کهکشانی کیهانی اشعه بر تیتان جو

دانشمندان سیاره ای با استفاده از Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (آلما) نشان داد اسرار جو تیتان بزرگترین قمر زحل. این تیم در بر داشت شیمیایی ردپا در تیتان جو نشان می دهد که اشعه کیهانی که از خارج از منظومه شمسی تحت تاثیر واکنش های شیمیایی درگیر در شکل گیری نیتروژن تحمل مولکولهای آلی. این اولین بار است که مشاهده تایید چنین فرایندها و تاثیرات درک جذاب محیط Titan.

تیتان است و جذب علاقه زیادی به دلیل فضای منحصر به فرد با تعدادی از مولکولهای آلی که به صورت یک گرداند محیط زیست است.

Takahiro Iino یک دانشمند در دانشگاه توکیو و تیم خود را مورد استفاده آلما به فاش کردن فرآیندهای شیمیایی در تیتان جو است. آنها دریافتند ضعف اما شرکت سیگنال acetonitrile (CH3CN) و نادر آن isotopomer CH3C15N در آلما داده است.

“ما متوجه شدیم که فراوانی 14N در acetonitrile بالاتر از کسانی که در دیگر نیتروژن تحمل گونه ها مانند HCN و HC3N می گوید:” Iino. “آن را به خوبی مسابقات اخیر کامپیوتر شبیه سازی فرایندهای شیمیایی با انرژی کیهانی اشعه.”

وجود دارد دو بازیکن مهم در فرآیندهای شیمیایی جو; اشعه ماوراء بنفش (UV) نور خورشید و اشعه کیهانی که از خارج از منظومه شمسی است. در جو فوقانی اشعه ماوراء بنفش نور به صورت انتخابی از بین می برد نیتروژن مولکول های حاوی 15بودجه n به دلیل نور UV با طول موج خاص است که در تعامل با 14N14N است که به راحتی جذب می شود و در آن ارتفاع. در نتیجه نیتروژن تحمل گونه های تولید شده در آن ارتفاع تمایل به نمایشگاه بالا 15بودجه n فراوانی است. از سوی دیگر کیهانی اشعه نفوذ عمیق تر و ارتباط برقرار کردن با نیتروژن مولکول های حاوی 14N. به عنوان یک نتیجه وجود دارد تفاوت در فراوانی مولکول با 14N و 15بودجه n. این تیم نشان داد که acetonitrile در استراتوسفر است که فراوان در 14N از کسانی که از دیگر قبلا اندازه گیری نیتروژن تحمل مولکول.

“گمان ما این است که کهکشانی کيهانی نقش مهمی در اتمسفر خورشیدی دیگر سیستم بدن می گوید:” هیدئو Sagawa استادیار در کیوتو Sangyo دانشگاه و عضو تیم تحقیقاتی. “این روند می تواند جهانی باشد بنابراین درک نقش کيهانی در تیتان بسیار مهم است در کلی سیاره علم است.”

تیتان یکی از محبوب ترین اشیاء در آلما مشاهدات. اطلاعات به دست آمده با آلما نیاز به کالیبره شده برای حذف نوسانات با توجه به تغییرات در سایت آب و هوا و مکانیکی اشکالات. برای ارجاع رصدخانه کارکنان اغلب نقاط تلسکوپ در روشن منابع مانند تیتان از زمان به زمان در علم مشاهدات. بنابراین مقدار زیادی از Titan داده های ذخیره شده در آلما علم بایگانی. Iino و تیم خود را حفر و به بایگانی و دوباره تجزیه و تحلیل Titan داده یافت و ظریف و اثر انگشت بسیار کوچک مقدار CH3C15N.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه ملی علوم طبیعی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر