عمده بین المللی مطالعه روشن جدید در مکانیسم های که از طریق آن زلزله باعث شده تا 40 کیلومتر در زیر سطح زمین.

در حالی که چنین زمین لرزه های غیر معمول هستند چرا که سنگ در آن عمق انتظار می رود به خزش به آرامی و aseismically آنها حساب برای حدود 30 درصد از intracontinental فعالیت های لرزه ای. نمونه اخیر شامل بخش قابل توجهی از لرزه خیزی در هیمالیا و همچنین پس لرزه های مرتبط با سال 2001 بوج زلزله در هند.

اما بسیار کمی در حال حاضر شناخته شده در مورد آنچه باعث می شود آنها را در بخش بزرگی با توجه به این واقعیت است که هر گونه عوارض به طور معمول پنهان در اعماق زمین است.

مطالعه منتشر شده در طبیعت ارتباطات و بودجه محیط زیست شورای پژوهش به دنبال درک چگونگی این زمین لرزه ممکن است تولید می شود.

آنها نشان داد که زلزله پارگی ممکن است تشویق تعامل متفاوت برشی مناطق هستند که خزنده به آرامی و aseismically. این تعامل بارهای بلوک های مجاور از سختی سنگ در اعماق پوسته تا زمانی که آنها نمی تواند حفظ افزایش تنش کنه و ضربه محکم و ناگهانی — تولید زلزله.

تاکید مشاهدات بسیار پیچیده شبکه های ایجاد شده توسط زلزله ایجاد گسل های آنها نشان می دهد که در این زمینه این است که با تکرار چرخه تغییر شکل دراز مدت و آهسته خزش در مناطق برشی مربوط توسط اپیزودیک زلزله.

اگر چه تنها یک گذرا جزء از جمله تغییر شکل چرخه زلزله آزادی قابل توجهی از استرس انباشته در سراسر منطقه است.

این پژوهش به رهبری دانشگاه پلیموث (انگلستان) و دانشگاه اسلو (نروژ) با دانشمندان زمین شناسی انجام مشاهدات لرزه ای سازه ها که در پایین پوسته سنگ در جزایر Lofoten.

منطقه است خانه را به یکی از معدود خوبی در معرض بخش های زیادی از نبش قاره پوسته تحتانی در جهان در معرض در طول باز از شمال اقیانوس اطلس.

دانشمندان صرف چندین ماه در منطقه انجام یک تجزیه و تحلیل دقیق از در معرض سنگ و به ویژه در بکر pseudotachylytes (جامد مذاب تولید شده در طی زمین لرزه لغزش به عنوان ‘فسیلی زمین لرزه’) که تزئین گسل مجموعه لینک های مجاور و یا برشی متقاطع مناطق.

آنها همچنین نمونه های جمع آوری شده از منطقه بودند که پس از آن مورد تجزیه و تحلیل با استفاده از برش لبه تکنولوژی در دانشگاه پلیموث میکروسکوپ الکترونی مرکز.

منجر نویسنده Dr Lucy Campbell, دکترا و محقق در دانشگاه Plymouth گفت: “این جزایر Lofoten ارائه یک محل منحصر به فرد است که در آن به بررسی تاثیر زمین لرزه در پوسته تحتانی. اما با نگاه به بخش ها در معرض سنگ کمتر از 15 متر عرض ما قادر به دیدن نمونه هایی از آهسته تشکیل سنگ تغییر شکل کار را به دنبال زلزله های تولید شده تا به 30 کیلومتری زیر سطح. مدل ما در حال حاضر توسعه یافته فراهم می کند یک رمان توضیح علل و عوارض از جمله زلزله است که می تواند در بسیاری از مکان های که در آن آنها رخ می دهد.”

پروژه منجر Dr لوکا Menegon دانشیار در دانشگاه پلیموث (انگلستان) و دانشگاه اسلو افزود: “در اعماق زمین لرزه را می توان به عنوان مخرب به عنوان کسانی که nucleating و نزدیک به سطح زمین است. آنها اغلب رخ می دهد در مناطق بسیار پر جمعیت در داخل قاره ها در آسیای مرکزی ، اما در حالی که بسیاری شناخته شده است در مورد آنچه باعث می شود فعالیت های لرزه ای در پوسته فوقانی ما می دانیم که تا کنون کمتر در مورد کسانی که پایین تر رخ می دهد. این مطالعه به ما می دهد بینش جذاب به آنچه که اتفاق می افتد عمیق در زیر سطح زمین است و چالش ما در حال حاضر به این تحقیقات به جلو و ببینید که اگر ما می توانید آن را به خطر جوامع بیشتر آگاه از خطرات ناشی از چنین فعالیت است.”

به عنوان بخشی از این مطالعه دانشمندان همچنین با دانشگاه پلیموث فیلمساز هایدی Morstang به تولید 60 دقیقه فیلم مستند در مورد کار خود را. Pseudotachylyte برای اولین بار در سال 2019 برگن جشنواره بین المللی فیلم, و توزیع خواهد شد در سطح بین المللی یک بار آن را به نمایش در دیگر جشنواره ها در سطح جهان است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه پلیموت. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de