سوخت پیاده روی و دوچرخه سواری با کربن پایین رژیم غذایی

پیاده روی و دوچرخه سواری فواید بسیاری دارد و کمک به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اما محققان می گویند که ما نیاز به فکر می کنم در مورد آنچه که مردم در خوردن به سوخت خود را به پیاده روی و دوچرخه سواری.

در یک مقاله منتشر شده در مجله بین المللی, گزارش های علمی, محققان می گویند افرادی که تغییر از حالت منفعل حمل و نقل مانند رانندگی برای فعال حالت مانند پیاده روی را بالاتر انرژی نیاز دارد که می تواند منجر به افزایش مواد غذایی-تولید مربوط به تولید گازهای گلخانه ای.

این مطالعه قابل درک است که برای اولین بار بین المللی برآورد انتشار گازهای گلخانه ای در ارتباط با اضافی مصرف مواد غذایی مورد نیاز در هر کیلومتر سفر با حمل و نقل فعال.

محقق دکتر آنیا Mizdrak از دانشگاه Otago, Wellington می گوید: تولید مواد غذایی مورد نیاز برای سوخت پیاده روی و دوچرخه سواری می کند در هزینه آمده است.

“ما یک معمای — اما قابل حل یک. به حداکثر رساندن سود در انتشار گازهای گلخانه ای حاصل از افزایش حمل و نقل فعال ما نیاز به همچنین آدرس الگوهای غذايی. تولید گازهای گلخانه ای مرتبط با حمل و نقل فعال پایین تر خواهد بود اگر پیاده روی و دوچرخه سواری طراحی شده توسط کم کربن رژیم غذایی گزینه.”

این تحقیق تخمین می زند که بیشتر مصرف انرژی مورد نیاز برای سفر یک کیلومتر در محدوده 48 76 کیلوکالری برای راه رفتن و 25 تا 40 کیلوکالری برای دوچرخه سواری.

“اگر این انرژی جبران می شود با مصرف مواد غذایی رفت و آمد اضافی کیلومتر در بیشتر اقتصادی کشورهای توسعه یافته می تواند منجر به افزایش انتشار گازهای گلخانه ای توسط 0.26 کیلوگرم CO2-معادل در هر کیلومتر به صورت راه رفتن و 0.14 کیلوگرم CO2-معادل در هر کیلومتر برای دوچرخه سواری.”

Dr Mizdrak می گوید وجود یک تفاوت قابل توجهی در انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به تولید مواد غذایی بین بیشترین و کمترین اقتصادی کشورهای توسعه یافته است.

“وجود دارد یک تنوع گسترده ای در تولید گازهای گلخانه ای مورد نیاز برای جبران پیاده روی و دوچرخه سواری بین کشورها به نمایندگی از تقریبا پنج برابر اختلاف بین بیشترین و کمترین اقتصادی کشورهای توسعه یافته است.”

Dr Mizdrak می گوید فعال حمل و نقل دارای مزایای بسیاری از جمله لذت بخش تر زندگی شهری, کاهش آلودگی هوا و کاهش بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری قلبی است.

“اما برای به حداکثر رساندن اثر انتشار گازهای گلخانه ای حاصل از افزایش حمل و نقل فعال ما نیاز به آدرس الگوهای غذایی بیش از حد. تولید گازهای گلخانه ای مرتبط با حمل و نقل فعال پایین تر خواهد بود اگر پیاده روی و دوچرخه سواری طراحی شده توسط کم کربن رژیم غذایی گزینه.”

دکتر کریستینا Cleghorn, یک تغذیه پژوهشگر در دانشگاه Otago, Wellington و همکاری نویسنده این مقاله می گوید: کاهش مصرف گوشت و تغییر رژیم غذایی به دور از مواد غذایی فرآوری شده و نسبت به بیشتر, سبزیجات, حبوبات و غلات سبوس دار و میوه ها هستند به احتمال زیاد به بهداشت و محیط زیست شرکت مزایای.

“با توجه به انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با مواد غذایی مختلف گروه محدوده به طور گسترده ای — از 0.02 برای حبوبات به 5.6 گرم CO2-معادل هر کیلو کالری گوشت گاو و گوسفند در یک مطالعه جهانی مصرف کنندگان تعویض به مواد غذایی با کاهش تولید گازهای گلخانه ای می تواند به کاهش کلی در رژیم غذایی تولید گازهای گلخانه ای تا 80 درصد است.”

Dr Cleghorn می گوید: در کشورهای با درآمد بالا کاهش در انتشار گازهای گلخانه ای تا حد زیادی متناسب با بزرگی از گوشت و فراورده های لبنی کاهش.

“به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ما نیاز به تشویق تغییرات در آنچه که ما می خوریم به عنوان به خوبی به عنوان ما چگونه سفر می کند.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه اتاگو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>