فرانسیس کالینز افتخار برای کار به پل علم و دین

فرانسیس کالینز

جی Mallin/بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

ایالات متحده موسسه ملی بهداشت (NIH) مدیر فرانسیس کالینز برنده 1.3 میلیون سال 2020 تمپلتون جایزه برای کار خود را برای آشتی علم و دین است.

این جایزه که برای اولین بار اهدا در سال 1973 ایجاد شده توسط جان تمپلتون یک سرمایه گذار موفق که در سال 2008 درگذشت. آن افتخارات کسانی که پیشرفته تمپلتون چشم انداز از “مهار قدرت از علوم به کشف عمیق ترین پرسش های جهان و بشریت محل و هدف در آن است.”

کالینز نوشت: پرفروشترین کتاب در سال 2006 که استدلال می کند که تحقیق علمی و مسیحیت ناسازگار نیستند و ایمان مذهبی می تواند الهام بخش کشف علمی. او در ادامه به صحبت علنی در مورد این ایده ها پس از او NIH مدیر در سال 2009 حتی به عنوان برخی از محققان با انتقاد از کسانی که فعالیت به عنوان نامناسب برای رهبر یک علم فدرال آژانس.

کالینز برای انتخاب این جایزه مطرح شده جنجال تازه پس از آن بود اعلام کرد. پیتر Daszak رهبر غیر انتفاعی EcoHealth داد که در ماه گذشته تا به حال آن NIH grant که پشتیبانی بت coronavirus تحقیقات در چین پس از لغو آن شد انتقاد توسط رسانه های محافظه کار و رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن—سوال Collins سزاوار این افتخار داده شده اش سکوت غیر معمول اعطای لغو. “اجازه دادن به سیاست بلوک علم بخشی از [تمپلتون]؟” Daszak توییتی. (جان تمپلتون بنیاد تصمیم گرفته بود در Collins جایزه قبل از NIH لغو EcoHealth داد گرانت.)

کالینز 70 آغوش مسیحیت به عنوان یک دانشجوی پزشکی و رهبری پروژه ژنوم انسان برای اتمام آن در سال 2003 قبل از مصرف راس در NIH; او است و آن طولانی ترین خدمت مدیر.

او در سال 2006 کتاب زبان خدا: یک دانشمند ارائه شواهد برای باورکالینز معتقد است که “اعتقاد به خدا می تواند به طور کامل انتخاب منطقی است.” برای ایجاد یک پلت فرم برای ادامه گفت و گو در مورد هماهنگی بین علم و کتاب مقدس ایمان کالینز و همسرش, Diane Baker, تاسیس غیر انتفاعی BioLogos بنیاد در سال 2007. این سازمان منتشر مقالات و پادکست از دانشمندان که هم مسیحیان و ترویج این دیدگاه که خدا درایوهای ایجاد از طریق تکامل است. کالینز به پایان رسید کار خود را با آن گروه پس از گرفتن سکان در NIH.

این جایزه را قضات انتخاب شده کالینز در سال گذشته قبل از COVID-19 pandemic; پس از آن شروع شد “به خواست جوامع دینی به اعتماد به علم” برای مبارزه با بیماری سازمان اضافه شده است.

پس از یادگیری این جایزه کالینز گفت: دین سرویس خبری که ایمان خود را به اطلاع او در پاسخ به این بیماری همه گیر. او گفت: او تعجب که چرا خدا اجازه همه گیر می افتد اما نمی بینم virus به عنوان یک مجازات از خدا. او به نقل از مزمور 46: “خدا پناهگاه و قوت ما همیشه حاضر به کمک در مشکل است.”

“اگر ما می خواهیم به نگاه خدا نقش در coronavirus همه گیر” کالینز گفت: “اینجا جایی است که من می خواهم.”

جان تمپلتون بودجه بنیاد تحقیقات و همچنین پروژه های در تقاطع علم و دین (از جمله در AAAS که منتشر علمخودی).

دانشمندان دیگر که برنده سالانه جایزه تمپلتون شامل شکل مارتین ریس (2011) و فیزیکدان Freeman Dyson (2000). Nonscientists افتخار شامل اسقف اعظم دزموند توتو (2013) دالایی لاما (2012) و مادر ترزا (افتتاحیه جایزه در سال 1973).

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im