دولت در حال بستن خارجی Tech سرمایه گذاری

هفته گذشته ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دستور کابینه خود را به راه اندازی یک سرمایه گذاری جدید چرخه “برای اطمینان از نرخ رشد اقتصادی بالاتر از سطح جهان است.” در عین حال فقط چند هفته قبل از آن به او توصیه می شود قوه مقننه با تصویب قوانین برای محافظت از سرمایه گذاری در صنعت—به طور خاص برجسته نیاز به حمایت روسیه از داده ها. (همانطور که با تمام پوتین “توصیه” را با یک مهلت متصل شده: مارس 30.)

روسیه تنها کشور مورد نقد و سرمایه گذاری های خارجی در آن داخلی tech در حالی که به طور همزمان فشار برای رشد اقتصادی است. ایالات متحده و اسرائیل و چین و دیگر کشورها به دنبال ساخت بهتر صفحه نمایش.

بازرسی دولت از سرمایه گذاری های خارجی در صفحه اصلی نیست رمان. کاوش های غیر دولتی و ثبت نام الزامی خارجی لابی فقط دو دهه-نمونه. آنچه متفاوت است این است که کشورهای در حال شتاب و گسترش این قدرت های که در آن آنها در حال حاضر وجود دارد و یا تازه architecting آنها در دسترس نباشد. این یک راه برای دولت ها به آدرس دو چیز است: درک نفوذ خارجی بر داخلی در حوزه فناوری و درک خطرات ناشی از دولت های خارجی با استفاده از سرمایه گذاری و خریداری برای دسترسی به اطلاعات حساس.

بیایید شروع در ایالات متحده است. علامت های اختصاری هستند lingua franca از بوروکراسی دولتی و آمریکا در روند بررسی صلاحیت پول خارجی ریخت و به شرکت های آمریکایی از این قاعده مستثنی است: CFIUS یا کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده است.

تاسیس در سال 1975 از طریق یک فورد مدیریت اجرایی سفارش CFIUS متشکل از نمایندگان دولت و وزارت خزانه داری و دفاع و متعدد سازمان های دیگر. تمام نکته این است که به تعادل منافع بی شمار—گسترده اقتصادی و امنیتی اهداف است. از تمام اشخاص در شاخه های اجرایی آن مسئولیت اولیه برای تماشای سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده است. توصیه های آن می تواند منجر به انسداد تحت پوشش معاملات را که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا—و حتی لغو آن در حال حاضر به پایان رسید.

CFIUS’ عضو و مقامات منتقل شده و گسترش یافته در طول زمان اما قابل گسترش و استفاده از قدرت خود را در طول مغلوب ساختن پیشی جستن دولت typifies رشد موشکافی اعمال شده به خارج از کشور پول دیده می شود در سراسر جهان به طور خاص در فن آوری. دولت را مسدود و معاملات برای همه چیز از نیمه هادی ها به پرواز خدمات. در سال 2018 یک شرکت چینی را کسب آمریکایی شرکت پرداخت درون منفجر پس از CFIUS حاضر به آن روشن است.

به تازگی CFIUS است zeroed در معاملات مرکز اطلاعات مانند زمانی که آن را به اطلاع شرکت چینی پکن Kunlan Tech آن را تا به حال به فروش دوستیابی برنامه Grindr. اطلاعات در مورد ترجیحات جنسی و فعالیت منطق رفت و بیش از حد حساس به خطر افتادن به دولت چین دست. و در حالی که آخرین بار CFIUS عموم منتشر شده تحقیق آمار سال 2015 تعداد کسانی که در روزهای اخیر در گزارش های مطبوعاتی حاکی از یک رشد سنگین و تمرکز بر سرمایه گذاری های چین در آمریکا tech.

اسرائیل در حال حاضر trotting به یک مسیر مشابه. به عنوان پول چینی در دره سیلیکون گرفتار توجه بیشتر در واشنگتن یک “ماه عسل” دوره منجر به اسرائیل: کشور بود و خوشحالم که به منبع سرمایه گذاران جدید به عنوان بازیگران چینی با خوشحالی پمپ پول به اسرائیل tech بخش. فشار از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به پایان رسید این مختصر تعطیلات.

در اواخر اکتبر 2019, بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این دفتر با صدور بیانیه ای در برنامه ریزی ایجاد چیزی است که اساسا اسرائیل CFIUS. هدف آن: “پیدا کردن تعادل مناسب” بین رفاه اقتصادی و امنیت ملی, vis-à-vis سرمایه گذاری است. همچنین مانند CFIUS پانل خواهد بود متشکل از امور مالی و مقامات دفاعی و مشورت سایر ذینفعان در سراسر سیاست خارجی و هوش. هیچ کس به صراحت به نام چین در این اطلاعیه اما برای هر کسی که به تماشای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از نظر پکن هدف اصلی از این تغییر است که به سختی در شک و تردید.

به نوبه خود, پوتین شده است مشکوک از تکنولوژی غربی را تحت تاثیر قرار در روسیه به عنوان مشاوران نزدیک خود را. سرمایه گذاری خارجی در شرکت های رسانه ای به عنوان مثال در حال حاضر محدود است. پوتین آخرین توصیه ها به دنبال یک سری از حرکت برای کوچک کردن درک تهدیدات خارجی به طور خاص به روسیه tech بخش. Yandex—اینترنت شرکت با حضور جهانی غیر معمول برای بسیاری از روسی شرکت فنی—یک مورد مربوط به مطالعه است.

سنجیده مدیریت آن کسب و کار بین المللی حضور خود را در برابر کرملین داخلی خواسته شده است یک سال طولانی و مستمر پروژه برای Yandex به عنوان مستند در کتاب مانند قرمز وب. آخرین گام در این رقص آمد پاییز گذشته. پس از رسانه ها گزارش دادند که مقامات کرملین استقبال بیشتر محدودیت در سرمایه گذاری خارجی در شرکت های فن آوری, Yandex سهم قیمت به شدت سقوط کرد. بحث بیشتر ممکن است قانون با هدف شرکت که “جمع آوری اطلاعات در [روسی] کاربران” افزایش Yandex عدم اطمینان.

سپس در ماه دسامبر Yandex سهم قیمت شد رکورد: به عنوان Financial Times گزارش Yandex بنیانگذار اعلام کرد که مقابله با کرملین به ارائه کلید مقامات بزرگتر (اگر چه به طور رسمی و نه به طور مستقیم کرملین-اجرا) نفوذ بیش از سرمایه گذاری در این شرکت است. “این اطمینان کرملین … [Yandex] است ممکن است یک مکانیسم برای کسی که برای حمله به دولت در مورد علاقه خود گفت:” یک فرد درگیر در این مذاکرات.

چنین مواردی نشان دادن چگونه جریان و ذخیره سازی داده ها به طور فزاینده ای به عنوان یک مسئله امنیت ملی توسط کشورهای بزرگ و کوچک دولت دموکراتیک و اقتدارگرا. اطلاعات شرکت ها مجموعه اجازه انتخاب چند بازیکن را به جمع آوری گسترده احداث مخازن داده و به شهروندان در سراسر جهان است. در سایه یک گروه ترکان و مغولان از کارگزاران اطلاعات بیشتر کامپایل تجزیه و تحلیل و بسته بندی این نوع از داده ها برای فروش به هر کس خرید. بسیاری از این شرکت های نگهداری اطلاعات حساس—این که آیا هویت و ویژگی های مانند جنس یا دین و یا ابرداده مانند تاریخ تماس و سفر الگوهای ساخت های امنیتی و خطرات حفظ حریم خصوصی از داده ها از جمله تحکیم همه فوری تر.

در پشت سر هم بیشتر دولت هستند تخمگذار سیستم های فیلترینگ اینترنت در سراسر وب ایجاد و تقویت قابلیت رهگیری داده عبور از مرزهای جغرافیایی خود را. پیچیدگی متفاوت است و در عین حال در اکثر سرزده موارد دولت می تواند نظارت نه فقط ترافیک صفات مانند منبع و مقصد اما محتوای ارتباطات خود را. از دیگر قوانین جدید در مکان هایی مانند ویتنام و چین کمک مالی اجرای قانون بیشتر بدون کنترل دسترسی در بعضی از موارد به این شرکت ها داده های ذخیره شده در مرزهای خود را.

این رشد سیاست به بررسی و جلوگیری از سرمایه گذاری خارجی در داخل کشور به ثبت شرکت های با تکنولوژی منعکس کننده این نوع نگرانی در مورد خصمانه دسترسی به داده ها—که یک شرکت ممکن است شروع به ذخیره سازی و یا مسیریابی داده ها در به خطر انداختن راه مثلا یا این که یک دولت مانند چین ممکن است استفاده از آن در شرکت های فن آوری سرمایه گذاری برای دریافت از شر backdoor دسترسی به, در غیر این صورت غیر قابل دسترس سیستم.

به عنوان صحبت از آمریکا و چین “افتراق” باقی می ماند در وگ—حداقل در برخی از واشنگتن wonk محافل—ارزش آن را متوجه می شوند که تعداد زیادی از رهبران جهان در حال بررسی راه هایی برای محدود کردن خطرات امنیتی ناشی از سرمایه گذاری در شرکت های فن آوری. با این وجود این بدان معنا نیست که تمام کسانی که در تلاش هستند لزوما خوب مورد نظر است و یا به خوبی به اجرا در عمل. پارانویا و بدگمانی واقعی دولت خارجی قابلیت ها و به قصد دسترسی به داده های فراوان در موارد خاص.

این سوال برای سیاستگذاران و سپس می شود: چه نوع از سرمایه گذاری عبور از خط ؟ توسعه این معیارهای روشن و در, در ما, در راه حداقل کمی شفاف تر از کسانی که در این زمان تا حد زیادی مات CFIUS روند—می توانید در یک بار کمک به بهتر اطلاع رسانی عمومی در مورد این فرآیند و به تعادل بهتر منافع اقتصادی با کسانی که مربوط به جریان داده ها و امنیت ملی است.


سیمی نظر انتشار مقالات خارج از همکاران به نمایندگی از طیف گسترده ای از دیدگاه های. ادامه مطلب نظرات در اینجا. ارسال یک op-ed در opinion@wired.com.


بزرگ تر سیمی داستان
  • جلبک خاویار کسی ؟ آنچه ما می خواهیم غذا خوردن در سفر به مریخ
  • تحویل ما را خداوند از راه اندازی زندگی
  • کد وسواس رمان نویس می سازد نوشتن یک ربات. طرح غلیظ
  • چگونه یک فضای مهندس ساخته شده خود را دوار تلفن همراه
  • چگونه برای به اشتراک گذاری فایل امن آنلاین
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر