تجزیه و تحلیل ژنوم در نمونه نئاندرتال و انسان مدرن را نشان می دهد کاهش در ADHD-ارتباط ژنتیکی انواع

فراوانی انواع ژنتیکی مرتبط با بیش فعالی/نقص توجه اختلال (ADHD) کاهش یافته است به تدریج در سیر تکاملی انسان اصل و نسب از Palaeolithic به روز در حال حاضر با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله علمی, گزارش.

جدید ژنومی تجزیه و تحلیل مقایسه با چند اختلال مرتبط ژنتیکی گونه شرح داده شده در حال حاضر اروپا جمعیت برای ارزیابی تکامل آن در نمونه ای از این گونه انسان (Homo sapiens) مدرن و باستانی و در نمونه های نئاندرتال (Homo neanderthalensis). با توجه به نتایج پایین تمایل مشاهده شده در جمعیت نمی تواند توضیح داده شده برای مخلوط ژنتیکی با جمعیت های آفریقایی یا introgression از نئاندرتال ژنومی بخش ما در ژنوم.

جدید ژنومی مطالعه isled توسط استاد Bru Cormand از دانشکده زیست شناسی و موسسه بیومدیکال از دانشگاه بارسلونا (IBUB) موسسه تحقیقات Sant Joan de Déu (IRSJD) و بیماری های نادر, شبکه تحقیقات پزشکی مرکز (CIBERER) و محقق اسکار لائوس از Centro Nacional de Análisis Genómico (CNAG) بخشی از مرکز ژنومیک و مقررات (CRG). این مطالعه که اولین نویسنده است CNAG-CRG محقق پائولا Esteller — زمان دانشجوی دکترا در موسسه زیست شناسی تکاملی (IBE, CSIC-UPF) — شمارش بر مشارکت گروه های تحقیقاتی از دانشگاه آرهوس (دانمارک) و دانشگاه علوم پزشکی شمال ایالت نیویورک (ایالات متحده).

ADHD: بررسی تطبیقی ارزش تکاملی و نسب انسان ؟

این اختلال نارسايی توجه/بيشفعالی (ADHD) یک تغییر neurodevelopment که می تواند تاثیر زیادی بر زندگی مردم شود. برجسته توسط بیش فعالی تکانشگری و کمبود توجه آن است که بسیار معمول است در مدرن جمعیت — با شيوع 5% در کودکان و نوجوانان-و می تواند تا بزرگسالی است.

از دیدگاه تکاملی انتظار می رود که هر چیزی مضر خواهد ناپدید می شوند در میان جمعیت. به منظور توضیح این پدیده چندین طبیعی فرضیه ارائه شده به طور خاص متمرکز در زمینه انتقال از Palaeolithic به نوسنگی مانند شناخته شده عدم تطابق نظریه.

“با توجه به این نظریه فرهنگی و تغییرات تکنولوژیکی رخ داده است که طی هزاران سال را اجازه داده اند ما را به تغییر محیط زیست به منظور اتخاذ آن به ما نیازهای فیزیولوژیکی در کوتاه مدت. اما در دراز مدت این تغییرات را ترویج یک عدم تعادل با توجه به محیطی که در آن ما شکارچی اجداد تکامل” توجه داشته باشید که نویسندگان.

از این رو برخی صفات مانند بیش فعالی و تکانشگری — معمولی در افراد مبتلا به ADHD — شده است می تواند به طور انتخابی مورد علاقه در اجدادی محیط توسط یک nomad, شیوه زندگی. اما همین ویژگی ها را تبدیل به غیر تطبیقی در محیط های دیگر مربوط به دوران اخیر (بیشتر بیحرکت).

چرا آن را یکی از شایع ترین اختلالات در کودکان و نوجوانان?

مطالعه جدید بر اساس مطالعه 20,000 ADHD تحت تاثیر قرار مردم و 35,000 کنترل نشان می دهد که مولفه های ژنتیکی و آلل مرتبط با ADHD تمایل به در یافت ژن که در حال تحمل به جهش که باعث کاهش عملکرد نشان می دهد که وجود یک انتخابی فشار بر این فنوتیپ.

با توجه به نویسندگان شيوع ADHD امروزه می تواند یک نتیجه از یک مطلوب انتخاب است که در زمان گذشته است. هر چند که نامطلوب فنوتیپ جدید در زمینه محیط زیست شيوع هنوز هم می تواند دلیل این که زمان زیادی را گذرانده است آن را به ناپدید می شوند. اما با توجه به عدم در دسترس بودن داده های ژنومی برای ADHD هیچ یک از این فرضیه شده است, تجربی در تضاد است.

“بنابراین تحلیل ما انجام تضمین حضور فشارهای انتخابی است که می شده اند اقدام برای سال های بسیاری در برابر ADHD مرتبط با انواع. این نتایج سازگار با عدم تطابق نظریه اما آنها نشان می دهد منفی فشارهای انتخابی برای شروع کرده اند قبل از انتقال بین Palaeolithic و نوسنگی در حدود 10000 سال پیش” می گویند نویسندگان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de