‘من fingers crossed.’ به عنوان مقایسه با فیوژن پروژه علائم نقطه عطف رئیس ponders همه گیر تاثیر

جرثقیل بالابر ITER را cryostat پایه به توکامک گودال شروع به راکتور مجمع.

ITER سازمان

$25 میلیارد ITER پروژه که با هدف ساخت بزرگترین راکتور همجوشی و در نهایت نشان می دهد که آمیختن با هم هیدروژن هسته یک منبع انرژی قابل دوام گذشت یک نقطه عطف بزرگ امروز به عنوان خدمه ساخت و ساز برداشته عمده قطعه از راکتور شناخته شده به عنوان یک توکامک به محل.

بیش از 2 روز و یک خدمه از حدود 200 به دقت برداشته cryostat پایه یک جراحی ظرف بزرگ به اندازه کافی برای پر کردن یک توپ بیس بال الماس و وزن به اندازه یک غول ردوود درخت به توکامک گودال در نزدیکی Cadarache در فرانسه. این cryostat پایه—بزرگترین و سنگین ترین توکامک جزء—پایین بخش بزرگ فلزی می باشید که شامل بقیه راکتور از جمله رگ خلاء بزرگ ابررسانا آهن ربا و سیستم های خنک کننده. در مقایسه با تیم مسابقه به همه ITER عمده قطعات را بر روی سایت تا پایان سال 2021 به منظور دیدار با یک دسامبر سال 2025 مهلت تعویض عظیم در ماشین.

مقایسه شده است و مدت زمان طولانی در بارداری. در اصل خواب در سال 1980 آن افتتاح شد به عنوان یک پروژه بین المللی مستقر در فرانسه در سال 2007 و در حال حاضر دارای هفت همکاران: چین, اتحادیه اروپا, هند ژاپن و کره جنوبی و روسیه و ایالات متحده است. پیش بینی شده در آن زمان به طور کامل در 2016 در هزینه 11 میلیارد دلار یک بررسی کامل در سال 2016 تحت آن-جدید مدیر کل برنارد Bigot تحت فشار قرار دادند مهلت بازگشت و بودجه ، اما اعضای گیر با آن و Bigot نگه داشته است این پروژه در مسیر.

پس از آن به عنوان پروژه نزدیک به 70 درصد تکمیل شده را علامت این سال COVID-19 همه گیر رخ داد. بر خلاف در اکثر علوم امکانات در سراسر جهان تصمیم گیری ساخته شده بود به فشار جلوتر است. روند ساخت و ساز که شامل صدها نفر از تولید کنندگان در کشورهای عضو در سراسر جهان که نیاز به تحویل قطعات دقیقا در زمان مناسب را از هم جدا اگر مجبور به توقف و راه اندازی مجدد. بسیاری از 2000 بر اساس دفتر کارکنان به خانه فرستاده شدند به telework و کسانی که در کار سایت کمرنگ از 2500 به 700 ضروری کارگران است.

اگر چه ساخت و ساز است ادامه داد: تاخیر باید مرکب در حال حاضر برنامه تنگ است. ماه آینده در مقایسه با شورای, که نشان دهنده کشورهای عضو دیدار خواهد کرد—به احتمال زیاد از راه دور—و Bigot را بپرسید و آن را به برخی از تصمیم گیری های دشوار.

علمخودی صحبت با Bigot این هفته به عنوان cryostat پایه هنوز هم ماند توکامک گودال در انتهای یک جرثقیل. مصاحبه ویرایش شده برای وضوح و اختصار.

س: چه وضعیت cryostat پایه نصب ؟

یک: ما آغاز شده در 7 صبح و بررسی همه چیز تحت کنترل است. پایه برداشته شد بالاتر از طبقه بالای توکامک ساختمان به پایین در داخل. من انتظار آن را می توان در موقعیت امشب. آن را شگفت انگیز تمرین با دقت بسیار بالا و رفته هموار تا کنون.

Q: چگونه آن را احساس به در نهایت در شروع توکامک مجمع?

یک: زمانی که شما مشغول به کار شده است برای سال ها و سال ها در چیزی و آن را شروع به تبدیل شدن به واقعی شما احساس می کنید کمی از شور و هیجان. شما نیز احساس مسئولیت خود را: با اعتماد بسیاری از مردم شما احساس می کنید بسیار مسئول است.

همه چیز در حال پیشرفت به عنوان انتظار می رود. با استقبال از تردل زمینه کویل [17 متر-قد بلند آهنرباهای ابررسانا] ما احساس می کنیم بیشتر و بیشتر اعتماد به نفس است که ما استراتژی یکی از سمت راست بود. اما هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی به انجام.

س: چه گام بعدی در مجمع?

یک: بعد پایین تر است [cryostat] سیلندر. این می تواند و باید آن را جوش داده شده به پایه خواهد بود که بسیار چالش برانگیز و [خواهد] در پایان ماه ژوئیه. پس از آن ما را دریافت قطعات به شروع خلاء کشتی نصب و راه اندازی. بخش شش [40° برش مانند نارنجی بخش] می رسد از [جنوب] کره جنوبی در پایان ماه ژوئیه و حلقوی زمینه کویل 12 و 13 از ژاپن در حال حاضر در دریا و وارد خواهد شد در اواسط ماه ژوئن. ما باید به جمع آوری این سه قطعه را با هم با محافظ حرارتی. که هدف اصلی در ماه های آینده.

Q: چگونه ITER موفق به نگه داشتن کار در طول COVID-19 مستند?

یک: ما با آن مواجه هستند این بسیار زود است. چین اصلی ترین شریک و ما شاهد انتشار این ویروس وجود دارد. چین تقریبا متوقف شده است. ما فکر کردن در مورد چگونه به ادامه. برای متوقف کردن و شروع دوباره خواهد بود یک کابوس است. ما تصمیم به ادامه اما آهسته. ما قرار داده و مانع اقدامات در محل: فیزیکی, فاصله, دست, شستن ماسک. ما اجرا این خیلی زود و اعضای حمایتی از این استراتژی است.

س: آیا وجود بسیاری از COVID-19 موارد در میان کارکنان ؟

یک: ما خوش شانس بودند نه به یک عفونت کروناویروس. بازدید کنندگان پس از رسیدن به طور مداوم اما ما در زمان اقدامات پیشگیرانه. برخی از علائم نشان داده شده اما هیچ کدام به تایید موارد است.

س: کدام بخش از این پروژه شده اند بدترین تحت تاثیر مستند?

A: این قسمت بیشتر تحت تاثیر قرار است تحویل توسط اروپا از پنج رگ خلاء بخش است. این یک کنسرسیوم بزرگ, بسیار از آن در ایتالیا و قطعات نیاز به نقل مکان کرد و از ایتالیا به آلمان و یا اسپانیا و بازگشت به ایتالیا. برخی از کارگاه های آموزشی در ایتالیا تا به حال به متوقف شود. این شرکت ها شده است مشتاق برای پیدا کردن بازیابی اقدامات, اما آن را بیش از حد اولیه به منظور برآورد تاثیر است.

Q: هنگامی که ITER شورای اسلامی در دیدار ماه آینده چه خواهد شد شما به آنها بگویید در مورد این پروژه توانایی برای دیدار با مهلت?

یک: من ارائه خواهد شد توجه داشته باشید به شورای coronavirus تاثیر که من تهیه یک ماه از هم اکنون. من احساس می کنم تاثیر دشوار خواهد بود برای بهبود یافتن از اگر خلاء کشتی به تاخیر افتاد فراتر از پایان 2021. این تردل زمینه کویل و هشت نفر از نه رگ خلاء بخش نبوده است نهفته; [جنوب] کره را تعطیل نمی کردن اما ادامه کار با هیچ تاخیر. اما در اروپا شده است وجود دارد برخی از تاخیر.

بنابراین مقایسه با شورای تصمیم خواهد گرفت: رفتن نگه دارید با هزینه اضافی و یا گسترش حدود 1 سال با هزینه کم تاثیر است.

س: چه خواهد بود هزینه گسترش برنامه توسط 1 سال ؟

یک: خیلی زود است اما ما در حال حاضر با [صرف] در حدود €1 میلیون دلار در هر روز حداقل تا 1 سال خواهد بود بسیار قابل توجه است.

س: و چه خواهد بود اگر تاثیر وجود حیات COVID-19?

یک: این تاثیر می تواند بسیار شدید باشد. من انگشتان من گذشتند که ما هرگز یکی دیگر از coronavirus موج.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de