‘عظیم الجثه’ تگرگ در آرژانتین ممکن است شکست رکورد جهانی

یک supercell رعد و برق حلیم یک شهر در آرژانتین چند سال پیش با hailstones آنقدر بزرگ دانشمندان پیشنهاد یک بخش جدید برای توصیف آنها — عظیم الجثه تگرگ.

محققان با بررسی 2018 طوفان در بر داشت hailstone به احتمال زیاد بین اندازه گیری 7.4 و 9.3 اینچ در سراسر بالقوه تنظیم یک رکورد جهانی جدید. این زمان رکورد متعلق به یک hailstone که اندازه گیری 8 اینچ در سراسر و یا به اندازه یک والیبال سقوط کرد که در نزدیکی ویویان, South Dakota.

“این باور نکردنی است” گفت: Matthew Kumjian دانشیار در گروه هواشناسی و جو علم در پن استیت. “این فوق العاده بالا پایان از آنچه که شما می خواهم انتظار از تگرگ.”

دانشمندان پیشنهاد تگرگ بزرگتر از 6 اینچ باید طبقه بندی شده به عنوان عظیم الجثه و گفت: آگاهی بیشتر از این حوادث در حالی که نادر می تواند کمک به قطعه با هم یک درک بهتر از طوفان های خطرناک.

“هر چیزی بزرگتر از حدود یک چهارم اندازه می توانید شروع به قرار دادن فرورفتگی به خود” Kumjian گفت. “در برخی از موارد نادر, 6 اینچ و تگرگ در واقع از طریق پشت بام و چند طبقه در خانه. ما می خواهم برای کمک به کاهش این اثرات در زندگی و اموال برای کمک به پیش بینی این گونه حوادث است.”

طوفان به شدت جمعیت Villa Carlos Paz, آرژانتین ارائه دانشمندان یک فرصت نادر برای مطالعه یک مستند مورد عظیم الجثه تگرگ. به عنوان طوفان گشوده ساکنان را به رسانه های اجتماعی ارسال تصاویر و ویدئوها.

محققان به دنبال این حساب یک سال بعد در مصاحبه با شاهدان بازدید از سایت های که در آن آسیب رخ داده است, جمع آوری داده های فتوگرامتری و تجزیه و تحلیل مشاهدات رادار. با استفاده از فتوگرامتری — اندازه گیری از عکس-و شواهد تصویری, دانشمندان تخمین زده یکی hailstone ممکن است مجموعه ای از یک رکورد جهانی است.

دانشمندان گزارش یافته های خود را در بولتن آمریکا هواشناسی جامعه.

“چنین به خوبی مشاهده مورد یک گام مهم رو به جلو در درک محیط و طوفان که تولید عظیم الجثه تگرگ و در نهایت چگونه به پیش بینی و تشخیص چنین حوادث” Kumjian گفت.

تگرگ به طور معمول رخ می دهد در طول طوفان شدید که از تولید قوی پایدار updrafts. بادها را نگه hailstones هوا به اندازه کافی بلند به رشد در درجه حرارت زیر صفر بالا در جو است. اما پیش بینی تگرگ اندازه باقی می ماند به چالش کشیدن دانشمندان گفت.

راشل گوتیرز, دانشجوی کارشناسی ارشد در پن استیت و همکاری نویسنده این مقاله ارتباط بین یک طوفان updraft را چرخشی سرعت و یا با چه سرعتی در حال چرخش است و بزرگتر تگرگ حجم اما بسیار ناشناخته باقی مانده در مورد رابطه.

او گفت: این اطلاعات به خصوص از طوفان خارج از ایالات متحده ارزشمند است.

“به طور معمول وجود ندارد مقدار زیادی از داده ها از طوفان در خارج از آمریکا” گوتیرز گفت. “این به ما نشان می دهد این دیوانه بالا تاثیر حوادث اتفاق می افتد در سراسر جهان است.”

عظیم الجثه تگرگ حوادث ممکن است بیشتر از یک بار بر این باور, اما محققان نیاز داوطلبان مایل به گزارش تگرگ و ارائه اندازه گیری دقیق یا از جمله یک مورد مشترک برای مقیاس یا یک حاکم گوتیرز گفت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط پن استیت. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de