شواهد بیشتری را پشتیبانی نمی کند هیدروکسی کلروکین برای بیماران مبتلا به COVID-19

ضد التهابی دارو هیدروکسی کلروکین می کند به طور قابل توجهی کاهش بستری در بخش مراقبت یا مرگ در بیماران بستری مبتلا به پنومونی با توجه به covid-19 می یابد یک مطالعه از فرانسه منتشر شده توسط BMJ امروز.

یک مطالعه کارآزمایی بالینی از چین نیز امروز منتشر شده نشان می دهد که در بیمارستان بستری خفيف تا متوسط مداوم covid-19 که دریافت هیدروکسی کلروکین نیست پاک کردن این ویروس با سرعت بیشتری از آن دریافت استاندارد مراقبت. عوارض جانبی بيشتر از کسانی که موفق به دریافت هیدروکسی کلروکین.

نتايج پشتیبانی نمی کند استفاده روزمره از هیدروکسی کلروکین برای بیماران مبتلا به covid-19.

هیدروکسی کلروکین را کاهش می دهد التهاب و درد و تورم و به طور گسترده ای استفاده می شود برای درمان بیماری های روماتیسمی. آن نیز استفاده می شود به عنوان یک ضد مالاریا مواد مخدر است. تست های آزمایشگاهی نشان داد که نتایج امیدوار کننده اما جمع محاکمه و مشاهده شواهد به سوال نامیده می شود که آیا وجود دارد هر معنادار بالینی مزایای برای بیماران مبتلا به covid-19.

با وجود این, هیدروکسی کلروکین در حال حاضر گنجانده شده در دستورالعمل در مورد چگونه به بهترین مدیریت بیماری و غذا و داروی آمریکا (FDA) صادر اضطراری با استفاده از مجوز اجازه می دهد تا مواد مخدر ارائه می شود به برخی از بیماران بستری در بیمارستان. FDA است پس از هشدار علیه استفاده در خارج بالینی یا بیمارستان تنظیمات با توجه به خطر ابتلا به مشکلات ریتم قلب.

در مطالعه اول محققان در فرانسه ارزیابی اثربخشی و ایمنی از هیدروکسی کلروکین در مقایسه با استاندارد مراقبت در بزرگسالان بستری در بیمارستان مبتلا به پنومونی با توجه به covid-19 که نیاز به اکسیژن است.

از 181 بیماران 84 دریافت هیدروکسی کلروکین در عرض 48 ساعت پس از پذیرش و 97 نداشتند (گروه کنترل).

آنها هیچ تفاوت معنی دار بین گروه ها برای انتقال به بخش مراقبت مرگ ظرف مدت 7 روز و یا در حال توسعه سندرم زجر تنفسی حاد در عرض 10 روز.

محققان می گویند که احتیاط لازم است در تفسیر نتایج خود را اما که یافته های خود را پشتیبانی نمی کند استفاده از هیدروکسی کلروکین در بیماران بستری با covid-19 ذات الریه.

در مطالعه دوم محققان در چین ارزیابی اثربخشی و ایمنی از هیدروکسی کلروکین در مقایسه با استاندارد مراقبت در 150 بزرگسالان بستری شدن عمدتا خفیف یا متوسط covid-19.

بیماران به صورت تصادفی به دو گروه تقسیم شده. نیمی دریافت هیدروکسی کلروکین در علاوه بر این به مراقبت استاندارد و دیگران دریافت مراقبت استاندارد تنها (گروه کنترل).

روز 28, آزمایش نشان داد نرخ مشابه covid-19 در دو گروه از نظر عوارض جانبی شايع تر بود در کسانی که دریافت هیدروکسی کلروکین. علامت تخفيف و زمان برای تسکین علائم همچنین تفاوت معنی داری بین دو گروه است.

در حالی که کار بیشتر مورد نیاز است برای تایید این نتایج نویسندگان می گویند که یافته های خود را پشتیبانی نمی کند استفاده از هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران مبتلا مداوم خفیف تا متوسط covid-19.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط BMJ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>