از مرگ کشنده آنفولانزا گذشته بیماری های همه گیر نشان می دهد که چرا مردم در حاشیه رنج می برند بیشتر

در این 1625 تصویر لندن فرار از طاعون محروم کشور توسط ساکنان.

کتابخانه عمومی نیویورک/علم منبع

هنگامی که مرگ سیاه در لندن وارد ماه ژانویه سال 1349 شهر منتظر بودند با ترس برای ماه می باشد. لندن شنیده بود گزارش خرابی از شهرستانها مانند فلورانس که در آن 60 ٪ از مردم مرده بود از طاعون سال قبل است. در تابستان 1348 بیماری رسیده بود انگلیسی بنادر از قاره اروپا و شروع به تاخت و تاز راه خود را به سمت پایتخت. طاعون باعث دردناک و ترسناک علائمی از جمله تب و سرفه تا خون سیاه جوش بر روی پوست و تورم غدد لنفاوی. مرگ معمولا آمد در عرض 3 روز.

این شهرستان آماده شده بهترین راه این می دانستند که چگونه: مقامات ساخته شده است یک گورستان به نام شرق Smithfield برای دفن به عنوان بسیاری از قربانیان که ممکن است در وقف زمین که وفادار به اعتقاد اجازه می دهد خدا به شناسایی مرده به عنوان مسیحیان در روز قیامت. قادر به صرفه جویی در زندگی این شهرستان تلاش برای نجات روح.

تاثیر به عنوان مخوف به عنوان ترسید: در سال 1349 سیاه مرگ کشته شدن حدود نیمی از اهالی لندن; از 1347 تا 1351 آن کشته شدند بین 30 ٪ و 60 ٪ از تمام کشورهای اروپایی است. برای کسانی که از طریق زندگی می کردند که افتضاح آن به نظر می رسید هیچ کس امن است. در فرانسه نیز از دست داده و حدود نیمی از جمعیت آن وقایع ژیل Li Muisis نوشت: “نه غنی متوسط مرتب و نه گدا امن بود; در هر حال به انتظار خدا خواهد.”

اما مراقب باشید باستان شناسی و تاریخی در شرق Smithfield و در جای دیگر نشان داده است که متقاطع نابرابری های اجتماعی و اقتصادی شکل گرفته در این دوره از مرگ سیاه و دیگر بوده است ، “Bioarchaeology و دیگر علوم اجتماعی بارها و بارها نشان داده است که این نوع از بحران بازی کردن در امتداد خطوط گسل موجود در هر جامعه می گوید:” گوئن رابینز Schug یک bioarchaeologist در Appalachian State University که در مطالعات بهداشت و نابرابری در جوامع باستان. این افراد در معرض بیشترین خطر بودند اغلب کسانی که در حال حاضر به حاشیه رانده شده—فقیر و اقلیت که با تبعیض روبرو در راه است که آسیب دیده خود را در سلامت و یا محدود دسترسی به مراقبت های پزشکی حتی در prepandemic بار. در بیماری های همه گیر خود را تحت تاثیر نابرابری اجتماعی یا تضعیف و یا تقویت کننده های موجود در ساختارهای قدرت.

گاهی اوقات یک لولر

قبل از قرن 20th, افزایش نابرابری اقتصادی در ایتالیا عوض شد فقط یک بار: در طول و پس از مرگ سیاه ” با توجه به سوابق مالیاتی. اطلاعات را از جای دیگر در اروپا نشان می دهد نابرابری اقتصادی کاهش یافته و دوباره پس از سال 1918 اما تاثیر آن سال را پاندمی آنفلوانزا را نمی توان جدا از این که از دو جنگ جهانی.

داده ها از ایتالیا1347-511918داده ها از فرانسه به ایران انگلستان و سوئد100%908070605040301300سهم ثروت برگزار شد ثروتمندترین 10%14001500160017001800190020001629-311656-571914-181939-45جنگ جهانی دومجنگ جهانی اولطاعون در جنوب ایتالیاطاعون در شمال ایتالیاآنفلوانزا همه گیر مرگ سیاهدر اروپا

(گرافیک) N. دسای/علم; (دیتا) گیدو ALFANI و THOMAS PIKETTY

که واقعیت این است در stark نمایش در طول COVID-19 بیماری همه گیر. اگر چه این بیماری تا فراموش نشدنی رخ داد برخی از جهان ثروتمند و قدرتمند از جمله انگلیس نخست وزیر بوریس جانسون و بازیگر تام هنکس است نه مساوی-فرصت قاتل. در سخت-آمار شهر نیویورک لاتین و سیاه و سفید شده اند و دو بار به عنوان به احتمال زیاد به مرگ از COVID-19 به مردم است. موارد شده اند وجود دارد متمرکز در فقیر کد پستی که در آن مردم زندگی می کنند در شلوغ آپارتمان و نمی توانید از خانه کار می کنند و یا فرار به خانه های تعطیلات.

“راه هایی که نابرابری اجتماعی در حال آشکار … قرار دادن مردم در معرض خطر بالاتر می گوید:” مونیکا سبز مستقل مورخ است که مطالعات مرگ سیاه. “همه ما باید یادگیری در استخوان های ما در راه است که هرگز فراموش نخواهد شد چرا که [این بیماری همه گیر کوروناویروس] اتفاق افتاده است راه آن است.”

زمانی که سیاه و مرگ زده, بسیاری از مکان ها در اروپا در حال حاضر تحت محاصره. اواخر 13 و 14 قرن یک بار از آب و هوایی خنک کننده و نامنظم آب و هوا. برداشت شکست خورده بود و قحطی زده بود در قرن یا بیشتر قبل از همه گیر پدید آمده است. در قحطی بزرگ از 1315-17 تا 15 درصد از جمعیت انگلستان و ولز درگذشت, با توجه به سوابق تاریخی. به عنوان دستمزد کاهش یافت و قیمت دانه افزایش یافت و بیشتر مردم رانده شدند و به فقر است. خانواده حساب کتاب و سوابق پرداخت ها به کارگران در انگلیسی مانورس نشان می دهد که توسط 1290 70 درصد از انگلیسی خانواده زندگی می کردند یا در زیر خط فقر تعریف شده به عنوان قادر به خرید به اندازه کافی مواد غذایی و کالا به نه گرسنه می شود و یا سرد. در ضمن ثروتمندترین 3 درصد از خانوارها از دریافت 15 درصد از درآمد ملی.

شارون DeWitte یک بیولوژیکی انسان شناس در دانشگاه کارولینای جنوبی, کلمبیا, بررسی چگونه کسانی که قحطی و افزایش فقر مبتلا سلامت مردم با مطالعه اسکلت در کاوش های باستان شناسی از لندن قرون وسطی گورستان. مردم در قرن منجر به مرگ سیاه تمایل به کوتاه تر و بیشتر احتمال دارد به مرگ جوان نسبت به مردم در طول دو قرن گذشته. کسانی که زندگی در قرن قبل از طاعون نیز تا به حال بیشتر شیار بر روی دندان های خود را از مختل مینا رشد نشانه ای از سوء تغذیه و بیماری و یا دیگر فیزیولوژیکی عوامل استرس زا در دوران کودکی.

DeWitte فاقد نمونه از دهه بلافاصله قبل از مرگ سیاه اما شواهد تاریخی از قحطی بزرگ و دستمزد کم تا 1340s آن را به احتمال زیاد که این روند را ادامه داد تا همه گیر زده, او می گوید.

برای دیدن اینکه آیا بیماری ساخته شده افراد بیشتر مستعد ابتلا به طاعون DeWitte تبدیل به صدها اسکلت در کاوش های باستان شناسی از شرق Smithfield. او محاسبه توزیع سن افراد در گورستان و همچنین امید به زندگی از مردم با استفاده از نشانگر استرس بر روی اسکلت خود را. او دقیق مدل نشان می دهد افراد مسن و افراد در حال حاضر در سلامت فقیر بودند بیشتر احتمال دارد به مرگ هنگام مرگ سیاه. بر خلاف این فرض است که “هر کسی که در معرض این بیماری شد و در همان خطر مرگ … وضعیت سلامت واقعا یک اثر” او می گوید.

در 1980s باستان شناسان در کاوش های قربانیان طاعون مدفون در شرق لندن Smithfield گورستان در سال 1349.

مولا/گتی ایماژ

اسکلت نمی خود را اعلام دارندگان اجتماعی کلاس بنابراین DeWitte نمی توانید مطمئن باشید که هر فرد خاص به خاک سپرده شد در شرق Smithfield شد غنی یا فقیر. اما پس از آن, به عنوان در حال حاضر سوء تغذیه و بیماری شد و به احتمال زیاد بیشتر شایع در میان مردم در جامعه حاشیه. و شواهد تاریخی نشان می دهد انگلستان ثروتمندترین ممکن است بدست کردن بیشتر به آرامی از رشد صفوف ضعیف است. شاید 27 درصد از ثروتمند انگلیسی مالکان نظر می رسد که تسلیم به طاعون در حالی که شمارش روستایی کشاورزان مستاجر در سال 1348 و 1349 نشان می دهد میزان مرگ و میر بیشتر از 40 درصد به 70 ٪ است. DeWitte استدلال نابرابر شرایط اقتصادی که آسیب دیده سلامت مردم “ساخته” مرگ سیاه ” و بدتر از آن بود.”

چهار صد سال بعد و نیمی از دنیا آبله زده چروکی جوامع در آنچه که تبدیل به جنوب شرقی ایالات متحده است. در جای دیگر در این رابطه این بیماری با تب و فوران پوسچول—کشته شدن حدود 30 درصد از افراد آلوده. اما در میان چروکی, ترسید پاتوژن بود و به احتمال زیاد شد و حتی بیشتر ویرانگر می گوید: پل Kelton, یک مورخ در دانشگاه استونی بروک.

اگر چه عدم ایمنی اکتسابی اغلب می شود همه تقصیر را به گردن برای بومی آمریکایی ها بالا و مرگ و میر ناشی از بیماری در طول دوره استعمار و شرایط اجتماعی و تقویت اثرات عوامل بیولوژیکی. اواسط قرن 18 آبله بیماری همه گیر در جنوب شرقی برای مثال همزمان با تشدید انگلیسی, حمله چروکی جوامع در آنچه به نام Anglo-چروکی جنگ. انگلیسی ها با استفاده از یک scorched-earth استراتژی سوزاندن چروکی مزارع و وادار کردن ساکنان به ترک خانه های خود باعث قحطی و آبله به بیشتر چروکی جوامع است. مورخان در پایان فکر می کنم از این بیماری همه گیر و جنگ چروکی جمعیت افتاده بود به آن کوچکترین ثبت اندازه قبل یا پس از. جنگ “ایجاد شرایط برای آبله به اثر مخرب” Kelton می گوید.

شبیه تراژدی تکرار شد و برای صدها سال در جوامع بومی در سراسر آمریکا به عنوان استعمار ظلم و خشونت ارائه آمریکایی های بومی در معرض شیوع می گوید: مایکل فروردین یک بومی آمریکایی باستان شناس از Yuman تبار در دانشگاه استنفورد. جوامع بومی مجبور کردن زمین های خود را اغلب فاقد دسترسی به آب تمیز و یا رژیم غذایی سالم. زندگی مردم در ماموریت کاتولیک بودند مجبور به انجام کار خسته کننده و زندگی در شرایط شلوغ که Wilcox تماس “ظروف پتری برای بیماری است.” اسکلت از افراد دفن شده در قرن 16 اسپانیا ماموریت در فلوریدا نشان می دهد بسیاری از نشانه های بیماری است که DeWitte می یابد در لندن گورستان از قبل از مرگ سیاه.

چنین ظلم و ستم و آن اثرات بیولوژیکی “بود نه” طبیعی ” چیزی است. آن چیزی است که می تواند تغییر داده شده اند” فروردین می گوید.

متضاد تجربه بومی جوامع آمریکایی که موفق به زندگی در خارج از حکومت استعماری برای یک زمان پشتیبانی از نقطه خود را. یک چنین جامعه بود Awahnichi hunter-gatherers که زندگی در کالیفرنیا دره یوسمیتی. با توجه به یک حساب کاربری از اواخر قرن 19 یک Awahnichi ارشد به نام Tenaya گفت: آمریکایی خیش و شبه نظامیان داوطلب در 1850s در مورد یک “بیماری سیاه”—به احتمال زیاد آبله—که از طریق جامعه خود را قبل از آنها تا به حال تماس مستقیم با مهاجران سفید پوست. این بیماری احتمالا وارد با مردم بومی در حال فرار ماموریت می گوید: کاتلین هال یک باستان شناس در دانشگاه کالیفرنیا مرسد.

هنرمندان بومی مستند آبله در قرن 16th, Mexico City. استعمار خشونت ساخته شده بازیابی از جمله شیوع بیماری دشوار است.

فلورانس LAURENTIAN MEDICEAN کتابخانه خانم دیوانه. کام و پر زرا. 220, F. 461V حسن نیت ارائه میدهد از MIBACT

او کاوش های باستان شناسی در دره و تجزیه و تحلیل داده ها در تعدادی از روستاهای تحت اشغال مقدار باقی مانده ایجاد شده توسط تولید ابسیدین ابزار و تغییرات در کنترل برنز به عنوان نشان داد درخت حلقه داده است. کسانی که شاخص پیشنهاد Awahnichi تجربه 30 درصد کاهش جمعیت حدود 1800. قبل از این بیماری همه گیر رخ داد که Awahnichi شماره تنها حدود 300; مرگ حدود 90 نفر خواهد ویرانگر بوده است.

رئیس Tenaya گفت: شبه نظامیان داوطلب است که پس از سیاه بیماری Awahnichi چپ سنتی خود در خانه و نقل مکان کرد به سمت شرق کوه های سیرا نوادا به احتمال زیاد به قلمرو Kutzadika آرای مردم است. وجود دارد Awahnichi حمایت پیدا و در دراز مدت فرصتی برای بازسازی جامعه خود را از طریق intermarriage. پس از حدود 20 سال آنها نقل مکان کرد و به دره میهن خود اعداد و تقویت فرهنگ خود را حفظ.

هال داده ها پشتیبانی که حساب نشان دادن Awahnichi خود را به سمت چپ ولی برای 2 دهه. او می بیند خود را خروج و بازگشت به راه خود را از زندگی به عنوان نشانه ای از انعطاف پذیری است. “آنها استقامت با وجود این واقعا چالش برانگیز رویداد,” او می گوید.

این Awahnichi تجربه نادر بود. توسط نوبه خود از قرن 20th, بسیاری از جوامع بومی شده بود مجبور به حرکت به رزرو از راه دور با دسترسی به غذا های سنتی منابع اولیه و مراقبت های پزشکی. زمانی که بیماری دیگری در نوردید—1918 پاندمی آنفلوانزا—مردم بومی درگذشت “در نرخ حدود چهار برابر بیشتر از بقیه از جمعیت ایالات متحده می گوید:” Mikaëla Adams, پزشکی مورخ در دانشگاه می سی سی پی آکسفورد. “بخشی از دلیل این است که آنها در حال حاضر درد و رنج شدید از سلامت فقیر, فقر و malnourishment.”

برخی از موارد به ویژه شدید. ملت ناواهو به عنوان مثال دچار 12 درصد مرگ و میر در این بیماری همه گیر در حالی که میزان مرگ و میر در سراسر جهان بود که حدود 2.5 درصد به 5 درصد است. برخی از جوامع بومی در کنترل از راه دور کانادا و آلاسکا از دست داد تا 90 ٪ از مردم خود را در گیر می گوید لیزا Sattenspiel یک انسان شناس در دانشگاه میسوری کلمبیا.

امروز در طول coronavirus همه گیر ملت ناواهو گزارش شده بیشتر سرانه موارد COVID-19 بیش از هر دولت به جز نیویورک و نیوجرسی اگر چه تست نرخ رزرو نیز بالا است. دیابت یک عامل خطر برای COVID-19 عوارض شایع در, رزرو و بسیاری از مردم وجود دارد در فقر زندگی می کنند و برخی بدون آب در حال اجرا.

Coronavirus همه گیر نشان می دهد خطرات ناشی از قرن ها تبعیض و غفلت می گوید: Rene بیگی, یک متخصص ژنتیک و بهداشت عمومی محقق در دانشگاه کلرادو Anschutz پزشکی دانشگاه و عضو ملت ناواهو. اما او هشدار در برابر توصیف دینه—نام های سنتی برای نوجو مردم—به عنوان قربانیان منفعل. “ما از طریق بیماری های همه گیر. ما می توانید از طریق این بیش از حد.”

اگر چه 1918 آنفولانزا آمار دینه به خصوص چند نفر در خارج از رزرو تحقق آن را در زمان. برای کسانی که زندگی را از طریق همه گیر که به کشته شدن 50 میلیون نفر در سراسر جهان آنفولانزا به تصور اینکه یک قاتل بی رویه فقط به عنوان مرگ سیاه تا به حال 600 سال قبل از. “این مزاحم آنفولانزا را در سراسر شهر! و سفید و سیاه و سفید و فقیر و غنی همه گنجانده شده در آن تور” رفت و نثر شعر در مجله آمریکایی پرستاری در سال 1919.

اما اخیر مطالعات جمعیت شناختی نشان داده اند که بسیاری از گروه ها در پایان پایین تر از طیف اجتماعی و اقتصادی نه تنها آمریکایی های بومی رنج می برد به طور نامتناسبی در سال 1918. در سال 2006 Svenn-اریک Mamelund یک متخصص در اسلو شهری دانشگاه یک مطالعه منتشر شده از سرشماری سوابق و گواهی مرگ که گزارش شده است که 50% بالاتر مرگ و مير در فقیرترین منطقه اسلو در یک محله ثروتمند. در ایالات متحده کارگران معدن و کارگران کارخانه درگذشت در نرخ بالاتر از جمعیت عمومی می گوید نانسی Bristow, یک مورخ در دانشگاه Puget صدا.

بنابراین افرادی که در حال حاضر با آن مواجه طرز حیرت انگیزی بالا نرخ مرگ و میر از بیماری های عفونی. در سال 1906 میزان مرگ و میر از بیماری های عفونی در میان nonwhite (در آن زمان عمدتا سیاه و سفید) زندگی مردم در شهرستانها ایالات متحده بود و تکان دهنده 1123 مرگ و میر در هر 100 ، 000 نفر الیزابت انوری-میدان یک جامعه شناس در دانشگاه مینه سوتا, شهرهای دوقلو پیدا کرده است. مقایسه در گرمای سال 1918 همه گیر سفید شهری مردم را مرگ و میر ناشی از بیماری های عفونی بود 928 مرگ و میر در هر 100 ، 000 نفر است. Nonwhite شهری و مير نمی افت به زیر این سطح تا سال 1921. “آن را به عنوان اینکه سیاه پوستان بودند تجربه سفیده’ 1918 آنفولانزا هر سال” انوری-درست می گوید. “این واقعا سرسام آور است.”

در سال 1918 موانع ساخته شد در اطراف سربازان تخت در نیروی دریایی ایستگاه در سان فرانسیسکو به سرعت گسترش آنفولانزا.

نیروی دریایی ایالات متحده, تاریخ و میراث فرهنگی فرماندهی عکس

1918 همه گیر زده در یک بهار و یک تابستان موج و افراد با احتمال بیشتری نسبت به افراد سفید به بیمار در موج اول با توجه به مطالعه انجام شده توسط Mamelund و همکار نظامی و سوابق بیمه و نظرسنجی از زمان. سپس در مرگبارتر پاییز موج, سیاه, افراد آلوده در نرخ پایین تر احتمالا به دلیل بسیاری از در حال حاضر به دست آورد و ایمنی. اما زمانی که مردم سیاه و سفید آیا بیمار در پاییز 1918 آنها بیشتر احتمال ابتلا به ذات الریه و سایر عوارض و بیشتر احتمال دارد به مرگ از مردم سفید. که ممکن است دلیل این که مردم سیاه و سفید تا به حال نرخ بالاتر از قبل موجود شرایط مانند سل Mamelund می گوید.

تبعیض نیز نقش داشته است. “این دوره زمانی است که به نام نادر از روابط می گوید:” ونسا Northington قمار پزشک و پزشکی مورخ در دانشگاه جورج واشنگتن. Jim Crow قوانین در جنوب و عملا تبعیض نژادی در شمال معنای سیاه آنفولانزا بیماران دریافت مراقبت در تفکیک سیاه بيمارستان. کسانی که امکانات غرق شد و مراقبت از آنفولانزا بیماران دچار گمبل می گوید.

امروز در واشنگتن دی سی 45 درصد از COVID-19 موارد اما 79 درصد از مرگ و میر مردم سیاه. همانطور که از اواخر آوریل, مردم سیاه و سفید ساخته شده تا بیش از 80 درصد از بستری COVID-19 بيمار در گرجستان و تقریبا همه COVID-19 مرگ و میر در سنت لوئیس. روند مشابهی دیده شده است به صورت سیاه و جنوب آسیا بیماران در بریتانیا است. و در آیووا, Latinos شامل بیش از 20% از بیماران با وجود اینکه تنها 6 ٪ از جمعیت.

در 1350, تدفین متوقف در شرق Smithfield گورستان. اما مرگ سیاه تاثیر درنگ به لطف فوق العاده ای عواقب اقتصادی می گوید: گیدو Alfani یک مورخ اقتصادی در دانشگاه Bocconi. با مطالعه بیش از 500 سال از سوابق مالیات بر اموال و اشکال دیگر از ثروت او در بر داشت که نابرابری اقتصادی کاهش یافت و در بسیاری از اروپا در طول و پس از مرگ سیاه.

برای مثال در Sabaudian دولت در آنچه در حال حاضر در شمال غربی ایتالیا سهم از ثروت متعلق به ثروتمندترین 10 درصد کاهش یافت و از حدود 61 درصد در سال 1300 به 47 درصد در سال 1450 با یک کاهش چشمگیر در مرگ سیاه و کندتر اسلاید در قرن بعد (نگاه کنید به نمودار بالا). Alfani در بر داشت روند مشابه در جنوب فرانسه و شمال شرقی اسپانیا و آلمان است. تجزیه و تحلیل از خانواده حساب و مانور سوابق نشان می دهد یک روند مشابه در انگلستان که در آن دستمزد واقعی نزدیک به سه برابر شده بین اوایل 1300s و اواخر 1400s و به طور کلی استانداردهای زندگی بهبود یافته است.

Alfani می گوید: بسیاری از کارگران در اثر طاعون است که کار در تقاضا رانندگی دستمزد برای کسانی که جان سالم به در برد. و به عنوان صاحبان درگذشت بزرگ عصری ملک در بازار رفت. بسیاری از ورثه فروش قطعه به افرادی که هرگز نمی تواند اموال متعلق به قبل از جمله دهقانان و کشاورزان است.

طاعون نمی ناپدید می شوند پس از مرگ سیاه; بسیاری از کشورها از جمله ایتالیا و انگلستان دچار تکرار شیوع است. هنوز بعد از حملات به نظر می رسد برای تثبیت نابرابری به جای کاهش آن. Alfani فکر می کند در زمان بعد از شیوع آمار نخبگان در بر داشت راه برای حفظ ثروت خود و حتی سلامت خود را. “طاعون می شود یکی از ویژگی های جوامع غربی است. آن چیزی است که شما باید به انتظار,” او می گوید.

در سراسر اروپا بخواهد تغییر به طوری املاک بزرگ می توان به تک ورثه به جای اینکه شکسته است. غنی نیز شروع به قرنطینه در کشور آمریکا به عنوان به زودی به عنوان یک شیوع آغاز شد. از 1563 به 1665 مرگ و میر در طول طاعون شیوع بیماری به طور چشمگیری کاهش یافته ثروتمند parishes از لندن باقی ماند اما تقریبا یکسان و یا افزایش در فقیر بیشتر مناطق شلوغ با توجه به کفن و دفن و غسل تعمید ، در طول 15 و 16 قرن پزشکان ایتالیایی “به طور فزاینده ای مشخص طاعون به عنوان یک بیماری فقیر” Alfani می گوید.

که کلاس تعصب است “دیده می شود بارها و بارها در تاریخ” Kelton می گوید. برای مثال در طول قرن 19 وبا شیوع در ایالات متحده نخبگان “این ایده که به نحوی آن را تنها به آمار افراد با ابتلا به این بیماری است. که مستعد? فقرا کثیف intemperate.” اما نبود اخلاقی شکست ساخته شده است که مردم فقیر و آسیب پذیر: باکتری ویبریوکلرا احتمال بیشتری برای آلوده خود را نامطلوب منابع آب.

اقتصادی میراث 1918 آنفولانزا نامشخص است. با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط اقتصاددان Thomas Piketty از پاریس دانشکده اقتصاد نابرابری اقتصادی در اروپا به طور چشمگیری کاهش یافت و ابتدا در سال 1918 کاهش است که به طول انجامید تا 1970s. اما Alfani می گوید disentangling آنفولانزای همه گیر اثر از کسانی که از جنگ جهانی اول غیر ممکن است. که جنگ نابود ملک در اروپا و غنی از دست رفته دسترسی به اموال خارجی و سرمایه گذاری, کاهش نابرابری او می گوید.

در ایالات متحده که همه گیر چیزی برای بلانت ساختاری نژاد پرستی. “1918 همه گیر نشان داد که نابرابری نژادی و خطوط گسل در مراقبت های بهداشتی” گمبل می گوید. در آن زمان سیاه پزشکان و پرستاران امید آن را سریع بهبود. “اما هیچ چیز تغییر کرده است. پس از همه گیر وجود دارد عمده بهداشت عمومی تلاش برای رسیدگی به بهداشت و مراقبت از آمریکایی های آفریقایی تبار.”

می تواند COVID-19 گیر آشکار مشابه خطوط گسل در کشور در سراسر جهان منجر به انواع ماندگار اجتماعی تحولات 1918 آنفولانزا نبود ؟ “من می خواهم به, خوش بینانه” Bristow می گوید. “آن را به همه ما برای تصمیم گیری چه اتفاقی می افتد.”

با گزارش ان گیبونز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im