یک fossilised حشرات بال کشف شده در یک معدن متروکه در لابرادور منجر palaeontologists از دانشگاه مک گیل و دانشگاه گدانسک به شناسایی جدید با موهای زائد, زنجره و جیرجیرک دشتی گونه است که زندگی در حدود 100 میلیون سال پیش.

Maculaferrum blaisi شرح داده شده در یک مطالعه منتشر شده در Acta Palaeontologica Polonicaاست hemipteran حشرات (درست اشکال) کشف شود در ردموند گیری های فسیلی سایت از دوره کرتاسه در نزدیکی Schefferville لابرادور.

Alexandre Demers-Potvin یک دانشجوی کارشناسی تحت نظر پروفسور هانس لارسون مدیر Redpath موزه در مک گیل گفت که تنها یک بال کافی بود برای شناسایی خانواده که حشرات تعلق دارد.

“ما به راحتی قادر به نشان می دهد که این حشرات متعلق به Tettigarctidae خانواده با تشکر از الگوی رگ ما مشاهده در آن بال” گفت: Demers-Potvin که همچنین یک 2018 National Geographic Explorer.

جنس نام (Maculaferrum) برگرفته از کلمات لاتین ماکولا — نقطه — به دلیل کشف الگوی بر روی بخش هایی از بال و ferrum — iron — با توجه به بالا بودن محتوای آهن از سنگ قرمز یافت می شود در ردموند سایت. این گونه نام — blaisi — است که به افتخار Roger A. Blais که انجام نظر سنجی از ردموند سازند و از آن فسیل در سال 1957 در حالی که کار برای شرکت سنگ آهن کانادا.

“این به ما می دهد یک درک بهتر از سایت حشرات تنوع زیستی در طول کرتاسه زمان قبل از دایناسورها بودند از بین برود” Demers-Potvin اضافه شده است. “این یافته همچنین نشان می دهد که گونه های نادر را می توان در ردموند معدن و است که آن را سزاوار توجه از palaeontological جامعه است.”

“پیدا کردن هیجان انگیز است چرا که این نشان دهنده قدیمی ترین و متنوع حشرات محل در کانادا. این هم از یک زمان هیجان انگیز در طول یک تکاملی انفجار گل و گیاهان و گرده افشانی حشرات است که تکامل یافته به اکوسیستم های زمینی از امروز” گفت: لارسون.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه مک گیل. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im