عظیم آب شیرین رودخانه جریان ناشی از یخچال های طبیعی-تغذیه جاری شدن سیل در پایان آخرین عصر یخبندان رسید در سراسر شرق واشنگتن به رودخانه کلمبیا و به شمال اقیانوس آرام که در آن آنها باعث تغییرات آب و هوا در سراسر نیمکره شمالی در تحقیقات جدید منتشر شده امروز در علم پیشرفت را نشان می دهد.

یافته های جدید ارائه بینش به نقش شمال اقیانوس آرام نقش در این سیاره آب و هوا گفت: Alan مخلوط یک اقیانوس شناس و paleoclimatologist در دانشگاه ایالتی اورگان را از زمین و اقیانوس و علوم جوی و یکی از نویسندگان این مطالعه.

“ما با نگاه به گذشته به ما زمینه را برای آنچه که ممکن است در آینده اتفاق می افتد,” مخلوط گفت. “ما نمی دانیم که قبل از این تحقیقات که افزایش آب شیرین جریان بود باعث تغییرات گسترده. این به ما می گوید این سیستم حساس به این نوع تغییرات است.”

نویسنده سرب از مطالعه تابستان است Praetorius یک تحقیق زمین شناس در بررسی زمین شناسی ایالات متحده که برای اولین بار شروع به ساخت پرونده های درگیر در این پروژه به عنوان یک دانشجوی دکتری در ایالت اورگان بیش از یک دهه پیش.

Praetorius مخلوط و OSU نویسندگان مورین Walczak جنیفر مک کی و Jianghui Du جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل سوابق از سراسر شمال شرقی اقیانوس آرام. آنها همچنین به بررسی کل اطلاعات پوشا چند دهه است که جمع آوری شده توسط دانشمندان در سراسر جهان است. آلن Condron یک مدلسازی متخصص از جنگل سوراخ اقیانوس شناسی موسسه همچنین کمک به تجزیه و تحلیل.

محققان با استفاده از مدل سازی کامپیوتری به پروژه حرکت سریع از سیلاب ها در طول deglaciation بین 10 ، 000 و 20 ، 000 سال پیش را نشان می دهد جریان از رودخانه کلمبیا سفر در امتداد خط ساحلی شمال به خلیج آلاسکا در سراسر تنگه برینگ و ژاپن و همچنین از شمال به دریای برینگ و اقیانوس قطب شمال.

آب شیرین است که کمتر متراکم از آب شور نشسته در بالای آب شور مانند یک پتو و مخلوط کردن با آب شور به آرامی مخلوط گفت. این لایه از آب می توانید تغییر دهید که چگونه گرما حرکت در اطراف در اقیانوس منجر به تعدیل کمتر از آب و هوا.

رودخانه کلمبیا اجرا می شود در امتداد خط فاصل بین منطقه نیمه گرمسیری اقیانوس آرام جنوبی و subpolar منطقه به شمال. در حالی که برخی از جریان آب شیرین در طول سیل سفر جنوب و از بین می رود بیشتر از آب رفت شمالی که در آن جریان مانند یک رودخانه در امتداد خط ساحلی.

“این گسترش سیلاب در امتداد سواحل آلاسکا شد یک شگفتی بزرگ” گفت: Condron. “مدل نشان داد که آب از رودخانه کلمبیا می تواند تاثیر بسیاری از اقیانوس آرام شمالی و حتی ممکن است نشت در سراسر اقیانوس قطب شمال و اقیانوس اطلس.”

دریایی و زمین شناسان از ایالت اورگان پس از آن کار می کرد مانند صحنه جرم محققان ردیابی اثرات سیلاب ها در طول زمان با استفاده از مواد شیمیایی “اثر انگشت” در سمت چپ در پوسته های فسیلی که زنده بودند در طول سیل اما غرق شد و انباشته در گل آلود احساسات در کف اقیانوس در طول floodwater مسیر.

مخلوط led سفر به جمع آوری رسوب هسته در امتداد مسیر سیلاب ها در سال 2004. هسته شد و سپس ذخیره شده در OSU دریایی و زمین شناسی هسته مخزن در حالی که تحقیقات در جریان بود.

“سفر به همراه داشت یک گنج از گل از مکان هیچ کس تا به حال فکر به بررسی” او گفت:. “از آن گرفته شده بیش از یک دهه از کار پر زحمت الک را از طریق از گل ما برگرفته دنبال فسیلی پوسته است که می تواند کمک به داستان floodwater تاثیر.”

Praetorius با استفاده از داده ها از پوسته و مدل سازی نشان می دهد که چگونه تکرار جاری شدن سیل بیش از 1000 سال سرد اقیانوس که به نوبه خود تحت تاثیر آب و هوای سراسر شمال امریکا است.

“یافته های ما نشان می دهد که آب جریان به شمال اقیانوس آرام می تواند گسترده اثرات تغییر اقیانوس درجه حرارت و فرمان بادها و طوفان آهنگ در آمریکای شمالی,” او گفت:. “چه اتفاق می افتد در شمال اقیانوس آرام نمی اقامت در شمال اقیانوس آرام, اما در عوض باعث تغییرات دور و گسترده.”

گرم شدن جریان امروز مخالف است از آنچه رخ داده است در پایان آخرین عصر یخ مخلوط گفت: اما درک الگوهای گردشی در جنوب اقیانوس آرام می دهد محققان بینش را به آنچه ممکن است اتفاق می افتد که بیشتر آب گرم جریان به شمال اقیانوس آرام به عنوان سیاره گرم.

“آنچه که ما انتظار می رود در آینده کاهش جریان آب رودخانه و آب گرم در اقیانوس آرام شمالی — مخالف از آنچه که ما در پایان آخرین عصر یخ” مخلوط گفت. “اما گذشته است که هنوز هم آموزنده زیرا این به ما می گوید که چگونه سیستم گردش از شمال اقیانوس آرام کار می کند.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی اورگان. Original نوشته شده توسط میشل Klampe. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im