دو واژه و کوچک موجود ترس را در دل بسیاری از کلرادو علاقه مندان در فضای باز: سوسک پوست. اما تحقیقات جدید از دانشگاه کلرادو بولدر نشان می دهد که حتی همزمان سوسک پوست شیوع بیماری نیست حکم اعدام برای دولت محبوب جنگل.

مطالعه منتشر شده در این ماه در مجله بوم شناسیاست که از بالا و ارتفاع جنگل در جنوب کوه های راکی در واقع یک فرصت خوب برای بهبودی حتی پس از با هم تداخل دارند شیوع بیماری با انواع سوسک. یکی از چیزهایی است که کاهش بهبودی خود را به پایین: جستجوگری آهو و گوزن.

“این در واقع یک نقطه روشن حداقل برای بعد از چند دهه” گفت: Robert Andrus, نویسنده سرب از مطالعه و های اخیر کارشناسی ارشد و دکترای در جغرافیای فیزیکی. “حتی اگر ما تا به حال چند سوسک پوست شیوع ما نشان داد که 86 درصد از این غرفه از درختان است که مورد بررسی ما در حال حاضر در یک مسیر برای بازیابی.”

بین سال های 2005 و 2017, شیوع شدید صنوبر سوسک پوست از طریق بیش از 741,000 هکتار بالا-ارتفاع جنگل در جنوب کوه های راکی در نزدیکی Wolf Creek عبور — کشته شدن بیش از 90 درصد از Engelmann درختان صنوبر در بسیاری از می ایستد. در همان زمان غرب بلسان سوسک پوست آلوده subalpine درختان صنوبر در سراسر تقریبا 124,000 هکتار در همان منطقه است.

اگر شما رفتن به اسکی در کلرادو شما معمولا در یک ارتفاع Engelmann صنوبر و subalpine شاه جنگل گفت: Andrus.

محققان می خواستم به می دانم که اگر این با هم تداخل دارند حوادث ناشی از دو نوع مختلف از سوسک پوست را در حد توانایی از جنگل به بهبود می یابند. به طوری که آنها اندازه گیری بیش از 14,000 درختان در 105 غرفه در شرق San Juan کوه tallying بازمانده گونه و تعداد مرگ و میر. آنها انتظار داشتند که این ترکیب اثرات دو سوسک پوست شیوع بیماری جلوگیری می کند, جنگل, بازیابی, اما آنها دریافتند که جنگل ها کاملا انعطاف پذیر است.

که مهم کنتراست از آنچه اتفاق می افتد پس از یک آتش سوزی شدید است که می تواند جنگل را تبدیل به مراتع با توجه به تحقیقات قبلی توسط توماس Veblen coauthor از این مطالعه و استاد برجسته جغرافیا.

“این مهم است که ما انجام این نوع مطالعات از آنجا که ما نیاز های مختلف مدیریت پاسخ بسته به نوع جنگل و نوع اختلال” گفت: Veblen.

آنها همچنین دریافتند که بیشتر گونه های درخت تنوع قبل از پوست سوسک شیوع یک جزء کلیدی از جنگل های انعطاف پذیر.

ده ها میلیون هکتار در سراسر غرب ایالات متحده و آمریکای شمالی را تحت تاثیر قرار شده است در دو دهه گذشته و کلرادو است در امان نیست. شدید آفت سوسک کاج کوهی شیوع آغاز شد و در سال 1996 به راحتی قابل مشاهده همراه I-70 و در پارک ملی کوه راکی. از سال 2000 بیش از 1.8 میلیون هکتار از Engelmann صنوبر ایالت متاثر شده اند صنوبر سوسک در بالا و ارتفاع جنگل.

با ادامه گرم شدن کره زمین وجود خواهد آمد که در آن زمان شرایط ناشی از تغییرات آب و هوایی بیش از جنگل های’ توانایی بازیابی گفت: Veblen.

اثرات هستند

این مطالعه برای اولین بار به در نظر گرفتن اثرات دو نوع مختلف از سوسک که بر دو غالب گونه های درخت و همچنین به عنوان اثر مرور آهو و گوزن در همان منطقه است.

سوسک پوست ترجیح می دهند بزرگتر درختان بالغ با پوست ضخیم تر که ارائه مواد مغذی بیشتر و حفاظت بهتر در فصل زمستان. آنها به طور معمول ترک جوان, نوجوان درختان به تنهایی — اجازه می دهد نسل بعدی به بهبود و تکثیر شوند ،

اما در حالی که در این زمینه محققان متوجه بسیاری از درختان کوچکتر می شد munched توسط آهو و گوزن. شناخته شده به عنوان “هستند” این حیوانات مانند به اندک اندک خوردن بالای درختان جوان که می, شیرین کاری درختان’ رشد عمودی. آنها که بیش از نیمی از صدر درختان کوچکتر شده بود مرور.

این بدان معنی نیست که کسانی که درختان در حال رفتن برای مردن — هستند فقط به احتمال زیاد به کاهش میزان جنگل بازیابی.

مشتاق کلرادو اسکی بازان و کوهنوردان به دنبال به جلو به نوعی, جنگل های سبز, اما, باید صبور باشند.

“ما انتظار نداریم که تمام جنگل بازیابی دهه” گفت: Andrus.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su