خنک کننده با سیستم جهانی رویداد از 4200 سال پیش موجب برنج را تکامل و گسترش در سراسر آسیا

عمده خنک کننده با سیستم جهانی رویداد رخ داده است که از 4200 سال پیش ممکن است منجر به تکامل از جدید رقم برنج و گسترش برنج به هر دو شمال و جنوب آسیا و یک تیم بین المللی از محققان پیدا کرده است.

خود را مطالعه منتشر شده در طبیعت گیاهان و رهبری توسط دانشگاه نیویورک و مرکز ژنومیک و سیستم های زیست شناسی با استفاده از یک رویکرد چند رشته ای برای بازسازی تاریخچه برنج و ردیابی آن مهاجرت در سراسر آسیا.

برنج یکی از مهمترین محصولات زراعی در سراسر جهان به یک جزء اصلی برای بیش از نیمی از جمعیت جهان. این برای اولین بار کشت 9000 سال پیش در دره یانگ تسه در چین و بعد از آن در سراسر شرق و جنوب شرقی و جنوب آسیا به دنبال خاورمیانه و آفریقا و اروپا و آمریکا. در این فرآیند برنج تکامل یافته و متناسب با محیط های مختلف اما کمی شناخته شده در مورد, راه, زمان, محیط زیست و نیروهای درگیر در این گسترش است.

در مطالعه محققان بازسازی تاریخی جنبش برنج در سراسر آسیا با استفاده از کل ژنوم توالی بیش از 1400 گونه از برنج — از جمله انواع japonica و شاخص اصلی دو گونه از برنج — همراه با جغرافیا و باستان شناسی و تاریخی و آب و هوا اطلاعات.

برای اولین 4000 سال از آن تاریخ کشاورزی از برنج تا حد زیادی محدود به چین و japonica بود گونه رشد کرده است. سپس یک خنک کننده با سیستم جهانی رویداد از 4200 سال پیش — همچنین به عنوان شناخته شده 4.2 k رویداد است که فکر به حال عواقب گسترده از جمله فروپاشی تمدن از بین النهرین به چین — همزمان با japonica, برنج, تنوع بخشی به معتدل و گرمسیری انواع. تازه تکامل یافته معتدل گونه گسترش در شمال چین و کره و ژاپن در حالی که گونه های گرمسیری و گسترش به جنوب شرقی آسیا است.

“این ناگهانی تغییر آب و هوا مجبور گیاهان از جمله محصولات زراعی برای انطباق” گفت: Rafal M. Gutaker یک فوق دکترا کاردانی در دانشگاه نیویورک و مرکز ژنومیک و سیستم های زیست شناسی و مطالعه منجر نویسنده. “ما ژنومی داده و همچنین paleoclimate مدل سازی که توسط همکاران ما نشان می دهد که خنک کننده رویداد رخ داده در همان زمان به عنوان افزایش معتدل japonica که رشد می کند در خفیف مناطق. این خنک کننده رویداد نیز ممکن است منجر به مهاجرت از برنج کشاورزی و کشاورز جوامع به جنوب شرقی آسیا است.”

“این یافته شد و سپس حمایت از داده های باستان شناسی برنج باقی می ماند کاوش های باستان شناسی در آسیا که همچنین نشان داد که پس از 4.2 k رویداد گرمسیری برنج مهاجرت جنوبی در حالی که برنج نیز سازگار با عرض های جغرافیایی شمالی به عنوان معتدل انواع” گفت: Michael D. Purugganan نقره ای استاد زیست شناسی در دانشگاه نیویورک که منجر مطالعه.

پس از خنک کننده با سیستم جهانی رویداد گرمسیری japonica برنج ادامه داد: برای تنوع بخشیدن به. آن را به سلیمان در جنوب شرقی آسیا حدود 2500 سال پیش به احتمال زیاد با توجه به گسترده شبکه های تجاری و جابجایی کالا و مردم در منطقه — پیدا کردن نیز پشتیبانی شده توسط داده های باستان شناسی.

گسترش شاخص برنج بود جدید تر و پیچیده تر است; پس از منشاء آن در هندوستان پایین گنگ دره در حدود 4000 سال پیش محققان ترسیم آن مهاجرت از هند به چین حدود 2000 سال پیش.

در حالی که محققان تا به حال فکر می کردم که بارندگی و آب خواهد بود که بیشتر محدود کردن عوامل زیست محیطی در برنج, تنوع آنها متوسط به عامل کلیدی به جای. تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که تجمع گرما و حرارت بسیار به شدت در ارتباط با ژنومی تفاوت بین گرمسیری و معتدل japonica ارقام برنج.

“این مطالعه نشان می دهد ارزش از تحقیقات چند رشته ای. ما داده های ژنومی به ما یک مدل که در آن و زمانی که برنج گسترش به نقاط مختلف آسیا و باستان شناسی گفت: ما زمانی که و که در آن برنج نشان داد تا در مکان های مختلف و محیط زیست و آب و هوا, مدل سازی, به ما, زیست محیطی زمینه گفت:” Purugganan. “با هم این رویکرد اجازه می دهد تا ما را به نوشتن اولین پیش نویس از داستان چگونه برنج پراکنده در سراسر آسیا است.”

درک گسترش برنج و مربوط به محیط زیست فشار نیز می تواند به دانشمندان کمک کند توسعه گونه های جدید که با آینده چالش های زیست محیطی مانند تغییرات آب و هوایی و خشکسالی — که می تواند کمک به نشانی بلندی امنیت غذایی مسائل.

“مسلح به دانش از الگوی برنج پراکندگی و عوامل محیطی است که تحت تاثیر آن مهاجرت ما می توانیم بررسی تکاملی سازگاری برنج به عنوان آن را به محیط های جدید است که می تواند به ما اجازه می دهد برای شناسایی صفات و ژن برای کمک به آینده پرورش تلاش” گفت: Gutaker.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im