بند جوراب مارها هستند جای تعجب اجتماعی تشکیل ‘دوستی’ با همکار افعی

برخی از بند مارها ترجیح می دهند به صرف زمان در گروه به خصوص آنهایی که با مارها می دانند.

Huw Cordey/میندن تصاویر

مارها باید خوب در اجتماعی فاصله حداقل با توجه به آنچه ما می دانیم درباره خزندگان: ترین ها تنها موجودات آمده است که با هم به همسر و hibernate اما بسیار دیگری نیست. نه تا بند جوراب, مارها, بی ضرر افعی است که زندگی می کنند در سراسر شمال امریکا و بخشی از آمریکای مرکزی. محققان کشف کرده اند که بند مارها نه تنها ترجیح می دهند به اویختن با هم, اما همچنین به نظر می رسد به “دوستان” با آنها صرف مقدار زیادی از وقت خود را.

“مارها واقعا دشوار است برای مطالعه با توجه به مرموز طبیعت می گوید:” دانشگاه ویتواترسرند متخصص خزنده شناسی الکساندر گراهام بود که نه درگیر با تحقیقات است. این مطالعه جدید و دیگران او می افزاید: در حال بلند کردن که حجاب از پنهان کاری و “آشکار مارها به شناختی انسان.”

به یاد بگیرند که چگونه اجتماعی فرد تاثیر می گذارد حیوانات مقایسه روانشناس Noam میلر و دانشجوی کارشناسی ارشد Morgan Skinner در ویلفرید ویلفرد لوریر دانشگاه شروع به مطالعه طیف گسترده ای از گونه بدانند که حیوانات مختلف ممکن است از راه های مختلف تعامل در گروه. چون چند محققان تا به حال نگاه مارها اسکینر تصمیم به تست 40 جوان, شرقی, بند جوراب مارها (Thamnophis sirtalis sirtalis) برای ارزیابی شخصیت خود و ترجیحات اجتماعی.

او قرار داده شده مجموعه ای از 10 مارها هر کدام با یک نقطه رنگی بر روی سر خود را در یک دیواره محفظه کمتر از 1 متر در هر طرف. یک دوربین نگهداری از آهنگ مارها’ حرکات. دو بار در روز اسکینر, عکس مارها’ گروه بندی حذف خزندگان تمیز محوطه برای پاک کردن هر گونه بو و قرار دادن مارها در موقعیت های مختلف. دوربین سپس ردیابی که آیا همان گروه دوباره تشکیل شده است.

آنها با مار جمع آوری در گروه های سه تا هشت در یکی از محوطه چهار پناهگاه—جعبه های کوچک با یک جلو رو باز کردن. این گروه اغلب شامل همان افراد نشان می دهد مارها شکل دسته اسکینر و میلر گزارش ماه گذشته در رفتاری بوم شناسی و زیست شناسی اجتماعی. اجتماعی خود سازه “هستند در برخی از راه های شگفت انگیزی شبیه به کسانی که از پستانداران از جمله انسان” اسکینر می گوید.

اسکینر و میلر همچنین آزمایش هر یک مار شخصیت. آنها اندازه گیری مار “جسارت” با قرار دادن آن را به تنهایی در یک پناهگاه. آنها سپس اندازه گیری مقدار زمان مار صرف خارج ایمنی از پناهگاه. برخی از آنها پررنگ—هزینه های زیادی از زمان کاوش محوطه—و دیگران خجالتی و گیر به پناهگاه.

زمانی که مارها بودند در یک گروه تمایل آنها به انجام آنچه که این گروه را بدون در نظر گرفتن شخصیت خود را. به طور کلی مارها حدود 94% از زمان در یک پناهگاه. حیوانات با بیشتر مارها در سرپناه خود بودند و کمتر به احتمال زیاد به ترک.

وجود دارد مزایای اجتماعی به خصوص برای جوان مارها میلر توضیح می دهد. برای مثال یک گروه حفظ گرما و رطوبت بهتر از یک فرد است. همچنین اگر یک درنده حملات هر فرد در یک گروه شانس بهتری را به دور از یکی که به تنهایی است. مارها همچنین می توانید اطلاعات را از یک دیگر—وقتی که یک مار را می بیند یکی دیگر از کاوش آن سیگنال است که آن را امن برای بیرون رفتن ،

شده اند وجود دارد از دیگر نکات از رفتار اجتماعی در مارها. هاروی Lillywhite یک فیزیولوژیکی بوم شناس در دانشگاه فلوریدا و دانش آموزان خود را متوجه مرد و زن cottonmouth مارها جفت کردن برای مدت طولانی و جستجوگری با هم. Pit vipers و آفریقایی pythons برای مراقبت از خود. متخصص خزنده شناسی ملیسا Amarello مدیر اجرایی غیر انتفاعی طرفداران مار حفظ نشد و جمعی از غارها و مراقبت والدین در مارهای زنگی. “رفتار اجتماعی است نه محدود به یک تک سایت تک گونه یا حتی [تنها] خانواده از مارها,” او می گوید.

Lillywhite اخطار می دهد که این نتایج جدید ممکن است درست باشد و که آنها حتی ممکن است متفاوت مختلف طراحی محوطه استفاده شده است. او می گوید نتایج “قابل توجه آغاز” اضافه کردن “رفتارهای اجتماعی از خزندگان به طور کلی—و مارها به طور خاص—در حال پیچیده تر و به احتمال زیاد معنی دار تر از ما تا به حال فکر می کردم.”

دانستن است که مارها را رفقای میلر می گوید, می تواند کمک به تلاش های خود در حفاظت از محیط زیست: اغلب گونه که در حال نقل مکان به زیستگاه امن ترک و خسته کننده و حفاظت. اما اگر آنها می دانند که مارها ترجیح می دهند به اویختن در گروه انتقال کل گروه و یا pretreating یک مکان جدید با گونه بوی ممکن است تشویق پیوند به چوب در اطراف محل جدید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de