه با سایر بی مهرگان. Blackflies که فرار شکار و ظهور از رودخانه به پرواز بزرگسالان حرکت عطارد از رودخانه به زمین. این می تواند در معرض زمینی شکارچیان مانند پرندگان و خفاش ها به جیوه است که آغاز شده در رودخانه است.

مقدار جیوه که blackflies نقل مکان کرد و به زمین وابسته به تعداد ماهی های گرسنه در هر قسمت از رودخانه. در برخی از سایت های ماهی خوردند نزدیک به 100 ٪ از blackfly لارو ترک چند از چپ به پدیدار شود. در سایت های دیگر وجود دارد مقدار زیادی بیشتر blackflies از ماهی می تواند غذا خوردن. هنگامی که این blackflies ظهور به عنوان بزرگسال جیوه داخل آنها hitched سوار شدن به زمینی مواد غذایی شبکه در امتداد رودخانه.

یک سال به نمونه سایت های مطالعه آب گرفتگی شدند به عنوان بخشی از یک برنامه ریزی سد آزادی. این تیم قادر به کشف اثر سیل در عطارد حرکت در مواد غذایی شبکه. در سایت های نزدیکی سد سیل شسته تعداد زیادی از نیوزیلند mudsnails و منجر به رونق در blackfly جمعیت. با افزایش blackflies بیشتر جیوه جریان به ماهی قزل آلا. زیرا ماهی قزل آلا gobbled تقریبا تمام blackflies در آنها لارو فرم بسیار کمی جیوه انباشته شده در این فراوان حشرات منتقل شد به زمین های پرواز بزرگسالان است.

Rosi توضیح میدهد: “تغییرات جمعیت حیوانات در یک اکوسیستم را تحت تاثیر قرار چگونه عطارد حرکت می کند از طریق یک شبکه مواد غذایی. این بود که به ویژه آشکار در سایت های که در آن سیل تغییر نسبت blackflies نسبت به ماهی. جاری شدن سیل به طور چشمگیری تغییر جیوه مسیرهای ساده tailwater وب غذایی در نزدیکی سد اما نه در پیچیده تر مواد غذایی شبکه های پایین دست است.”

“گونه های مهاجم و سدهای مشترک در رودخانه ها در سطح جهانی و عوامل آنها در بازی در گراند کانیون رسیدن به رودخانه کلرادو” Rosi می گوید. “ما دریافتیم که سیل تغییر گونه های حاضر در مطالعه ما سایت و جیوه جریان تغییر با کسانی که در شیفت.”

“شناخت عواملی که در کنترل جنبش از جیوه از طریق مواد غذایی شبکه می تواند کمک به مدیران منابع حفاظت از اکوسیستم است که مستعد ابتلا به آلودگی جیوه می گوید:” دیوید والترز USGS دانشمند و co-نویسنده سرب از مطالعه.

Rosi آمده: “این مطالعه هیجان انگیز است چرا که آن میریزد نور در عمق درک ما می تواند رسیدن به زمانی که ما ادغام محیط زیست و ecotoxicological تفکر است. گونه صفات جمعیت حیوانات درنده شکار تعاملات و اختلال می تواند همه تاثیر حرکت آلاینده ها در محیط زیست است. درک فعل و انفعال پیچیده این عوامل می تواند در بهبود مدیریت ریسک از حیوانات مواجهه در محیط زیست است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im