حاد سکته مغزی ایسکمیک (AIS) در ارتباط با COVID-19 شدید منجر به بدتر کاربردی نتایج و همراه با افزایش مرگ و میر با توجه به تحقیقات جدید منتشر شده دیروز در سکته مغزی, یک مجله آمریکایی انجمن سکته یک بخش از انجمن قلب آمریکا.

در “ویژگی ها و نتایج در بیماران مبتلا به COVID-19 و حاد سکته مغزی ایسکمیک: جهانی COVID-19 سکته مغزی رجیستری” پژوهشگران تجزیه و تحلیل داده ها در بيماران مبتلا به COVID-19 و AIS درمان در 28 مرکز بهداشتی از 16 کشور در این سال و آنها را نسبت به بیماران بدون COVID-19 از حاد سکته مغزی رجیستری و تجزیه و تحلیل از لوزان (اختری) رجیستری از سال 2003 تا سال 2019. محققان به دنبال تعیین ويژگیهای بالينی و پيامد بيماران مبتلا به COVID-19 و AIS.

بین ژانویه 27 سال 2020 به مارس 19 سال 2020 وجود دارد 174 بیماران بستری با COVID-19 و AIS. هر COVID-19 بیمار با AIS همسان شد و نسبت به غیر COVID-19 AIS بیمار بر اساس مجموعه ای از پیش مشخص شده عوامل از جمله سن و سکته مغزی, عوامل خطر (فشار خون, دیابت, فیبریلاسیون دهلیزی بیماری عروق کرونر و نارسایی قلبی و سرطان قبلی سکته مغزی سیگار کشیدن و چاقی و ديس ليپيدمی). تحلیل نهایی شامل 330 نفر از بيماران کل.

در هر دو گروه بیمار سکته مغزی و شدت تخمین زده شد با موسسه ملی بهداشت و درمان سکته مغزی مقیاس (NIHSS) و در نتیجه سکته مغزی مورد بررسی قرار گرفت توسط modified Rankin نمره (mRS). زمانی که AIS بیماران با COVID-19 بودند در مقایسه با غیر COVID-19 بيمار:

  • COVID-19 بیماران شدید سکته مغزی (ميانه NIHSS نمره از 10 برابر 6 بود);
  • COVID-19 بيماران بيشتر در معرض خطر شدید برای ناتوانی بعد از سکته مغزی (ميانه mRS نمره 4 مقابل 2 بود); و
  • COVID-19 بيمار بیشتر احتمال دارد به مرگ از AIS.

محققان اشاره کردند متعددی وجود دارد که پتانسیل توضیحات برای ارتباط بین COVID-19-مربوط به سکته مغزی و افزایش سکته مغزی شدت: “افزایش سکته مغزی شدت در پذیرش در COVID-19-مربوط به بیماران مبتلا به سکته مغزی در مقایسه با غیر COVID-19 همگروهی ممکن است توضیح نتایج بدتر. گسترده چند سیستم عوارض COVID-19 از جمله سندرم زجر تنفسی حاد قلبی آریتمی حاد قلبی آسیب شوک, آمبولی ریوی, توليد سيتوکين سندرم عفونت ثانویه احتمالا کمک بیشتر به نتایج بدتر از جمله بالاتر مرگ و میر در این بیماران است. … انجمن برجسته نیاز فوری برای مطالعات با هدف کشف مکانیسم های زیر بنایی است و مربوط به prehospital سکته مغزی آگاهی و در بیمارستان حاد سکته مغزی مسیر در طول زمان و آینده بیماری های همه گیر.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط انجمن قلب آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.nettny.im