گرافن هوشمند منسوجات توسعه یافته برای گرما تطبیقی لباس

تحقیقات جدید بر روی دو بعدی (2D) ماده گرافن به محققان اجازه برای ایجاد هوشمند تطبیقی لباس است که می تواند به کاهش درجه حرارت بدن پوشنده لباس در آب و هوای گرم.

یک تیم از دانشمندان از دانشگاه منچستر ملی گرافن موسسه ایجاد کرده اند یک نمونه اولیه لباس برای نشان دادن پویا تابش حرارتی کنترل درون یک تکه از لباس با استفاده از قابل توجه خواص حرارتی و انعطاف پذیری گرافن. توسعه همچنین درب باز می شود به برنامه های کاربردی جدید مانند تعاملی مادون قرمز صفحه نمایش و پنهان مادون قرمز ارتباطی در نساجی.

بدن انسان تابش انرژی به صورت امواج الکترومغناطیسی در طیف مادون قرمز (شناخته شده به عنوان blackbody تابش). در آب و هوای گرم آن است که مطلوب را به استفاده کامل میزان تابش مادون قرمز به کاهش دمای بدن است که می توان با استفاده از مادون قرمز شفاف پارچه. به عنوان مخالف مورد مادون قرمز-مسدود کردن پوشش ایده آل برای به حداقل رساندن از دست دادن انرژی از بدن است. اورژانس پتو یک مثال رایج مورد استفاده برای مقابله با درمان موارد شدید درجه حرارت بدن نوسان است.

مشترک تیم از دانشمندان نشان داده پویا انتقال بین دو مخالف متحده توسط الکتریکی تنظیم انتشار و باز تابش مادون قرمز (توانایی تابش انرژی) از گرافن لایه های یکپارچه بر روی پارچه.

یک اتم ضخامت گرافن شد, اولین جدا شده و به کاوش در سال 2004 در دانشگاه منچستر. استفاده از پتانسیل آن گسترده و تحقیقات در حال حاضر منجر به جهش رو به جلو در محصولات تجاری از جمله; باتری موبایل, همراه, لوازم ورزشی کالا و خودرو.

تحقیقات جدید منتشر شده امروز در مجله Nano Lettersنشان می دهد که هوشمند نوری نساجی تکنولوژی می توانید آن را تغییر دهید حرارتی دید. این تکنولوژی با استفاده از گرافن لایه برای کنترل تابش حرارتی از نساجی سطوح.

استاد Coskun Kocabas که رهبری این تحقیقات گفت: “توانایی کنترل تابش حرارتی یک ضرورت کلیدی برای چندین برنامه های کاربردی مهم مانند دما مدیریت بدن در درجه حرارت بیش از حد آب و هوای. حرارتی پتو یک مثال رایج مورد استفاده برای این منظور است. اما حفظ این ویژگی به عنوان محیط گرم و یا سرد شده و برجسته به چالش بکشد.”

پروفسور Kocabas افزود: “تظاهرات موفقیت آمیز تعديل خواص نوری در اشکال مختلف از نساجی می تواند اهرم در همه جا استفاده از فیبری معماری و فعال کردن فن آوری های جدید با سیستم مادون قرمز و دیگر مناطق از طیف الکترومغناطیسی برای برنامه های کاربردی از جمله نساجی, نمایش, ارتباط, تطبیقی فضای مناسب و مد است.”

این مطالعه ساخته شده در همان گروه تحقیقات قبلی با استفاده از گرافن برای ایجاد استتار حرارتی که احمق دوربین های مادون قرمز. تحقیقات جدید همچنین می تواند به موجود یکپارچه توده-تولید مواد نساجی مانند پنبه است. برای نشان دادن این تیم طراحی و توسعه یک نمونه اولیه محصول در عرض یک تی شرت اجازه می دهد پوشنده لباس به پروژه پیام های رمزی نامرئی به چشم اما قابل خواندن توسط دوربین های مادون قرمز.

“ما بر این باورند که نتایج ما به موقع نشان دادن امکان تبدیل استثنایی خواص نوری گرافن به رمان را قادر می سازد فن آوری. این نشان از قابلیت نمی توان با مواد معمولی است.”

“گام بعدی برای این منطقه از پژوهش به آدرس نیاز برای پویا مدیریت حرارتی زمین-ماهواره های در حال چرخش. ماهواره در مدار تجربه افراط حرارت زمانی که آنها چهره خورشید و آنها منجمد در سایه زمین. ما فن آوری می تواند فعال, پویا, مدیریت حرارتی ماهواره ها با کنترل تابش حرارتی و تنظیم ماهواره ای دما در تقاضا است.” گفت: Kocabas.

استاد آقا Kostya Novoselov نیز درگیر در تحقیق: “این یک اثر ذاتا روت در گروه منحصر به فرد ساختار گرافن. آن است که واقعا هیجان انگیز برای دیدن است که از جمله اثرات افزایش به بالا و با تکنولوژی های کاربردی.” او گفت:.

مواد پیشرفته یکی از دانشگاه منچستر پژوهش چراغ — نمونه هایی از پیشگام اکتشافات همکاری بین رشته ای و مقطعی-بخش مشارکت که در حال مقابله با برخی از بزرگترین سوالات رو به این سیاره است. #ResearchBeacons

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه منچستر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de