دانشمندان کشف کرده اند که گوریل واقعا ارضی-و رفتار خود را بسیار شبیه به خود ما است.

منتشر شده در مجله علمی, گزارشهای تحقیقات نشان می دهد برای اولین بار است که گروه گوریل تشخیص “مالکیت” از مناطق خاص. آنها همچنین به احتمال زیاد برای جلوگیری از تماس با دیگر گروه های نزدیک به آنها به مرکز همسایگان خود’ محدوده خانه برای ترس از جنگ است.

در این بررسی که انجام شد توسط دانشگاهیان از دانشگاه کمبریج Anglia Ruskin University (ARU), دانشگاه بارسلونا, SPAC علمی در زمینه شبکه ایستگاه و دانشگاه وین درگیر نظارت بر حرکات گروه های غربی گوریل دشت (گوریل, گوریل).

غربی گوریل دشت دشوار به آهنگ پای پیاده از آنجا که آنها زندگی می کنند در جنگل های انبوه. در عوض دانشمندان به دنبال هشت گروه از گوریل ها با استفاده از شبکه ای از دوربین های قرار داده شده در 36 تغذیه “نقاط مهم” در سراسر 60km2 منطقه از Odzala-Kokoua پارک ملی در جمهوری کنگو است.

آن را که قبلا تصور می شد که گوریل شد غیر ارضی با توجه به تداخل از محدوده خانه و تحمل خود را از گروه های دیگر. این است که به طور قابل توجهی متفاوت به شامپانزه ها که نمایش افراطی ارضی مبتنی بر خشونت است.

اما این پژوهش جدید کشف کرده اند که گوریل صفحه نمایش دقیقتر رفتار و حرکات آنها را به شدت تحت تاثیر قرار محل همسایگان خود — آنها کمتر به احتمال زیاد برای تغذیه در یک سایت بازدید شده توسط گروه دیگری که روز — و فاصله از مرکز همسایگان خود به خانه برد.

منجر نویسنده دکتر رابین موریسون که این مطالعه را در طول دکترای خود را در دانشگاه کمبریج گفت: “یافته های ما نشان می دهد که وجود دارد این است که درک درستی در میان گوریل از “مالکیت” از مناطق و محل های همسایه و گروه های محدود خود را حرکت.

“گوریل نمی تحمیل سخت مرزهای مثل شامپانزه ها. به جای گوریل گروه ممکن است مناطق از اولویت یا حتی منحصر به فرد با استفاده از نزدیک به مرکز از محدوده خانه خود را که بهطور می تواند دفاع فیزیکی پرخاشگری است.

“در همان زمان می توانید گروه های با هم تداخل دارند و حتی مسالمت آمیز شرکت وجود دارد در دیگر مناطق از محدوده خود. این سیستم انعطاف پذیر از دفاع و به اشتراک گذاری فضای حاکی از حضور یک مجتمع ساختار اجتماعی در گوریل.”

همکاری نویسنده دکتر یعقوب دونن خواننده در زیست شناسی تکاملی در Anglia Ruskin University (ARU) گفت: “این تحقیقات جدید تغییرات آنچه ما می دانیم درباره چه گروه از گوریل تعامل و پیامدهای آنچه ما درک می کنیم در مورد تکامل انسان.

“تقریبا تمام تطبیقی تحقیقات به تکامل انسان مقایسه ما را به شامپانزه ها با افراطی ارضی خشونت مشاهده شده در شامپانزه ها استفاده می شود به عنوان شواهدی وجود دارد که رفتار خود را فراهم می کند تکاملی و اساس جنگ میان انسان ها است.

“تحقیقات ما گسترش این را نشان می دهد و به جای آن فقط چگونه نزدیک ما نسبت به ما بعد از نزدیکترین بستگان. گوریل های اصلی مناطق از تسلط و مناطق بزرگ از تحمل متقابل می تواند کمک به درک ما از تکامل اجتماعی از اوایل جمعیت های انسانی نشان دادن هر دو ظرفیت برای خشونت در دفاع از یک سرزمین و بين گروه وابستگی های لازم برای گسترده تر اجتماعی همکاری است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Anglia Ruskin University. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im