در سال 1996 palaeontologists یافت اسکلتی باقی مانده از یک کوسه غول در شمال شرقی اسپانیا در نزدیکی شهر سانتاندر. اینجا ساحل شامل متری دیوار سنگ آهک است که سپرده شد در طول دوره کرتاسه در حدود 85 میلیون سال پیش زمانی که دایناسورها هنوز هم پرسه می زدند جهان است. دانشمندان از دانشگاه وین به بررسی این مواد در حال حاضر و قادر به اختصاص منتظر ماند و منقرض کوسه خانواده Ptychodontidae یک گروه که بسیار فریبنده و موفق در کرتاسه اما به طور ناگهانی از بین رفت مرموزی قبل از بدنام پایان رویداد انقراض کرتاسه.

کوسه مهره نادر در فسیل اما با ارزش

Ptychodontid کوسه ها عمدتا شناخته شده از دندان های خود را که در حال پهن و اجازه آنها را به شکستن پوسته سخت طعمه مانند دوکفه ایها یا آمونيتها شبیه به برخی از امروز ray گونه است. اما پیدا کردن از اسپانیا تنها متشکل از بخش هایی از ستون فقرات و placoid فلس (دندان مانند فلس) که بسیار نادر از دندان را در فسیل.

در مقایسه با دندان های کوسه مهره خرس اطلاعات مهم در مورد یک گونه’ تاریخچه زندگی مانند اندازه و رشد و سن که در حال نجات به عنوان حلقه های رشد در داخل مهره مانند ساقه درختان است. روش های آماری و مقایسه با extant گونه مجاز دانشمندان برای رمزگشایی این اطلاعات و بازسازی محیط زیست از این مبهم کوسه ،

Ptychodontid کوسه ها رشد کرد و بزرگ و پیر

“بر اساس مدل ما محاسبه و اندازه 4-7m و سنی 30 سال مورد بررسی قرار کوسه. شگفت آور در مورد این داده ها توسط این واقعیت است که این کوسه هنوز مادر هنگامی که آن را فوت کرد با وجود آن نه سن.” متحده Patrick L. Jambura نویسنده سرب از مطالعه. کوسه ها به دنبال یک مجانبی منحنی رشد به این معنی که آنها رشد می کنند به طور مداوم تا زمانی که بلوغ و پس از آن رشد منحنی مسطح ناشی از کاهش نرخ رشد. “این کوسه را نشان نمی دهد هیچ نشانه ای از flattenings یا منقول در رشد, مشخصات, معنی نبود که مادر یک نوجوان اگر شما می خواهید. این نشان می دهد که این کوسه ها حتی رشد بسیار بزرگتر (و بالاتر)!”

این مطالعه نشان می دهد که ptychodontid کوسه رشد بسیار آهسته بالغ بسیار دیر اما همچنین نشان داد بالا و طول عمر بسیار زیاد بدن اندازه. “این ممکن است یک عامل اصلی موفقیت خود را, اما همچنین در نهایت مرگ.”

فراموش مدرن کوسه چهره مشابه سرنوشت ؟

بسیاری از زندگی کوسه ها مانند نهنگ کوسه یا کوسه بزرگ سفید نشان می دهد بسیار شبیه زندگی تاریخچه صفات ترکیبی از پایین استخدام و اواخر بلوغ که باعث می شود آنها را در معرض تهدیدات انسانی مانند صید بی رویه و آلودگی است.

“این ممکن است مورد که شبیه به امروز کوسه ptychodontid کوسه مواجه تغییرات در محیط زیست خود را که آنها نمی تواند خود را سازگار به اندازه کافی سریع و در نهایت منجر به مرگ آنها حتی قبل از دایناسورها منقرض شدند. اما بر خلاف در دوره کرتاسه آن است تا به ما در حال حاضر برای جلوگیری از این اتفاق به مدرن کوسه دوباره و برای نجات آخرین بازماندگان این باستان و کاریزماتیک گروه از ماهی!”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه وین. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im