یک درمانگاه کوچک در Waiapi بومی رزرو در Ámapa دولت در برزیل. عدم مراقبت های پزشکی می تواند بدتر تلفات COVID-19 در میان جوامع بومی.

Gerd Ludwig/National Geographic مجموعه تصویر

علمs COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

به نسل های قدیمی تر از Paiter Surui این COVID-19 همه گیر آشنا به نظر می رسد.

مردم بومی که ساکن مرز برزیل متحده روندونیا و ماتو گروسو دچار صدها نفر از مرگ و میر ناشی از سرخک و بیماری های عفونی دیگر در دهه های پس از آنها برای اولین بار از تماس با غیر بومی مردم در سال 1969. بازماندگان “در حال حاضر با تجربه آنچه که اتفاق می افتد در جهان امروز با کروناویروس می گوید:” روبنس Naraikoe Surui یک جوان بومی رهبر.

در حال حاضر به عنوان تعدادی از coronavirus موارد رمپ در برزیل Pater Surui و دیگر مردم بومی نگرانی که آنها می تواند ضربه. تا کنون 16 نفر از اعضای این گروه ها شناخته شده اند که تا به حال COVID-19 عفونت و سه فوت کرده اند: a 15-year-old Yanomami پسر 78 ساله Tikuna مرد و یک زن 44 ساله Kokama ،

منطقه رسیده است برای گسترش بیشتر. ایالت آمازوناس, که در آن بسیاری از جوامع بومی هستند در حال حاضر اکثر موارد سرانه در برزیل. مانائوس, پایتخت کشور دارای بیش از 1500 مورد تأیید و 106 مرگ و میر و سیستم مراقبت های بهداشتی است که در آستانه سقوط به گفته مقامات محلی. دو اورژانس بیمارستان در حال احداث در یک مسابقه در برابر زمان.

اگر چه بومی جمعیت ویران شد سرخک و دیگر بیماری های عفونی در گذشته این ایده که آنها به نحوی بیولوژیکی بیشتر در معرض بیماری های جدید است که یک اسطوره می گوید کارلوس Coimbra, متخصص اپیدمیولوژی در اسوالدو کروز بنیاد در ریو دو ژانیرو که متخصص بومی در سلامت است. “وجود دارد هیچ پایه و اساس علمی برای حمایت از این که” کویمبرا می گوید. در هر زمان یک ویروس جدید وارد یک جمعیت است که “immunologically ساده” را به عنوان اتفاق افتاده است با سرخک و Paiter Surui آن را به سرعت در حال گسترش. امروز واکسن و تماس منظم با غیر بومی مردم را افزایش بومی محلی مردم نسبت به سرخک آنفلوانزا و سایر بیماری های کویمبرا می گوید. جدید coronavirus از سوی دیگر است که به کل جهان است.

آنچه می تواند این جمعیت غیر منتظره ای آسیب پذیر به COVID-19 دیگر پزشکی اجتماعی و عوامل محیطی از جمله شيوع سل و مالاریا کمبود آب آشامیدنی سالم و سوء تغذیه کویمبرا می گوید. و منطقه آمازون که در آن اکثر جوامع بومی زندگی می کنند دارای چند بیمارستان با بخش های مراقبت ويژه و محدود تعداد هواکش مورد نیاز شدید ترین COVID-19 موارد است.

انزوا ممکن است کمک به محافظت از جوامع است. سن گابریل دا کچیرا یک شهرداری در شمال غرب Amazonas که دارای بالاترین تعداد از مردم بومی در کشور است که در حال حاضر تعطیل. مقامات محلی را به حالت تعلیق در تمام حمل و نقل مسافر به این شهر از بیش از 40 ، 000 نفر است که تنها می توان با هواپیما یا قایق و تا کنون هیچ COVID-19 موارد گزارش شده وجود دارد. “ما تمرکز به طور خاص در پیشگیری است. هدف ما این است که به خرید می گوید:” Marivelton باروسو رئیس فدراسیون سازمان های بومی از ریو نگرو که نشان دهنده 23 بومی اقوام در منطقه است. همراه با دیگر سازمان ها و نهادهای دولتی است و توزیع مواد غذایی و سایر اقلام اساسی به کسانی که زندگی در سن گابریل دا کچیرا را در جوامع روستایی به آنها را تشویق به ماندن در جایی که آنها هستند.

شبیه خاموش شدن ناگهانی اتفاق می افتد در بومی سرزمین در سراسر کشور است. در Uru-اتحادیه اروپا-وو-وو بومی زمین در ایالت روندونیا تنها تعداد محدودی از نمایندگان بومی خدمات بهداشتی و درمانی مجاز به ورود و ساکنان می خواست به ماندن در روستاهای خود. تاریخچه ممکن است تشویق مردم به گرفتن مشاوره به طور جدی: در 1980s به Uru-اتحادیه اروپا-وو-وو جمعیت کاهش یافت و به کمتر از نیمی از بیماری های تنفسی منتقل غیر بومی مردم است. COVID-19 “می تواند کشنده برای ما می گوید:” Bitate Uru اتحادیه اروپا وو وو, هماهنگ کننده Jupaú انجمن Uru اتحادیه اروپا وو وو مردم است.

برزیل گسترده تر در واکنش به شیوع کروناویروس شده است گیج کننده در بهترین حالت. اکثر دولت فرمانداران و شهرداران تصمیم گرفته اند به دنبال سازمان بهداشت جهانی توصیه برای به اجرا درآوردن اجتماعی فاصله. اما رئیس جمهور برزیل Jair Bolsonaro بارها عنوان خطرات ناشی از این بیماری همه گیر و استدلال در حمایت از پایان دادن به مستندات. که موقعیت او را در تقابل با خود وزیر بهداشت Luiz Henrique Mandetta که پشتیبانی از فاصله اقدامات مشابه اجرا شده در بسیاری از کشورها. برزیل رسانه های این باورند که Mandetta می شود را رد کرد و در چند روز آینده.

برزیل کنگره به تازگی تایید کمک های اضطراری بسته از 600 reais ($115) در هر ماه برای هر فرد به آسیب پذیر ترین جمعیت. این پول باید به کمک برش جوامع بومی اما بسیاری نگران پرداخت همچنین ممکن است کمک به گسترش COVID-19. مانند دیگر یارانه های دولت فدرال کمک تنها می تواند جمع آوری شده در شهرها وادار کردن مردم بومی به ترک روستاهای خود و در معرض خطر آلوده شدن. برای جلوگیری از این ملی هند بنیاد توصیه خواهد کرد که ماندن مردم در جوامع خود را به عنوان طولانی به عنوان آنها می تواند به این دلیل که پول در دسترس خواهد بود برای 90 روز.

با وجود نگرانی Elisângela دا سیلوا بومی رهبر از Baré قومیت می بیند یک پوشش نقره ای: همانطور که بیشتر مردم نگران ایمن ماندن برخی از سنتی و گیاهان و داروهای دوباره تبدیل شدن به محبوب. که آیا آنها کار باقی مانده است دیده می شود اما حداقل “این بیماری همه گیر است که به ما کمک نجات ما سنت” دا سیلوا می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی