منجمد پرنده معلوم می شود 46,000 سال شاخدار چکاوک

دانشمندان بازیافت DNA از خوب حفظ شاخدار چکاوک موجود در پرمافراست سیبری. این نتایج می تواند کمک به توضیح تکامل از زیر گونه و همچنین به عنوان چگونه ماموت استپ تبدیل به تندرا, جنگل و استپ biomes در پایان آخرین عصر یخبندان است.

در سال 2018 به خوبی حفظ شده منجمد پرنده داشت در زمین در بلایا قرا منطقه از شمال شرقی سیبری. محققان در مرکز Palaeogenetics جدید مرکز تحقیقات در دانشگاه استکهلم و سوئد موزه تاریخ طبیعی مورد مطالعه دارا پرنده و نتایج در حال حاضر منتشر شده در مجله علمی زیست شناسی ارتباطات. این تجزیه و تحلیل نشان می دهد که این پرنده یک 46,000-سال-پیر زن شاخدار چکاوک.

“نه تنها می تواند ما را در شناسایی این پرنده به عنوان یک شاخدار چکاوک. به تجزیه و تحلیل ژنتیکی نیز نشان می دهد که این پرنده متعلق به یک جمعیت که یک جد مشترک از دو زیر گونه های شاخدار چکاوک زندگی امروز که در سیبری و در استپ در مغولستان. این کمک می کند تا ما را در درک که چگونه تنوع زیر گونه های تکامل می یابد می گوید:” نیکولاس Dussex محقق در بخش جانورشناسی در دانشگاه استکهلم.

نتیجه این اهمیت در سطح دیگری نیز هست. در طول آخرین دوره یخبندان ماموت استپ گسترش بیش از شمال اروپا و آسیا است. استپ شد و به در حال حاضر گونه های منقرض شده مانند ماموت پشمالو و کرگدن پشمالو. بر اساس یک نظریه این اکوسیستم یک موزاییک از زیستگاه مانند استپ دشت و درختان جنگل. در پایان آخرین دوره یخبندان ماموت استپ تقسیم شد به زیستگاهها یشان ما امروز می دانیم — تندرا در شمال تایگا در وسط و استپ در جنوب.

“نتایج ما حمایت از این نظریه از آنجا که تنوع و گوناگونی از شاخدار چکاوک به این زیر گونه به نظر می رسد که اتفاق افتاده است در مورد در همان زمان به عنوان ماموت استپ ناپدید می گوید:” عشق Dalén استاد در سوئد موزه تاریخ طبیعی و تحقیقات رهبر در مرکز Palaeogenetics.

در کمی طولانی مدت محققان جاه طلبی است که به نقشه ژنوم کامل از 46,000 سال شوخی و مقایسه آن با ژنوم از تمام زیر گونه های شاخدار larks.

“جدید امکانات آزمایشگاهی و محیط فکری در مرکز Palaeogenetics قطعا می تواند مفید باشد در این تجزیه و تحلیل ها می گوید:” عشق Dalén.

محققان در مرکز Palaeogenetics دسترسی به مقدار زیادی از نمونه ها از یافته های مشابه از همان سایت در سیبری از جمله 18,000-سال-توله سگ به نام “Dogor” که محققان در حال مطالعه برای تعیین اگر آن است که یک گرگ و یا سگ. سایر یافته ها شامل 50,000-سال-پیر غار توله شیر “اسپارتاک” و حفظ بخشی از woolly mammoth.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه استکهلم. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر