این هفته در ابزار آزمایشگاهسیم و نویسنده ارشد و سابق نشان می دهد میزبان Arielle Pardes قطره به بحث در مورد چگونه دره سیلیکون از بین برد تا فرهنگ کار. سپس سیمی نویسنده ارشد لیلی هی نیومن بر می آید برای گفتگو در مورد امنیت رمزگذاری و هکر مامان که نفوذ یک زندان است.

نمایش یادداشت ها

جزئیات Arielle داستان در مورد فرهنگ کار در اینجا. خواندن لیلی داستان در مورد چگونه یک هکر مامان شکست را به یک زندان در اینجا. تمام سیمی را cybersecurity پوشش را می توان در اینجا یافت نشد.

توصیه های

لیلی توصیه Dangerzone یک برنامه کاربردی ساخته شده توسط Micah Lee که چک فایلهای Pdf به صورت بالقوه مخرب. لورن توصیه این کتاب خلاف کاران توسط سوزان فاولر. مایک توصیه اسید برای کودکان, یک خاطره توسط Red Hot Chili Peppers نوازنده بیس کک.

لیلی هی نیومن را می توان در توییتر @lilyhnewman. Arielle Pardes است @pardesoteric. لورن گود است @LaurenGoode. مایکل calore زبان است @snackfight. Bling اصلی تدریس خصوصی در @GadgetLab. نشان می دهد که تولید شده توسط بون Ashworth (@booneashworth). ما مشاور تهیه کننده اجرایی است Alex Kapelman (@alexkapelman). ما تم موسیقی است که توسط انرژی خورشیدی کلید.

چگونه برای گوش دادن

شما همیشه می توانید گوش دادن به این پادکست از طریق پخش کننده های صوتی در این صفحه اما اگر شما می خواهید برای به اشتراک به صورت رایگان برای دریافت هر قسمت در اینجا نحوه:

اگر شما بر روی آی فون یا آی پد برنامه را باز کنید به نام پادکست ها و یا فقط شیر این لینک. شما همچنین می توانید با دانلود یک نرم افزار مانند پوشیده از ابر یا Pocket Casts و جستجو برای ابزار آزمایشگاه. اگر شما با استفاده از آندروید, شما می توانید ما را در Google Play Music برنامه فقط با ضربه زدن اینجا. ما در Spotify در بیش از حد. و در صورتی که شما واقعا به آن نیاز دارید در اینجا خوراک RSS.

متن

مایکل calore زبان: بیایید آن را انجام دهد. همه حق همه آماده ؟ همه حق است.

لورن گود: [با خنده] OK. با عرض پوزش!

MC: من فقط در حال انتظار برای شما را به توقف صحبت کردن.

ال جی: یک, دو, سه, جدی!

[خنده]

[معرفی موسیقی تم]

MC: سلام به همگی. به انجمن خوش آمدید ابزار آزمایشگاه. من مایکل calore زبان یک سردبیر ارشد در اینجا سیمی. من اینجا هستم تا با سیمی نویسنده ارشد, لورن گود.

LG: سلام.

MC: و سیمی نویسنده ارشد Arielle Pardes.

Arielle Pardes: من برگشتم!

MC: من می دانم. چه مدت است ؟

AP: آن است که یک زن و شوهر از قسمت ها برای اطمینان حاصل کنید.

MC: آره یک زن و شوهر.

AP: این زن و شوهر حداقل یک ماه من فکر می کنم و در حال حاضر من به جلو نگاه به توييتها و فن ایمیل ما به ناچار خواهید که در آن مردم می گویند “من نمی تواند بگوید تفاوت بین صدای خود را.”

LG: من عاشق گرفتن بازخورد.

AP: بله.

LG: من واقعا نمی.

AP: اجازه دهید فقط به عمد آنها اشتباه است.

MC: من هرگز که بازخورد. صدای من کاملا منحصر به فرد و بسیار منحصر به فرد است. من مانند مطلقا هیچ کس دیگری. خوب Arielle آن را به شما را در نشان می دهد پس از آنچه احساس می کند مانند یک سال از شما نیست اینجا بودن. بعد از آن ما در حال رفتن به پیوست سیمی ارشد نویسنده لیلی هی نیومن که در حال رفتن به آوردن ما به سرعت در چه haps با امنیت میباشد. اما در ابتدا ما قصد داریم به بحث در مورد یک داستان است که شما نوشت: این هفته در WIRED.com به نام دره سیلیکون خراب محل کار فرهنگ است. آن همه در مورد نحوه جو گذاشته از راه اندازی دفاتر است که مصرف بیش از دیگر محل های کار در خارج از صنعت فن آوری. شما استدلال می کنند که این نوع از کلید پایین محیط زیست ساخته شده است آن را سخت تر برای جدا کردن کار از زندگی شخصی ما است. ما بیشتر بگویید.

AP: اطمینان حاصل کنید. یک زمان وجود دارد, 10 شاید حتی 20 سال پیش زمانی که با داشتن قدرت پردازش مانند مواد غذایی رایگان در دفتر و یا چرت زدن اتاق احساس واقعا رمان و واقعا منحصر به فرد با تکنولوژی. من به یاد داشته باشید اولین کسی که من می دانستم که کار را برای گوگل به من گفتن در مورد قدرت پردازش است که آنها دریافت شده در گوگل پردیس در نیویورک و فقط احساس مانند “من نمی تواند باور کند که یک دفتر می تواند مانند آن. جایی است که سرگرم کننده یک محل که در آن مردم به خوبی تغذیه در یک محل که در آن شما می توانید آبجو در شیر و شاید حتی پرش در یک گودال توپ.” البته این نوع مانند یک تقلید مسخره امیز از آنچه در دره سیلیکون است, اما این ایده واقعا گرفتار است و نه تنها در سراسر صنعت فن آوری که در حال حاضر گوگل فرهنگ مشخصه که گسترش به بسیاری از شرکت های دیگر, اما آن را نیز گسترش بسیار فراتر از شرکت های فن آوری و بسیار فراتر از کالیفرنیا. آیا شما فکر می کنم این چیز خوبی است?

MC: نه لزوما. چرا که بخشی از چیزی است که شما نشان می دهد در این مقاله بسیار واضح است که این تغییرات واقعا فرسوده تعادل کار و زندگی و این چیزی است که من در برابر.

AP: آره من فکر می کنم بسیاری از منتقدان این نوع از فرهنگ کار است که من بسیار مرتبط با دره سیلیکون ولی شاید اصطلاح بهتری برای آن چیزی است که در واقع در کارگر ، بنابراین کسی ارائه رایگان مواد غذایی و یا یک شانس را به چرت زدن و یا حتی صرف برخی از وقت خود را به انجام کاری که مربوط به کار ممکن است به نظر می رسد در چهره خود را مانند چیزی است که بسیار برای کارگران بهره مند شوند. نامحدود تعطیلات یکی دیگر از این نمونه ها که در آن به نظر می رسد مانند چیزی است که تنها به نفع کارمندان است. اما بسیاری از منتقدان از این فرهنگ اشاره خواهد شد که آن را در واقع ایجاد یک محیط که در آن مردم به ماندن در این اتاق بسیار دیگر که در آن آنها بسیار کمتر زمان خود را خارج از محل کار و که در آن هویت خود را تبدیل شدن به طور کامل پهن کنید تا فقط خود شخص به عنوان یک کارمند.

بنابراین برخی از داده های سخت در اطراف این. نامحدود تعطیلات به عنوان مثال بزرگ است که در آن شرکت های که نامحدود تعطیلات سیاست پیدا کرده اند که کارکنان خود را در واقع به زمان کمتر ، اما نیز وجود دارد برخی از نرم داده که در آن افرادی که مشغول به کار در این نوع از شرکت ها به ویژه که در حال آمدن از صنایع دیگر متوجه شده اند که آن را واقعا فقط مسطح حس خود را که شما و آنچه شما می توانید انجام دهید خارج از محل کار. و من فکر می کنم که بد است.

LG: جالب است به شما بگویم که چون من در حال حاضر در حال خواندن سوزان فاولر کتاب به نام Whistleblower و سوزان فاولر برای کسانی که نمی دانم که بود, سایت مهندس قابلیت اطمینان در حال بارگذاری. او تا به حال بسیار منفی تجربه کار در حال بارگذاری و پس از او سمت چپ نوشت: یک پست وبلاگ که همراه با دیگر گزارش های خبری بودند که در اطراف این زمان دوره این بود که در سال 2017 در نهایت منجر به بارگذاری به طور کامل بازسازی تراویس Kalanick مدیر عامل شرکت رانده شد. بنابراین او یک فرد بسیار تاثیرگذار در تغییر جزر و مد از بارگذاری.

اما یکی از چیزهایی که او در مورد صحبت این است که زمانی که او به راه رفتن در اطراف و کسی که به او تور و گفت که مهندسین شام در شب. و شما در حال فکر کردن “اوه.” به خصوص اگر شما جوان هستید, شما در حال ساخت پول زیادی است که شاید شما در حال زندگی در یک شهر گران و شما در حال فکر کردن “بسیار خوب. شام.” اما شام خدمت کرده بود اواخر به طور خاص برای نگه داشتن مردم در انتظار در اطراف و کار در اواخر شب. بنابراین این تلفیق از ما کار و زندگی شخصی است که اتفاق می افتد. گاهی اوقات آن را فقط مانند یک مناسبت خاص چیزی که گاهی اوقات در این شرکت راه است که مشوق های در حال راه اندازی و یا ساخت یافته است به طوری که شما همیشه وجود دارد به طوری که شما هرگز به ترک میز کار خود را که شما هرگز ترک است که شما در حال کار تا 9:00 صبح و در شب. و هنگامی که شروع به اتفاق می افتد بارها و بارها در طول زمان, شما اساسا فرسوده زندگی شخصی خود را.

AP: آره. و بنابراین در علاوه بر این به سوزان فاولر را در خاطرات بسیاری از مردم شده اند صحبت کردن در مورد آنا وینر خاطرات Uncanny Valley که آن هم نزدیک نگاه در آنچه آن را مانند به کار در راه اندازی در منطقه خلیج است. و وجود دارد در این فصل که در آن او در مورد چگونه برخی از این سیاست ها که به نظر می رسد واقعا سخاوتمندانه در واقع کار در برابر کارکنان. و یکی از نمونه های به او می دهد که یک شرکت است که نام خود را حقوق و دستمزد سیاست که به نظر می رسد واقعا خوب است, اما در واقع منجر به پرداخت اختلاف بین مردان و زنان مهندسین که آنقدر بزرگ بود برخی از زنان مهندسین به پایان رسید تا نیاز به اصلاحی تغییرات حقوق و دستمزد به $40,000. بنابراین این چیزها لازم نیست همیشه به نفع کارکنان دقیقا راه آنها در نظر گرفته شده و در برخی از راه من فکر می کنم بسیار طراحی شده فقط به نفع کارفرمایان است.

است انتقاد از برخی از این انواع در محل کار قدرت پردازش است که باعث می شود نقطه ای است که فرد با بهره گیری در پایان روز است که سرمایه گذار است که تمام پول و کارگران که در حال متقاعد به این فوق العاده بهره وری فشار فرهنگ در حال انجام این کار نه به نفع خود را دارند اما به نفع شخص بودجه شرکت.

LG: راست. مگر آنها مقادیر عظیمی از سهام. اما حتی پس از آن شما می توانید می گویند که برخی از این کلیشه ای در کار سیاست هستند و در واقع با بهره گیری کارفرما حتی از دیدگاه بازاریابی. چرا که برای مثال آمازون ممکن است یک فرهنگ مانند سگ خود را به کار هر روز و یا من نمی دانم موز رایگان در همه جا و یا هر چیزی است. اما ما می دانیم که برخی از این سیاست ها ذاتا classist چرا که این راهی نیست که کارگران تجربه آمازون اگر آنها در حال کار در آمازون تحقق مراکز آن را بسیار متفاوت از تجربه شرکت های بزرگ از آن در است بیایید می گویند یک انبار تحقق, مرکز, مرکز داده ها, اگر شما یک راننده تحویل. اما شرکت سود گفت: “نگاه ما باید روی میز یا فلکس کار از خانه.” اما در واقع امر تنها به یک گروه خاصی از کارکنان در بسیاری از موارد.

MC: من بیشتر به نفع قدرت پردازش است که به جای آنهایی که نگه داشتن شما را در دفتر آنها آن را آسان تر برای شما برای دریافت وجود دارد و آسان تر برای شما به انجام کار خود را. بنابراین برای مثال مانند تنقلات خوب هستند و همه چیز را برای همه پول که صرف آنها را بر روی ارائه شام به مردم اگر آنها دیر یا اگر آنها باز تعطیلات بعد سیاست آنها باید انجام کارهایی مانند ارائه رایگان مهد کودک برای کسانی که بچه دارند و آنها می توانند فرزندان خود را به کار می کنند و کودکان خود را می توانید اویختن در مهدکودک در محل کار و سپس آنها را آنها را انتخاب کنید و آنها را درایو آنها را به خانه.

و یا حمل و نقل کوپن چیز است که آن را آسان تر برای مردم برای رفت و آمد در آنجا که آنها می توانید مانند یک رایگان بلیط قطار یا اتوبوس رایگان عبور از دفتر خود را. این نوع از چیزهایی که در حال فراگیر تر و به نفع همه نیست, اما آنها به نفع افرادی که به آن نیاز دارید بیشتر. و آنها را به یک تکه بزرگ از درد از وارد شدن به اتاق و انجام کار خود را.

LG: باید بگویم من شخصا انجام کار برای یک شرکت در یک نقطه است که تا به حال نامحدودی تعطیلات سیاست و من واقعا آن را دوست داشت. اما من فکر نمی کنم من در زمان استفاده از آن و لطفا هر کسی که با من کار کرده که برای سه تا پنج سال دوره اگر شما احساس می کنید مثل من با من در ارتباط باشید. من واقعا فکر نمی کنم من اما هیچ چیزی در مورد دانستن که من گاهی اوقات کار واقعا پروژه های شدید و گاهی اوقات که لازم است برخی از شب ها و آخر هفته ها و گاهی اوقات این چیزها را در مراحل. به خصوص در کار ما میدانیم که کنفرانس های نجومی است و یا من می خواهم یک شروع جدید پروژه های ویدئویی و من می دانستم که بعد از هشت هفته و یا هر آنچه در آن ممکن است.

دانستن است که در انتهای تونل وجود دارد شاید برخی از زمان انتظار برای من که من نمی باید به مانند تعداد ساعت روز و رفتن, “اوه, من می توانید آن را کامل چهار یا پنج روز؟” فقط دانستن آن نوع باز است. منظورم این است که من احساس آزاد توسط آن و من تصور می کنم که مردم به نقطه, Michael شاید که مسئولیت بیشتر و یا افرادی که در حال بالا بردن خانواده در خانه هستند و مانند “خوب من به کار در اطراف یک طیف کامل از برنامه های مختلف.” من نمی دانم که من پیدا کردم که بسیار انگیزه. در همان زمان, من همچنین می توانید ببینید که بسیار در فشار محیط های پر, آن را نه لزوما مدیرانی هستند که فشار شما را به زمان خاموش اما می توان با همسالان خود.

آن می تواند ایجاد یک ساختار اجتماعی که در آن شما در حال انتظار برای درست بود همه زمان ها وجود دارد چرا که “هر کس دیگری در حال انجام است”. آره و به مطمئن شوید که شما می دانید همه چیز در مورد این قدرت پردازش بد است. که می تواند نقاشی را با بیش از حد بزرگ یک قلم مو. من به صحبت برخی از شرکت ها که در واقع در خارج از دره سیلیکون و خارج از صنعت فن آوری که در حال نوسازی فضای کاری خود را در سبک با تکنولوژی شرکت. یکی از آنها این است که شرکت کارگیل است که عمده مواد غذایی, توزیع, و آنها به من گفتند که آنها مقدار زیادی از سفر به دره شده اند و بسیار با الهام از چیزهایی مانند باز کردن دفاتر و کار از راه دور برنامه. و من فکر می کنم که فوق العاده است. من فکر نمی کنم که لزوما بدان معنی است که آنها بد شرکت در حال حاضر و یا که کارگران خود را در حال رفتن به کار می. من فکر می کنم این فوق العاده است که آنها در حال بررسی چیزهایی مثل ویدئو کنفرانس به طوری که کارگران خود را می توانید در خانه و برخی از زمان. من فکر می کنم که از آن می شود روی حیله و تزویر است که مشوق هایی برای یک کارفرما گاهی اوقات تحت الشعاع قرار دادن چیزهایی است که در واقع خوب برای یک کارمند است.

MC: آره. و من فکر می کنم بخشی از این تکنولوژی استفاده می کنند که یک چیز عجیب و غریب که در آن دره سیلیکون است مؤثر بر فرهنگ محیط کار حتی برای کارگران از راه دور و حتی برای افرادی که در نظر گرفتن زمان. چرا که با گسترش ابزارهای مانند شل و از راه دور تماس مانند 8×8 و فراموش کنم آنچه را که مایکروسافت معادل که… آه اسکایپ. درست است که اسکایپ. وجود دارد این انتظار است که حتی زمانی که شما خاموش و یا حتی زمانی که شما ساعت خاموش اگر شما در یک دفتر است که مانند سه ساعت افست از دفتر اصلی یا راه دیگری در اطراف مردم هنوز هم می تواند به شما برسد. گوشی من شروع می شود روشنایی در 6:00 صبح هنگامی که همکاران من در نیویورک نشان می دهد تا به کار و شروع به سوال من و من گفتم: “این 6:00 صبح.”

بنابراین شما باید به مجموعه ای از یک مرز به منظور نمی شود به این نوع از طوفان از کار تمام وقت, و این چیزی است که “آنچه خداوند تکنولوژی های فرفورژه?” آن را ساخته شده ما همیشه در هر دو راه خوب و بد راه و آن را کاملا وحشتناک است که شما می دانید همکاران من می توانید شل من در ساعت 9:00 صبح روز یک شنبه و پس از آن انتظار من به پاسخ حق دور و نه آن را ذخیره کنید تا شنبه صبح.

LG: من فکر می کنم که می رود به چه Arielle گفت: به شما در مورد این است که واقعا با بهره گیری و اوه راست آن را سرمایه گذاران. من فکر می کنم که در هر سازمان و شما می توانید می گویند مانند اینکه آیا آنها در حال سرمایه گذاران در هنگام راه اندازی و یا آنها رئیس در 100 فرد سازمان و یا هر آنچه در آن ممکن است وجود دارد سطوح مختلف ذینفعان. و تا مطمئن شوید که اگر یک ذینفعان می گوید: “من می خواهم به پاسخ دادن به ایمیل در 6:00 صبح و کار تماس در 9:00 ساعت در شب در سراسر منطقه زمانی مختلف اگر شما مانند یک ذینفعان در برخی, توجه, راست? من با استفاده از آن آزادانه. شاید که حس می کند برای آن شخص اما شما فقط نمی توانید انتظار هر کس دیگری در حال رفتن به احساس به همان شیوه.

MC: آره. همه حق را به خوبی Arielle, با تشکر برای آینده را نشان می دهد. عالی بود به شما.

AP: لطف داشتن به من.

LG: همه به عنوان خوانده شده Arielle داستان در WIRED.com چرا که آن را واقعا خوب است. این محبوب ترین داستان های این هفته است.

MC: هنوز هم سنگ و نورد.

LG: در آن است.

MC: و ما شما را بسیار به زودی.

AP: من نگاه به جلو به آن است.

MC: بزرگ. ما در حال رفتن به استراحت سریع در حال حاضر و زمانی که ما دوباره ما قصد داریم به بحث در مورد امنیت با لیلی هی نیومن.

[شکستن موزیک]

MC: خوش آمدید. ما در حال حاضر به بحث در مورد آنچه اتفاق می افتد در جهان از امنیت و پیوستن به ما در استودیو سیمی نویسنده ارشد لیلی هی نیومن. سلام لیلی.

لیلی هی نیومن: سلام. با تشکر برای داشتن من.

MC: البته. با تشکر برای آینده نشان می دهد. پرواز تمام راه را در اینجا از نیویورک که در آن شما به طور معمول بر اساس.

LHN: این همه برای این است.

LG: این خنده دار است زمانی که شما گفت: لیلی هی نیومن آن را صدا مانند شما میگی لیلی هی نیومن. بله. هی لیلی نیومن, با سلام.

LHN: درست است. چه خبر ؟

MC: این ساخته شده است در. اما شما نمی آیند اینجا فقط برای نشان دادن شما در اینجا در سان فرانسیسکو برای این هفته برای RSA کنفرانس امنیت سایبر. به ما بگویید بیشتر در مورد آنچه در این همایش که با حضور و چه اتفاقی می افتد وجود دارد.

LHN: آره RSA یک کنفرانس در صنعت امنیت و واقعا خیلی بیشتر شرکت های بزرگ از بسیاری از دیگر امنیت منطقه ای کنفرانس که در طول سال. این یک محل برای دیدن و دیده می شود برای تمام شرکت های امنیتی و صنعت به عنوان یک کل به نوعی با هم معاملات نشان دادن محصولات. قطعا وجود دارد یک CS پرنیان برای کف نمایشگاه, اما, نیز وجود دارد تحقیقات که ارائه شده در همایش و پنل جلسات و چیزهایی مانند آن. پس از آن اجرا می شود در حیطه اما قطعا علامت تجاری یا مشخصه RSA است که شرکت های بزرگ عنصر.

LG: بنابراین آن را ندارد همان سطح از هکر اعتباری که چیزی شبیه به کلاه سیاه یا Defcon یا آن کنفرانس که در آن مردم برای نشان دادن این hijinks که با آنها کار کرده ام در حالی که برای.

LHN: راست. آره. نه به عنوان بسیار رنگارنگ و سرگرم کننده لباس و همه چیز. اما هنوز هم من فکر می کنم بسیاری از مردم در نهایت در RSA اما آن را فقط به خاطر اینکه از صنعت خود را تعهدات. بنابراین هنوز هم وجود دارد بسیاری از مردم خوب وجود دارد, آن را فقط مرتب کردن بر اساس از همان نوع از سرگرم کننده hijinks.

LG: رمزنگاری است که به طور معمول یک موضوع بزرگ در کنفرانس ها مانند RSA و آن را فقط به یک موضوع کلی به تازگی حتی در خود ما Ward 25 کنفرانس پاییز گذشته ما تا به حال مردمی در مرحله مانند برایان اکتون از واتساپ و کریس کاکس قبلا از Facebook. و Neuberger نیز نیک صحبت زیادی در مورد رمزنگاری با او. چه طور کلی احساسات نسبت به رمزنگاری در یک کنفرانس مانند RSA ؟

LHN: خب در یک کنفرانس مانند RSA احساسات نسبت به رمزگذاری فوق العاده مثبت است. RSA همیشه یک cryptographers پنل هر سال است که یکی از نکات برجسته این کنفرانس که در آن تیتان از رمزنگاری صنعت, جنبش, هر آنچه شما می خواهید به آن تماس بگیرید, همه با هم در پانل. بله در محیط یک محیط واقعا نرم افزار رمزگذاری و فضا بود اما مثل شما گفت: قطعا وجود دارد بیشتر و آگاهی بیشتر در مورد این دیدگاه دیگر که در خارج وجود دارد و یا مشکلاتی که رمزگذاری مواجه است و یا مقاومت مواجه. بنابراین من فکر می کنم که وجود دارد نفوذ در کنفرانس هیچ گونه نگرانی در مورد که فکر کردن در مورد آن دست و پنجه نرم کردن با آن است.

MC: آنچه که من فکر می کنم شما در حال صحبت کردن در مورد تمدید فشار توسط وزارت دادگستری به زور شرکت های فن آوری برای ساخت درب پشتی به رمزگذاری بر روی دستگاه های مصرف کننده. این است که درست است ؟

LHN: آره. دستگاه های مصرف کننده محصولات مصرفی و تلاش جهانی برای تضعیف رمزگذاری به نام اجرای قانون دسترسی است. بنابراین وجود یک قانون در استرالیا وجود دارد یک جنبش در انگلستان و پس از همه از آن جنبش بین المللی نیز وجود دارد یک بحث در هند. من فکر می کنم آن شروع به احساس مانند دیوار در حال بسته شدن در کمی در یک محل مانند RSA که در آن همه نوع در همان صفحه اما احساس این فشار خارجی.

MC: بنابراین است که رفتن به اتفاق می افتد ؟ آیا شما فکر می کنم که دولت ها در سراسر جهان شروع خواهد شد قادر به دسترسی به افراد خصوصی در ارتباطات رمز شده و به دستگاه های رمزگذاری شده به دلیل پشتی?

LHN: قطعا آن را به نظر می رسد مانند آن را در حال حرکت در این جهت است. من امیدوارم که این مورد بر اساس آنچه ما درک می کنیم در مورد حمایت است که رمزگذاری را فراهم می کند به مردم در سراسر جهان و معایب تضعیف و حتی آن را به عنوان وجود دارد برخی از مزایای گفته از اجرای قانون چشم انداز. آره. بنابراین من امیدوارم که این اتفاق نمی افتد اما به نظر می رسد در حال حرکت به آن سمت و این واقعیت است که کشورهای مختلف در آن علاقه مند هستند و عبور از قوانین این چیزی است که واقعا شروع به ایجاد مشکل به دلیل شرکت هایی مانند اپل و بیشتر به تازگی Facebook سعی کرده اند به استفاده از موقعیت خود را از قدرت واقعا فشار به عقب و می گویند “این است که یک کاربر بسیار مهم مسئله ایمنی. این یک جهانی ایمنی موضوع است.”

اما شما فقط نمی تواند بیرون از بازار به سمت چپ و راست که در آن محصولات خود را در حال حاضر غیر قانونی و یا که در آن شما نمی خواهید به رعایت قانون اجرای درخواست. من فکر نمی کنم که رفتن به واقعی از بازار سرمایه داری به اشتراک نظر. بنابراین من نگران این جهت چیز خزنده هستند چرا که در نهایت این قدرت است که این شرکت در حال تلاش برای اداره کردن است خود را محدود ضعف آن این است که آنها نیاز به پول.

LG: این است که آنچه این شرکت ها در مورد ؟ آنها می خواهند به پول?

LHN: اوه آره. من در این پادکست به رها کردن این دانش است.

ال جی: اوه ما باید کل یک پادکست در مورد آن است. با تشکر از شما. به طوری که برای رفتن به یک داستان. من مطمئن هستم که شما و دیگر اعضای ما سیمی امنیتی گزارش تیم خواهد بود پوشش واقعا برای همیشه لطفا برای.

LHN: آره.

LG: من نفرت را به شکستن آن را به شما لیلی

LHN: و ما بر روی آن!

LG: اما من می خواستم بپرسم شما در مورد یکی دیگر از داستان است که شما در مورد نوشت: این هفته در مورد یک هکر, نفوذ, هکر, این است که آنچه در آن نامیده می شوند ؟

LHN: تستر نفوذ.

LG: تستر نفوذ. خوب. برای تلفن های موبایل کثیف نیست. که مادر خود را در یک ماموریت ویژه ای است. این یک داستان فوق العاده. در این مورد صحبت کنید. آنچه که در این مورد ؟

LHN: آره این واقعا یک داستان سرگرم کننده. بنابراین تست نفوذ اخلاقی هستند هکرها که استخدام به سعی کنید به هر دو به یک فضای فیزیکی و یا شکستن یک محصول و یا نگاه های دیجیتال خود را به فن آوری و پیدا کردن نقاط ضعف. اما آنها در حال انجام آن را برای دلایل بد شما درخواست آنها را به انجام آن و پرداخت آنها را به انجام آن را به طوری که آنها می توانید پیدا کردن معایب قبل از واقعی بد انجام دهید و به شما یک شانس به آنها را حل کنند.

بنابراین این دستگاه نفوذ مادر خود را به حال شده است در خدمات مواد غذایی برای چند دهه و پس از آن می خواستم به بازنشسته و حرکت به دور از که و شد رئیس امور مالی خود شرکت امنیتی خود را تست نفوذ شرکت است. و او فقط دوست داشتن چیزی است که او شنوایی. او از شنیدن این همه داستان از همکاران خود شنیده بود در طول سال در مورد آنچه که او انجام داد. و او گفت:, “من می خواهم به سعی کنید برای شکستن به چیزی. من می خواهم برای دریافت در در عمل است.” و او می خواست به حمایت از آن و فکر کردم این یک ایده جالب است به طوری که او مطرح شده به عنوان یک بازرس بهداشت, یک, داکوتای جنوبی, دولت بهداشت و درمان بازرس و رفت و سعی به شکستن را به یک زندان که آنها تا به حال یک قرارداد به قلم تست سعی کنید برای پیدا کردن نقاط ضعف در امنیت فیزیکی و امنیت دیجیتال از زندان است.

پس از آن غیر قانونی به رابجای دیگری جا زدن یک بازرس بهداشت این کار را انجام نمی خود را, اما در چارچوب یک توافق قراردادی برای قلم تست در محل تاسیسات و هر آنچه در آن خوب است. بنابراین او با استفاده از تمام گذشته او دانش از خدمات مواد غذایی برای انجام یک سلامت کامل بازرسی از تاسیسات. او swabbing او انجام شد متوسط چک, اما او نیز فقط مرتب کردن بر اساس گفت: “هی به عنوان بازرس من هم نیاز به دیدن همه چیز چون من نیاز به بررسی برای قالب. من قصد دارم برای بررسی رطوبت در همه جا و برای نگاه وجود دارد و اگر به مواد غذایی و یا شرایط نا امن.” بنابراین او را به رفتن به مرکز عملیات شبکه که در آن همه نوع کندو ذهن همه کامپیوتر و دفاع واقع شده است و همچنین اتاق سرور. و او فقط به این بادها-

LG: و او را برای قرار دادن میله های USB کل زمان.

LHN: راست. بنابراین در عین حال او یک ویژگی های هکر درست است ؟ تمام نکته این است که او تا به حال این ایده چگونه او می تواند از لحاظ جسمی به دست آوردن دسترسی به این فضا اما او نمی تواند قادر به انجام ویژگی های اجزای این هک است که شما ممکن است در طول انجام یک قلم تست. به طوری که آنها به او داده بود این کمی میله های USB به نام duckies لاستیک که شما می توانید پلاگین در و دسترسی از راه دور از آن است. آن شروع می شود beaconing به هر کامپیوتر آن راه اندازی شده است برای صحبت کردن از راه دور از طریق اینترنت. به طوری که آنها تا به حال تمام این duckies لاستیک راه اندازی به چراغ و یا تماس را به همکاران خود که در حال تنظیم کردن محل. و بنابراین او به آنها دسترسی به زندان امکانات قادر به انجام بخش های فنی در حالی که او فقط رفتن عمیق تر و عمیق تر و عمیق تر است. و پس از آن ما می خواهم برای از بین بردن این پایان ؟

LG: ما باید به مردم به عنوان خوانده شده داستان خود را.

LHN: درست است. او آنقدر عمیق وجود دارد مانند واقعا هیجان انگیز خود را در پایان.

LG: و متاسفانه این زن که نام ریتا رستوران ع او رفت. من خراب پایان.

LHN: که البته نه هیجان انگیز به پایان رسید. که بخش غم انگیز.

ال جی: آره. این بود در سال 2016. او این کار را در سال 2015 به شما گفت یا 2014?

LHN: 2014.

LG: و او را در سال 2016. اما آن را برای تلفن های موبایل مانند ریتا تا به حال برخی از استعداد واقعی برای این نوع از چیزی.

LHN: کاملا. و من فکر می کنم از آنچه من درک می کنم از او پسر او قطعا می خواستم برای انجام سایر آزمون قلم اگر او تا به حال شده است قادر به. و من فکر می کنم این داستان واقعا نشان میدهد که چگونه اگر شما یک کلیپ بورد و برخی از اعتماد به نفس شما می توانید راه خود را به بسیاری از مسائل است. و اگر شرکت ها و نهادهای دولتی و سازمان ها نیست فکر کردن در مورد که امکان چه هکرها تماس با مهندسی اجتماعی برای کسی که فقط می آیند و می گویند: “من قدرت را به اینجا و من قصد دارم به پرسه زدن در اطراف.” شما واقعا پیچ. اما شما می توانید کاملا درک کنید که چگونه از آن اتفاق افتاده است.

منظورم این است که سپاه پاسداران در درب آنها در تلاش بودند به انجام کار خود را. آنها در تلاش بودند تا مطابق با آنچه فکر می کردند یک مقام مسئول از دولت است. بنابراین ما درک می کنیم که چگونه از آن اتفاق افتاده است, اما آن را فقط یک واقعا اساسی ضعف است.

LG: آیا شما فکر می کنم آن می گوید: هر چیزی که شاید در مورد این نگهبانان? من نمی خواهم بگویم آنها مغرضانه اما چگونه آنها درک یک زن با نزدیک شدن به زندان گفت: “من نیاز به بازرسی چیزی.” در مقابل شاید یک مرد است.

LHN: قطعا ممکن است. وجود دارد یک حکایت که من قرار نیست در این داستان در مورد چگونگی ریتا تصمیم به تماس با مرکز عملیات شبکه است که در NOC. آن را معمولا به نام یک Noc. او نگه داشته و خواستار آن گوشه که همچنین برای تلفن های موبایل مانند سلاح هسته ای است که عجیب و غریب است, به معنی شبیه هیچ-O-K و یا چیزی. او نگه داشته و گفت: “کجا گوشه? که در آن شما گوشه?” چرا که او فکر آن را بازی به این ایده است که او بیش از حد زرنگ و دانا و او نمی دانم بیش از حد او فقط در تلاش برای انجام کار خود را به عنوان یک بازرس بهداشت.

بنابراین قطعا ممکن است که او به نوعی در همه است که به درون واژگون سازی انتظارات مردم. اما من فکر می کنم متاسفانه امنیت هنوز مردسالار صنعت و اکثر قلم آزمایشکنندگان مرد هستند و آنها سنگ آن را بیش از حد شما می دانید که در همه انواع ، بنابراین آن نوع از چیزی که است که قطعا یک عامل بلکه این فقط یک نقطه کور همه ما وقتی که می آید به فیزیکی فرد در رویارویی و مرتب از درک قدرت و هل دادن در برابر آن و یا پرسیدن سوالات بیشتر بدون ظاهری بی ادب. آره این چیزی است که در آن منطقه است.

MC: خوب است که جذب می کند و من قطعا تشویق همه برای رفتن داستان به عنوان خوانده شده که شما در مورد آن نوشت در WIRED.com. و همچنین پوشش است که شما انجام شده است در این هفته و در ابد از همه در تلاش برای امن نگه داشتن ما و مردم است که آنها در حال مبارزه است.

LHN: با تشکر. آره ایمن ماندن در خارج وجود دارد در همه.

LG: لیلی می خواهید به انجام به ما بپیوندید برای توصیه?

LHN: بله من یک پیشنهاد است.

LG: همه حق است. نگه دارید که فکر می کردم. ما خواهید بود پس از یک فرار سریع.

MC: همه حق است. خوش آمدید, لیلی. بیایید شروع با شما. چه توصیه شما?

LHN: درست است. توصیه من این است که برای یک محصول به نام Dangerzone. این واقعا یک محصول آن را به یک ابزار است که منتشر شده از Micah Lee که مدیر امنیت اطلاعات در رهگیری و او دارای سابقه انجام پروژه های جالب شبیه به این. چه Dangerzone می کند این است که این نرم افزار برای کامپیوتر شما است که مالش فایلهای Pdf. هنگامی که شما مانند یک پیوست در یک ایمیل و یا چیزی از آن بازی آن را قرنطينه آن و پس از آن می رود از طریق و شانه برای انواع مخرب از چیزهایی است که می تواند تعبیه شده در فایلهای Pdf و پاک سازی همه چیز را و سپس تف کردن نسخه برای شما است که شما می توانید خیلی بیشتر اعتماد به نفس آن را امن است. و من فقط فکر می کنم که واقعا یک ابزار سرد. این چیزی است که هر کسی می تواند استفاده کنید. فقط باید آن را به حلق آویز کردن بر روی کامپیوتر شما. فقط استفاده از آن گاهی اوقات هنگامی که آن را می آید. و من فکر می کنم او برای انتشار آن در چند هفته آینده و فقط به نظر می رسد مانند یک سریع و آسان راه برای کمی امن تر است.

MC: آیا این کار با Gmail attachments?

LHN: آره فکر کنم.

MC: آره. همه چیز ذخیره شده در گوگل درایو.

LHN: آره من فکر می کنم شما می توانید هر چیزی را از طریق آن, اما من فکر می کنم آن را محلی.

MC: درست است. مثل من آن را دانلود کنید و آن را مالش آن زمانی که آن را دریافت.

LHN: راست. آن را مانند یک برنامه افزودنی Chrome و یا چیزی.

MC: درست است.

LHN: و به همین دلیل من می خواستم به این توصیه علاوه بر این واقعیت است که من فکر می کنم آن را واقعا سرد است که ما یک داستان در مورد Dangerzone در WIRED.com امروز. و بنابراین اگر شما می خواهید به شنیدن بیشتر در مورد آن, شما می توانید آن را چک کنید وجود دارد.

LG: که برای تلفن های موبایل واقعا مفید است.

LHN: کاملا.

LG: شما چه توصیه مایک?

MC: من می خواهم به توصیه خاطرات. این یک کتاب به نام اسید برای کودکان و آن را نوشته شده توسط کک نام مایکل Balzary. او نوازنده باس که شما ممکن است بدانید که از Red Hot Chili Peppers. و او نیز برای یک بار باس بازیکن در جین اعتیاد اما او کک از Red Hot Chili Peppers. بنابراین او نوشت: این کتاب در مورد دوران کودکی خود را در مورد تولد او در استرالیا و سپس حرکت خود را به عنوان یک بچه جوان به لس آنجلس. و رفتن به مدرسه وجود دارد و فقط مانند یک رایگان روحیه بچه در جهان از دهه 1970 لس آنجلس. کتاب به پایان می رسد زمانی که او می پیوندد و یا شروع می شود Red Hot Chili Peppers با افراد دیگر در گروه. و من پرستش کک چرا که هم ساز من, من هم بازی باس و من گیتار به عنوان یک بچه. و من عبادت این پسر به دلیل در تمام surfer dude باند وجود دارد برخی که تا به حال واقعا استثنایی نوازندگی و کک یکی از این افراد است. او فوق العاده باس بازیکن. او همچنین یک کلاسیک آموزش دیده نوازنده ترومپت. او را در ارکستر سمفونی به عنوان یک نوازنده ترومپت.

LG: مرسی. من تا به حال هیچ ایده.

MC: بنابراین این کتاب واقعا در مورد خود تولد به عنوان یک هنرمند و چه هنری بیان معنی به او. آن هم فقط پر با تن از دیوانه داستان و واقعا فقط به یاد شما را از آنچه در آن می خواهم به یک بچه قبل از همیشه در جهان است. هنگامی که شما فقط ترک خانه و شما آمد هنگامی که خورشید پایین می رفت زمانی که شما گرسنه. این فقط یک سوار وحشی و واقعا احساسی. او فوق العاده است نویسنده. وجود دارد بسیاری از rock-star bios خارج وجود دارد, اما این یکی فقط یک+ نوشتن. آن را واقعا خوب است. بنابراین به شدت توصیه می شود اسید برای کودکان.

LG: برای تلفن های موبایل مانند آن را واقعا باعث می شود شما کنه.

[مکث طولانی]

LHN: چه معنا است ؟

MC: من آن را دریافت نمی.

LG: کک! کنه! مانند مردم باید پرش به آن را بخوانید ؟ من می دانم که من خارش به آن را بخوانید.

LHN: من فکر کردم شما به معنای آن است که مانند کوک کردن.

ال جی: آره.

LHN: تیک تاک آن را مانند یک بمب است.

MC: من فکر می کنم مردم باید نیش بله. شما چه توصیه لورن?

ال جی: اوه من نگاه به جلو به بد puns. توصیه من این هفته یک کتاب به نام Whistleblower: من با سفر به دره سیلیکون و مبارزه برای عدالت در حال بارگذاری توسط سوزان فاولر. من اشاره این قبلا در این پادکست زمانی که ما با چت Arielle در مورد داستان این هفته است. سوزان فاولر من می خواهم گفت, یک سایت مهندس قابلیت اطمینان برای بارگذاری. در آن زمان او تا به حال یک تجربه منفی در حال بارگذاری. او به پایان رسید تا نوشتن یک پست وبلاگ پس از او سمت چپ این شرکت است که واقعا فقط تکان داد تا چیز. و این خاطرات و من کاملا انجام می شود با این کتاب در عین حال اما آنچه جالب است این است که برای اولین بار در شش فصل و یا پس واقعا در مورد زندگی او قبل از بارگذاری که من پیدا کردم بسیار جالب است. من تا به حال شناخته شده نیست که بسیار در مورد او قبل و پس از آن او می رود به تجربه او در حال بارگذاری و ما مرتب کردن بر اساس از دانستن آنچه اتفاق می افتد وجود دارد.

اما وجود دارد فقط جزئیات بیشتر من فکر می کنم و آن واقعا بر برخی از مسائل فرهنگی است که وجود دارد. نه تنها Uber اما در دره سیلیکون شرکت های فن آوری به طور گسترده تر و من فکر می کنم واقعا به نوعی نشان می دهد که اهمیت داشتن افرادی که از شخصیت قوی که در حال حاضر به ایستادن به برخی از چیزهایی که آنها را از رفتن اشتباه در این شرکت و صحبت کردن در مورد آنها. بنابراین من آن را با بهره گیری تا کنون. من اتفاق می افتد برای دیدن سوزان صحبت این هفته در یک کتابفروشی در دره سیلیکون در مورد کتاب و آره من پیشنهاد می کنم خواندن آن اگر شما بدست یک فرصت است. استیون لوی نیز در مورد آن نوشت برای WIRED.com اگر شما می خواهید برای رفتن به ادامه آن است.

MC: این برای تلفن های موبایل مانند یک پیگیری به سوپر پمپ توسط مایک اسحاق که ما صحبت در مورد سال گذشته زمانی که این کتاب بیرون آمد و در مورد بارگذاری و تراویس Kalanick.

LG: ما انجام داد. ما تا به حال مایک در این پادکست که واقعا سرگرم کننده بود. او آمد به سیمی برای آن است.

LHN: بنابراین این مثل این است که طرف دیگر از تمام hijinks.

ال جی: آره. نه لزوما طرف دیگر از آن, اما او باز بر او تجربه. او نوشت: این 3000 کلمه پست وبلاگ و او گفت که او متوجه شدم که شاید این ترک کردن برخی از تجربه شخصی خود در جاهای دیگر به عنوان مثال یا تجربه خود را در حال رشد است که بسیار تجربیات سازنده در زندگی خود. و آره. بنابراین من آن را توصیه. خلاف کاران.

MC: Whistleblower توسط سوزان فاولر. توصیه های بزرگ همه است. و این بدان معناست که پایان ما نشان می دهد. بنابراین با تشکر از شما برای بودن در اینجا لیلی. ما واقعا آن را درک.

LHN: آره لطف داشتن به من. آن را بسیار سرگرم کننده.

LG: آنقدر بزرگ است که شما در.

MC: با تشکر از Arielle Pardes برای بودن در اینجا برای اولین بار نیمی از نشان می دهد. و با تشکر از همه شما برای گوش دادن. اگر شما هر گونه بازخورد شما می توانید پیدا کردن همه ما را در توییتر. فقط بررسی نشان می دهد یادداشت ها. نشان می دهد که تولید شده توسط بون Ashworth. ما مشاور تهیه کننده اجرایی آقای Alex Kapelman. خداحافظی و ما شما را دوست دارم.

[Outro موسیقی]

بون Ashworth: در واقع شما گفته ؟

LG: من آن را دوست دارم!

MC: من به شما گفت من می گویند هر چیزی که شما را در اسکریپت.

[خنده]


بزرگ تر سیمی داستان
  • دره سیلیکون خراب کار فرهنگ
  • رفتن فاصله (و فراتر از آن) برای گرفتن ماراتن متقلب
  • ناسا حماسه قمار به خاک مریخ به زمین
  • احسان توسط از دست رفته زایمان? اطلاعات زرنگ و دانا تکنولوژی کمک می کند
  • این آتش سوزی عکس یادآوری مداوم از هرج و مرج
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de