ژنتیک استفاده می شود به منظور برآورد ساموآیی پویایی جمعیت بیش از 3000 سال

بازسازی چگونه بسیاری از افراد برای اولین بار حل و فصل بسیاری از جزایر کوچک در اقیانوس آرام و زمانی که آنها وارد شده اند باقی می ماند مهم علمی سوالات و همچنین جذاب آنهایی که برای درک تاریخ بشر است. انسان مهاجرت به جزایر از راه دور و اقیانوسیه-از حدود 3000 تا 1200 سال پیش — علامت گذاری به عنوان آخرین حرکت به مکان های که قبلا غیر مسکونی توسط انسان است.

این پرسش ها نیز بسیار مهم هستند به عنوان بخشی از تلاش برای درک نقش تاریخ اولیه از جزایر اقیانوس آرام معاصر عمومی مشکلات سلامتی از جمله چاقی و ارتباط آن با بیماری های غیر واگیر مانند فشار خون بالا و دیابت نوع 2 است.

یک مطالعه جدید در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم مورد تجزیه و تحلیل ژنوم 1,197 افراد در ساموآ و دریافتند که اندازه جمعیت موثر از اولین Samoans کوچک بود — اعم از 700 به 3400 نفر در طول این دوره زمانی از حدود 3000 تا حدود 1000 سال پیش. با شروع در حدود 1000 سال پیش به اندازه جمعیت به سرعت در حال افزایش به حدود 10 ، 000 نفر همزمان با افزایش محصولات کشاورزی و اجتماعی و سیاسی پیچیدگی بلکه قبلا با فرض تماس با دیگر اقیانوسی مردم.

این جمعیت تاریخچه سناریو برای ساموآ است که مطابق با شواهد باستان شناسی موجود از چند به طور گسترده ای پراکنده و کوچک شهرک در 2000 سال پس از Samoa اولیه حل و فصل است. اما آن را در تضاد با باستان شناسی جمعیت بازسازی بسیار بزرگتر جمعیت اندازه های مجاور اقیانوس آرام مردم در تونگا و فیجی در آن برای اولین بار 1500 تا 2000 سال پس از اولیه اکتشافات حدود 3000 سال پیش.

تیم تحقیقاتی به این نتیجه گیری می تواند کمک در درک شرایط بهداشتی از اهمیت ویژه ای برای مردم در ساموآ در خانه را به برخی از بالاترین نرخ ابتلا به چاقی و بیماری های قلبی و دیابت در جهان است.

“این یافته ها مربوط به ما در حال انجام تحقیقات بهداشت عمومی در ساموآیی جمعیت زیرا آنها اهمیت جمعيت تاریخ و اندازه در تاثیرگذاری بر توانایی ما برای شناسایی اثر رمان تغییرات ژنتیکی و تعاملات خود را با قرن 21 محیط در سلامت جامعه گفت:” استفان McGarvey مطالعه همکاری نویسنده و استاد اپیدمیولوژی و انسان شناسی در دانشگاه براون است.

McGarvey مورد مطالعه گسترده چاقی و بیماری هایی که ناشی از چاقی-از جمله دیابت و بیماری های قلبی عروقی و بیماری کلیوی و سرطان — در ساموآ است که نه تنها یک تهدید برای بهداشت فردی, اما به ملل توسعه اقتصادی و اجتماعی.

“کوچکتر جمعیت و تکاملی مکانیسم های ناشی از آنها از جمله رانش ژنتیکی از تنگناها و انتخاب طبیعی از رمان به چالش کشیدن محیط های چنین به عنوان تجربه اول مهاجران از ساموآ, آن را آسان تر برای شناسایی ژن جدید مدل ها و فرکانس های مختلف از انواع شناخته شده است که بر cardiometabolic عوامل خطر بیماری در حال حاضر در قرن 21” او گفت:.

این مطالعه جدید همچنین نشان داد که مدرن Samoans استخراج تا حد زیادی از Austronesian اصل و نسب از جمله مردم بومی تایوان جزیره جنوب شرقی آسیا و سواحل گینه نو و جزیره دیگر گروه اقیانوسیه-اما سهم 24 درصد از اصل و نسب خود را با Papuans فرزندان افرادی که حل و فصل پاپوآ نیو گینه برآورد به طور قابل توجهی پایین تر از در یافت همسایه پلینزی گروه.

این پژوهشگران همچنین دریافتند شواهد قوی از کاهش جمعیت همزمان با خارج تماس از مشتق گروه احتمالا از بیماری های عفونی جدید به ساموآیی سیستم ایمنی بدن و اجتماعی شوک از چنین بوده است ، کل ژنوم توالی داده از شرکت کنندگان DNA نیز فعال یافته ها در مورد برخی از تنوع ژنتیکی در ساموآ است که ممکن است بازتاب منطقه ای و محلی فرآیندهای اجتماعی. ژنومی داده ها همچنین نشان داد افزایش در اندازه جمعیت حدود 150 سال پیش.

“این یافته ها نشان می دهد که مدرن ساموآیی جمعیت یک نتیجه از این پویایی جمعیت شناختی از اولین بار در 3000 سال پیش به های اخیر دوره استعمار در قرن 19” McGarvey گفت. “هر گونه سوال در مورد احتمالي تأثیرات ژنتیکی و تعاملات خود را با روش های مدرن از زندگی باید پرسید در زمینه تاریخچه جمعیت.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه براون. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>