Georgia Tech محقق پرداخت قیمت بالا برای mismanaging NSF grant

سلامت محقق اوا لی را به خطر انداخته علمی حرفه ای با ارائه اطلاعات نادرست در گزارش بودجه به بنیاد ملی علوم.

VILLAR لوپز/EFE/Newscom

وقتی که می آید به او تحقیقات اوا لی عرق جزئیات. گرجستان موسسه فن آوری مهندسی استاد “فوق العاده با استعداد” در الک را از طریق انبوهی از مراقبت های بهداشتی اطلاعات و پیدا کردن “رمان بینش” را چگونه به صرفه جویی در زندگی و بهبود مراقبت و کاهش هزینه ها می گوید: پزشک دانشمند برنت اگان انجمن پزشکی آمریکا (AMA) است که با همکاری و لی در درمان بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی.

لی مهارت در حال حاضر در تقاضا بالا است. مقامات بهداشت عمومی از سراسر جهان در پاسخ به COVID-19 بیماری همه گیر در حال تقاضاهای مصرانه برای استفاده از نرم افزار است که او شروع به توسعه نزدیک به 2 دهه پیش. و لی مشارکت در یک گروه از دانشمندان آمریکایی که مطرح اولیه هشدار در مورد این بیماری همه گیر را به دست آورد او در رسانه ملی توجه از جمله در صفحه اول نیویورک تایمز.

در مقابل او پرداخت می شود بسیار کمتر با توجه به گزارش های مورد نیاز در کمک های مالی که حمایت کرده اند تحقیقات خود را برای بیش از 2 دهه در Georgia Tech. و 55 ساله اعمال ریاضی است که در حال حاضر پرداخت قیمت گزاف برای آن غفلت است.

در دسامبر 2019, Lee التماس کرد گناه را به اتهامات جنایی فدرال از ارائه اطلاعات نادرست به بنیاد ملی علوم (NSF) در یک پروژه شده است بودجه برای بیش از 10 سال است. او فرض گرفتن این گام خواهد اجازه می دهد تا او را به زندگی خود را با. “من خوب هستم با ریاضی, و من می خواهم به صرف زمان با دانش آموزان من,” او می گوید. “من فکر کردم خواستی به من اجازه بازگشت به کار.”

اما آن را که ساده نیست. در 21 ماه مه یک قاضی است که برنامه ریزی شده به اعمال حکم او. و اینکه از جنایت به اعدام محکوم شده است به احتمال زیاد به ماشه یک بررسی توسط Georgia Tech مقامات است که می تواند در نهایت در دانشگاه لغو تصدی او و رد او.

شرایطی که منجر لی به طور همزمان به هر دو جنایت کار و با مشخصات بالا coronavirus جنگجو به خوبی ممکن است منحصر به فرد. (NSF مقامات می گویند آنها نمی نگه داشتن آمار در مورد شیوع کلاهبرداری در این برنامه که بودجه لی.) حتی پس از او مورد یک یادآوری جدی برای جامعه است که اگر چه نهادهای مسئول اطمینان حاصل کرد که هر کمک مالی دریافت می کنند این است که به درستی مدیریت فردی دانشمندان ممکن است عواقب جدی اگر آنها نمی, پیروی از قوانین. چنین اشتباه را به خطر انداخته لی حرفه ای—و حتی آزادی خود را.

بهبود مراقبت های بهداشتی

در طول سال, Lee دریافت کرده است بیش از 10 میلیون دلار از یک و نیم دوجین ایالات متحده در سازمان های دولتی برای حمایت از کار خود را در حال توسعه و بهینه سازی مدل برای بهبود مراقبت های بهداشتی. در عین حال این یکی از کوچکترین آن جوایز—NSF grant از $240,000 بیش از 5 سال است که بدست او به بسیار مشکل است.

که اعطای پشتیبانی او ادامه داد: مشارکت در مرکز بهداشت سازمان انتقال (CHOT) و چند پروژه راه اندازی در سال 2008 توسط NSF صنعت-دانشگاه تعاونی مراکز تحقیقاتی (I/UCRC) برنامه است. با پرداخت 50.000 دلار در سال برای تبدیل شدن به اعضای مرکز شرکت های کسب درآمد مناسب برای کمک به شکل دادن به آن برنامه پژوهشی و استفاده از آن یافته های خود را برای بهبود عملیات. مستقر در تگزاس A&M University, College Station, CHOT سیاهی خود را به عنوان تنها یکی از NSF فعلی دسته از 73 من/UCRC مراکز است که با تمرکز بر “نوآوری در خدمات بهداشتی و درمانی.”

CHOT ارائه یک چارچوب برای لی به تیم با بیمارستان های دانشگاهی و مراکز پزشکی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در داخل و اطراف آتلانتا. برای مثال تحقیقات خود را کمک کرده است Grady بیمارستان یادبود کاهش زمان انتظار در اورژانس به نصف و کمتر postsurgical میزان عفونت برای بیماران قلبی نزدیک به صفر می گوید: Michael Wright سابق معاون ارشد رئیس جمهور برای انجام عملیات در Grady. “وجود ندارد هر یک هکتار’ لحظات می گوید:” رایت که خدمت در این مرکز صنعتی هیئت مشاوران (IAB). “اما او مدل … به من داده من نیاز به این مورد نیاز به بهبود است.”

لی کار نیز کمک مراقبت از هماهنگی موسسه بهبود خدمات خود را به بیماران قلبی می گوید اگان که شرکت در این پروژه است و در حال حاضر AMA معاون رئیس جمهور برای بیماری های قلبی عروقی پیشگیری است. با جستجو از طریق این موسسه در پایگاه داده از 2 میلیون نفر برای شناسایی عوامل خطر کلیدی Lee شد قادر به کمک به توسعه دستورالعمل که بهبود کیفیت مراقبت از هزاران نفر از بیماران اگان می گوید.

NSF بررسی

در سال 2014 NSF تمدید CHOT برای 5 سال با تگزاس A&M باقی مانده به عنوان رهبری, موسسه و گرجستان یکی از شش دانشگاه شرکای. اما لی می گوید این روش مطابق با شرایط مرحله دوم اعطای تغییر کرده است. به جای به سادگی امضاء در اسناد و مدارک در حال حاضر تکمیل شده توسط Georgia Tech research مدیران به عنوان او تا به حال انجام شده در طول مرحله اول لی می گوید: او گفت که او نیاز به انجام کارهای اداری خودش. و انجام است که او اذعان می کند منجر به سقوط او.

لی متعهد سه تخلفات با توجه به تحقیقات انجام شده توسط NSF دفتر بازرس کل (OIG) که نمی گویند که چگونه آن را به بررسی لی. یکی بود شکست به سند که Georgia Tech بود دریافت بودجه کافی برای این مرکز از تعداد لازم از شرکت های در مجموع $175,000 از حداقل سه با توجه به NSF قوانین. لی می گوید که او می دانست دقیقا چه او و دانش آموزان انجام شد در هر پروژه مرکز. اما او فازی در ترتیبات مالی فعال است که این پژوهش است.

“من تا به حال هیچ ایده چه چیزی [صنعت همکاران] بودند کمک” او می گوید. “اما من می دانستم که آن را خیلی بیشتر از مقدار مورد نیاز است. من فقط قرار 50.000 دلار برای هر یک.” پنج عضو کمک کرده و در مجموع $250,000 او گفت NSF در گزارش سالانه پوشش 201618.

اما NSF را OIG یافت که نیست در این مورد. “با توجه به گزارش های تولید شده توسط, Georgia Tech, وجود بیش از یک عضو بین 2016 و 2018 و مبلغ دریافت شده در صنعت هزینه عضویت بالغ بر $112,000 از 2016-18,” OIG سر از تحقیقات نوشت: به NSF را افسر ارشد عامل در 7 اوت 2019. (Lee اعتراض نیست که پیدا کردن, اما او می گوید این دانشگاه قرار دادن شرکت سهم به حساب های مختلف از یکی از نگهداری شده برای این مرکز است. او همچنین اشاره می کند که شرکای هنوز پرداخت برای آنچه که دانش آموزان انجام شد که او به عنوان شواهد ملموس است که آنها هنوز هم در این پروژه شرکت.)

این OIG بررسی همچنین نشان داد که لی تا به حال دستکاری فرایند مورد استفاده برای تنظیم این مرکز اولویت های پژوهشی. IAB اعضای شنیدن رزین از هر تیم تحقیقاتی و سپس رأی در پایان بهار خود را ملاقات یکی از دو هر سال برگزار می شود. اما در یک مصاحبه با OIG در مارس 2019, Lee “اعتراف کرد که او به [حال] رای به نمایندگی از IAB اعضای.”

لی سوم تخلف با توجه به OIG شد اتصال امضای Georgia Tech کمک های مالی به مدیر گزارش سالانه که او با ثبت NSF. لی بستری OIG که او تا به حال برداشته امضا از قبلی سند که ارسال شده بود به NSF.

کاوشگر گسترش می یابد

بر اساس تحقیقات OIG به این نتیجه رسیدند لی تا به حال رفتار در راه است که به نمایندگی از “خروج قابل توجهی از شیوه های پذیرفته شده.” و در ماه سپتامبر 2019, NSF تصمیم گرفت که او نمی تواند در خدمت به عنوان یک داور یا مشاور در اعطای پیشنهادات برای 3 سال است.

لی وکیل دوستان پارکر, مشخص, بررسی, بان کی مون به عنوان “سیلی بر روی مچ دست است.” او اشاره می کند که NSF نیست نتیجه گیری لی متعهد شده بود تحقیقات سوء رفتار یک جرم جدی است که می تواند منجر به یک چندین ساله ممنوعیت ارسال کمک مالی طرح را به NSF و یا دیگر آژانس فدرال.

اما لی نمی تواند در چنین آب گرم اگر NSF مجازات شده بود و در نتیجه تنها از او بزدايد. یک روز پس از 3 ساعت گفتگو با NSF محققان در 10 آوریل 2019 در ایالات متحده به دفتر دادستان در آتلانتا گفت: Lee او همچنین هدف از تحقیقات فدرال برای تشدید شناسایی سرقت (برای purloined امضاء) و به قصد تقلب (برای اطلاعات نادرست ارسال به NSF). ایالات متحده دفتر دادستان کاهش یافته است به اظهار نظر در مورد دلایل این تصمیم به تعقیب لی.

در 5 دسامبر 2019, Lee توافق به اعتراف به گناه به دو کمتر اتهامات: تشکیل پرونده اظهارات نادرست به NSF در مورد وضعیت این مرکز صنعت اعضا و دروغ گفتن به OIG در طول مصاحبه در مورد رفتار او مربوط به رای گیری در سال 2018 IAB نشست. هر دو جنایات. اما آنها نمی آیند با اجباری حکم زندان است که می تواند ناشی از تعقیب اتهامات دیگر. در عوض ایالات متحده دادستان خواسته است تا قاضی دادگاه منطقه استیو جونز برای تحمیل 8 سال از خانه با خود بردهاند.

عدم حمایت

چگونه یک جانباز استاد در یک برتر پژوهشی دانشگاه دریافت افتاد تا از آنچه به نظر می رسد فقط کمی بیشتر مدارک? دوستان و همکاران نمی بهانه ای لی خطاهای اما آنها نیز به نظر نمی رسد تعجب است که این اتفاق افتاده است. هر دو لی شخصیت و محیط اطراف خود را به احتمال زیاد نقش آنها گمان.

“او را از تخت درخشان. … او همچنین می خواهد برای کمک به مردم می گوید:” دانشگاه رایس ریاضیدان ریچارد Tapia یک مدال ملی علم برنده و فارغ التحصیل مشاور در 1990s. اما لی می توانید مشکل را با برخی از کارهای روزمره او می گوید. “او مشکل بستن بند کفش او, او نمی تواند کار یک کپی و ماشین آلات و او را مستعد به انجام کارهای احمقانه.”

لی نمی کند با او اختلاف نظر دارند مربی سابق و همکار. “من حتی نمی تواند تنظیم ترموستات” او اعتراف می کند. “من یک مهندس سیستم من ریاضی دان استفاده می شود.”

Tapia که برنده تمجید نظارت خود را از اقلیت دانشمندان و که رکورد از خدمات عمومی به رهبری لی به انتخاب برنج بیش از دانشگاه استنفورد و موسسه تکنولوژی ماساچوست برای تحصیلات تکمیلی خود را می گوید که گفت: او فاقد مهارت های عملی “است که در واقع یک تعریف.” در لی مورد او حدس شور و شوق او را برای کار خود را—از جمله کمک به محروم جمعیت هر دو دانش آموزان و کسانی که با نیازهای پزشکی برآورده نشده—کور او را به او تعهد به پیروی از قوانین. و او تا به حال هیچ کس در Georgia Tech را برای جلوگیری از ساخت چنین انتخاب های ضعیف او می افزاید.

“او یک راستا بسیار بالا برای خودش” Tapia می گوید: “و او باعث می شود بسیاری از اشتباهات اداری. پس از انجام I. خوشبختانه من کسی است که کار برای صرفه جویی در من. اما اوا نمی کند.”

علامت Prausnitz, یک, Georgia Tech مهندسی بیوشیمی استاد که شناخته شده لی برای 20 سال می گوید او شده است قادر به استفاده از منابع در داخل گروه خود به استخدام یک دستیار برای کمک به با مدارک لازم در کمک های مالی. “اما او مجبور نیست به نفع کسی که” او می گوید: لی است که در بخش های مختلف در دانشکده مهندسی.

Georgia Tech, مانند, همه, بزرگ, تحقیق, دانشگاه, دارای یک دفتر است که مسئول برای مدیریت کمک های خارجی. اما اعضای هیات علمی همیشه نمی توانید تعداد دفعات مشاهده بر گرفتن کمک آنها نیاز از Georgia Tech را از برنامه های حمایت (OSP), Prausnitz می گوید. “برخی از [مردم در دفتر] بسیار عالی و بسیار مسئول در حالی که دیگران در حال سخت تر به کار با” Prausnitz می گوید. “فرد می سازد همه تفاوت.”

لی می گوید: OSP کارکنان بودند “بسیار مفید” در مرحله اول از او گرانت با وجود قابل توجهی از گردش مالی. اما این collegiality از بین رفته در طول فاز دوم او می گوید:. و بدون که به کمک او می گوید: او زخم گوشه برش.

Georgia Tech پاسخ

جای تعجب نیست که پارکر فکر نمی کند که مشتری خود را سزاوار مجازات دادستان توصیه می شود. “دکتر لی به سرقت برده و بدون پول از NSF,” او می گوید. “او به سرقت برده و بدون پول از Georgia Tech. دکتر لی باعث هیچ آسیبی به NSF و Georgia Tech.” پارکر برنامه به درخواست قاضی برای قرار دادن لی در 6 ماه’ مشروط شدن حکم او معتقد است که به رسمیت می شناسد ارزش خدمات او به بیمارستان و به مقامات بهداشت عمومی.

لی اذعان او اشتباهات و پارکر می گوید: او می داند که NSF شد موظف به گزارش یافته های آن به وزارت دادگستری. اما پارکر برنامههای آنچه که او خواستار “رها … از اختیار دادستانی” و امتناع دولت به توافق خارج از دادگاه حل و فصل.

پارکر و لی حتی بیشتر خشم Georgia Tech پاسخ به NSF بررسی است. یک هفته پس از NSF او مصاحبه لی معلق با پرداخت و ممنوع از محوطه دانشگاه. او را از دسترسی به داده های پژوهش و فناوری گرجستان حساب ایمیل و گفته بود به صحبت کردن با هر کسی که متصل به دانشگاه.

پارکر متهم این دانشگاه در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات خود را. برنامه خود را “برای بیش از 3 سال موفق به حمایت از دکتر لی در کار اداری با NSF,” پارکر ادعا میکند. “OSP بی کفایتی خود را عمدی جهل از مسئولیت های خود را به فایل با NSF لازم است فرم ارائه آن به همان اندازه مقصر در تخلف است. در عین حال زمانی که مورد سوال توسط NSF, [گرجستان] اشاره انگشت در دکتر لی ادعا او مسئول است نه ما.”

Georgia Tech مقامات به نام لی تعلیق “استاندارد اداری عمل” در پی تحقیقات فدرال از یک دانشکده grantee. دانشگاه برداشته آن ارتباطات ممنوعیت پس از لی التماس گناه در ماه دسامبر است اما مجاز به دسترسی به کامپیوتر خود را. “کارمندان در مرخصی اداری مجاز به دسترسی به گرجستان تکنولوژی منابع” دانشگاه گفت: در هفته گذشته در یک بیانیه روشن آن موضع.

مسئولان دانشگاه کاهش یافته است برای پاسخ به سوالات خاص در مورد نظارت آن از CHOT جایزه از جمله چرا لی نیاز به یک نقش بزرگتر در مدیریت جایزه. اما W. بلر Meeks, دستیار معاون رئیس جمهور برای ارتباطات خارجی گفت: “گرجستان مخالف با دکتر لی ادعای” که آن را انتخاب و به دریافت درگیر در اجرای فاز دوم این پروژه است. Meeks گفت: دانشگاه “نیز مخالف … که در او باقی مانده بود را در خود.”

یک حرفه ای در تعادل

لی می گوید او طولانی مدت جدایی از پردیس است wreaked ویران در آزمایشگاه او که 1 سال پیش شامل 15, دکتری, دانشجویان, 10 دانشجویان کارشناسی ارشد و 40 دانشجویان است. برخی از دانش آموزان فارغ التحصیل شده اند اختصاص جدید مربیان; Prausnitz, برای مثال زمان در دو دانش آموزانی که در حال آماده شدن برای دفاع از پایاننامه خود را. دیگران باقی می ماند در برزخ امید Lee اجازه خواهد داشت برای بازگشت به دانشگاه—به عنوان او بخواهد—و از سر تحقیق و آموزش وظایف.

که تصمیم بر عهده Georgia Tech. این دانشگاه دارای اقتدار به نوار غزه یک عضو هیات علمی از تصدی و اخراج کسی که مرتکب یک جنایت است. اما اجباری نیست که آنها این کار را.

Prausnitz, Tapia, رایت و اگان در میان کسانی که نامه نوشته اند به قاضی درخواست او برای نشان دادن نرمی. آنها امید خود را missives نیز تحت تاثیر این دانشگاه تصمیم گیری نهایی در لی وضعیت.

Meeks اذعان کرد که این چرخ می چرخد. “ما در حال انجام مصاحبه در مورد این دلیل دکتر لی نمی شده است محکوم است و او تحت اشتغال, بررسی,” او گفت:. “ما نمی خواهید به مختل یا فرایند است.”

هنوز Tapia فکر می کند لی طولانی مواجه شانس. “آن را به کسی که با یک نگرش مترقی” برای بازگرداندن او می گوید. “اکثر دانشگاه ها خوشحال نیست اگر شما در حال غیراستاندارد و گرجستان شده است بسیار اداری در رسیدگی به پرونده او.” Prausnitz نگرانی لی را سخت فشرده برای پیدا کردن یکی دیگر از موقعیت دانشگاهی, اگر او را ترک کرده است Georgia Tech.

برای لحظه ای لی می گوید: او است که به سادگی در انتظار او صدور حکم و کار 18 ساعت در روز در خانه مشاوره با مقامات دولتی و عامه دانشمندان در مورد چگونه به بهترین مارشال منابع به نبرد COVID-19. استفاده از هر درس آموخته از او نادرست از NSF grant او می گوید: باید صبر کنید تا زمانی که جهان شروع به ظهور مجدد از آخرین بیماری همه گیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de