گرمایش جهانی است, بالا بردن سرعت زمین گسترده جریانهای اقیانوسی

گرم شدن آب و هوا به نظر می رسد تغییر جهانی جریان های بازسازی در اینجا از ماهواره و کشتی خوانش.

ناسا/GODDARD SPACE FLIGHT CENTER تجسم علمی استودیو

اقیانوس ها’ قاره بزرگ-بسته بندی جریان های هر یک از حرکت آب تا آنجا که تمام رودخانه ها ترکیب می تواند به درستی در نظر گرفته شود سیاره, سیستم گردش خون. و این گردش آن به نظر می رسد آغاز شده است به ضربت سریع تر: برای نزدیک به 25 سال در جریان بوده است به سرعت در حال بالا بردن سرعت تا حدودی به دلیل گرم شدن کره زمین.

که این نتیجه از یک مقاله جدید امروز در علم پیشرفت. بر اساس مشاهدات در ترکیب با مدل نویسندگان ادعا می کنند که از سال 1990 تا 2013, انرژی, جریان افزایش برخی از 15 درصد در هر دهه است. “این واقعا یک افزایش بزرگ می گوید:” سوزان Wijffels یک اقیانوس شناس در جنگل سوراخ اقیانوس شناسی موسسه. “این رفتن به تحریک بسیاری از کار های دیگر.” اگر شتاب واقعی است, آن می تواند بر جریان جت آب و الگوها و مقدار حرارت ذخیره شده در اعماق اقیانوس است.

Oceanographers مشکوک اند که گرم شدن آب و هوا مؤثر است اقیانوس گردش اما تا کنون مشاهده نشده نشان داده شده است یک روند می گوید: هو Shijian یک اقیانوس شناس در آکادمی علوم موسسه از سازندگان و diy تجهیزات بانکها و نویسنده سرب از مطالعه. این Kuroshio زمان در حال اجرا شرقی آسیا است و به نظر می رسید پایدار در حالی که Agulhas جریان در امتداد ساحل شرقی آفریقای را گسترده تر شکستگی به meandering پیچش. اقیانوس اطلس را در خلیج فارس در جریان ممکن است ضعیف شده و به عنوان قطب شمال ذوب کاهش می یابد و راننده آن در حال غرق شدن از آب شور در اقیانوس اطلس شمالی در حالی که جریان در اقیانوس آرام دیده می شود قوی چشم انداز مثبت. هو تصمیم گرفت تنها از یک دیدگاه جهانی می تواند به فاش کردن هر گونه روند کلی.

هیچ پایدار مستقیم اندازه گیری جریان در سراسر جهان در دسترس هستند اما. در عوض, Hu تیم به اصطلاح reanalyses که ترکیب مشاهدات از اقیانوس و جو با مدل های کامپیوتری برای پر کردن شکاف و تولید جهانی عکس. این رویکرد روی حیله و تزویر است برای استفاده برای دهانه دهه: تغییرات در مشاهدات به عنوان مثال زمانی که ماهواره جدید آنلاین آمده می تواند باعث ناشناخته تعصبات.

بنابراین Hu تیم همراه پنج reanalyses از اقیانوس گردش امید خود را متفاوت روش می تواند در نشان می دهد یک روند واقعی. از هر یک از آنها استخراج اقیانوس انرژی جنبشی ماه به ماه در یک درشت مقیاس است که چشم پوشی از تلاطم ناشی از پیچش و طوفان. و هر نشان داد متمایز افزایش در سراسر شروع سال 1990.

آن واقعی است ؟ نگاهی به داده ها از آرگو آرایه یک ناوگان از نزدیک به 4000 رباتیک شناور مستقر در سراسر جهان ارائه بهترین تست. شناور شده اند bobbing بالا و پایین در اقیانوس بالاترین 2000 متر برای 15 سال گذشته اندازه گیری دما و شوری. آنها نمی پیگیری سرعت از طریق ستون آب. اما داده های خود را نشان می دهد که در آن بادها را انباشت اشیاء بدست آمده تا آب کمک به ایجاد تفاوت در فشار است که رانندگی در مقیاس بزرگ جریان می یابد. با ترکیب آن داده ها با شناور’ خود را در حال حاضر به عهده شماست محققان می تواند بازسازی کلی جریان و سرعت خود را.

مجموعه داده های وارد شده توسط اقیانوس شناس آلیسون خاکستری از دانشگاه واشنگتن سیاتل را پوشش می دهد تنها 6 سال از سال 2005 تا 2010 اما هو در بر داشت که آن را نشان می دهد و حتی واضح تر جهانی speedup از مدل های reanalysis. “شواهد در آرگو داده است کاملا شگفت آور می گوید:” النور Frajka-ویلیامز یک اقیانوس شناس در انگلستان ملی اقیانوس شناسی مرکز بود که بخشی از مطالعه.

خاکستری می گوید: او مبهوت قدر از شتاب. اما او اشاره می کند که اقیانوس بادها که درایو ترین جریان به طور پیوسته افزایش بیش از 3 دهه گذشته. و هو می گوید خوب وجود دارد شواهدی وجود دارد که فعالیت های انسانی است کمک به تقویت. برای مثال در نیمکره جنوبی سوراخ لایه اوزون و گلخانه ای و گرم شدن کره زمین را تغییر داده گردش جوی به فشار جنوب اقیانوس مشهور غربی وزش باد به سمت جنوب شاید باعث تقویت کمی و گسترش قطب جنوب Circumpolar زمان. در ضمن حرارتی از گرم شدن گرمسیری اقیانوس اطلس است goosed واکر گردش یک استوایی, الگوی است که همواره وجود بادهای تجاری.

هنوز نوسانات طبیعی را نمی توان رد کرد می گوید: Gerrit Lohmann یک آب و هوا دانشمند در موسسه آلفرد وگنر. بیش از چند دهه گذشته در دراز مدت خنک کننده غربی و آمریکای شمالی باعث شده است که اقیانوس آرام بادها را انتخاب کنید تا و که خنک کننده ممکن است منعکس کننده طبیعی نوسانات در اقیانوس دولت است. محققان دیگر شک این چرخه وجود داشته باشد. در هر صورت, Hu فکر می کند این نوسانات می تواند مسئول در بیشتر از یک سوم از باد speedup.

اقیانوس شتاب می توانست جهان-پوشا اثر است. قوی تر گرمسیری جریان می تواند حمل آب گرم تر به عرض های جغرافیایی بالاتر ، از آنجا که دی اکسید کربن (CO2) کمتر محلول در آب گرم است که می تواند آهسته اقیانوس جذب CO2 از جو است. بالا-طول و عرض زمین نیز ممکن است تغییر الگوهای آب و هوایی. در همان زمان, Hu اضافه می کند که با رسیدن به این شتاب می تواند افزایش ذخیره سازی گرما در اعماق کمک به کاهش گرمایش زمین. “این اولین مطالعه جهانی می گوید:” جانت Sprintall یک co-نویسنده و اقیانوس شناس در موسسه موسسه اقیانوس شناسی. “در بسیاری از عدم قطعیت است.”

Oceanographers به احتمال زیاد فن به آزمون مطالعه یافته است. شاید قوی ترین تایید می آیند از به روز رسانی داده ها از آرگو شناور به دلیل بعد از این سال. هنوز, آن را احتمالا یک دهه دیگر از مشاهدات به مطمئن شوید که روند واقعی است و رانده شده توسط گرم شدن کره زمین Wijffels می گوید. “این کاغذ را برجسته می کند چگونه آمادگی ما واقعا به تشخیص چه خبر است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر