سبز تر از پوست عمیق برای صدها گونه قورباغه

قورباغه ها و وزغ سبز برای یک دلیل بسیار خوب — آن را می سازد آنها را سخت تر برای دیدن در برگ محیط. خوب استتار اجازه می دهد تا آنها را به خوردن و خورده می شود. اما نه همه قورباغه ها وارد شده اند در این زندگی-صرفه جویی در مصرف سبزی در همان راه.

بسیاری از این حیوانات تکیه بر رنگ-کنترل سازه در پوست خود را به نام chromatophores که با استفاده از کریستال به خم شدن نور به رنگ های خاص و آنها را به نظر می رسد سبز. اما صدها گونه از قورباغه ها و وزغ است که نزدیک به پوست شفاف و بسیار چند chromatophores.

خود سبزی است که می توان در خود لنفاوی مایع بافت نرم و حتی استخوان می آید از باهوش بیوشیمیایی راه حلی است که ترکیبی از یک به طور معمول ویروس-مبارزه با نوع پروتئین با یک محصول جانبی سمی از خون شکست.

این یافته توسط محقق فوق دکترا کارلوس تبدا در دانشگاه دوک حل چند دیرینه رمز و راز در مورد این قورباغه را نشان می دهد و چگونه ضرورت بقا می تواند بسیار مبتکر واقع است. به نظر می رسد هفته از تاریخ 13 ژوئیه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

دانشمندان از مدت ها دست و پنجه نرم کردن با این واقعیت است که بسیاری از این قورباغه ها حاوی سطوح بسیار بالایی از رنگدانه صفراوی به نام biliverdin است که یک محصول جانبی از شکستن از هم جدا سلول های قرمز خون قدیمی. این رنگدانه به طور معمول به عنوان یک سم برای فیلتر کردن در کبد و دفع می شود به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است. اما این قورباغه ها یافت می شوند به حمل چهار بار به عنوان بسیاری biliverdin که حتی بدحال انسان مبتلا به بیماری های کبدی و 200 بار به عنوان بسیاری به عنوان chromatophore-مجهز قورباغه عموزاده.

به درک بیوشیمی بهتر از محققان با تمرکز بر یک گونه Boana punctata این رقص لهستانی پولکا نقطه treefrog از جنوب امریکا. از آنها جدا شده یک پروتئین آنها خواستار BBS (biliverdin-اتصال serpin) که بخشی از یک superfamily از بازدارنده های پروتئاز از پروتئین است که به طور معمول گام در راه ویروسی تکثیر و آنزیم های سم زدایی.

هنگامی که شما چیزی را ببینید و سبز رنگ آن واقعا باید به نام “همه چیز اما سبز’ به دلیل آن است که خیساندن تا تمام رنگ های نور ورودی به جز سبز. رنگ ما دیدن فرکانس نور آن را جذب نمی کند که پرش به عقب به چشم ما.

Biliverdin به خودی خود به نظر می رسد تا حدودی مایل به سبز که گاهی اوقات دیده می شود در یک کبودی اما محققان دریافتند که محدود serpin, BBS, امتداد, کردن biliverdin است مارپیچی شکل به ریز لحن خود جذب نور آن را بیشتر فیروزه ای, آبی-سبز. فیروزه ای اضافه شده به برخی دیگر از زرد رنگدانه های پراکنده در پوست پرش به عقب فقط سایه حق سبز. این همچنین باعث می شود biliverdin کمتر سمی نیز هست ظاهرا.

“این پروتئین دارای همان spectroscopic properties یا جذب نور به عنوان برخی از خواص گیاه رنگدانه” گفت: تبدا که شروع به کار در آرژانتین اکوادور و برزیل و اتمام آن در دانشگاه دوک. “نور خواص بسیار شبیه به آنچه که ما می بینیم برای مثال در برخی از پروتئین های گیاهی به نام phytochromes. اما در اینجا ما باید یک بازی کاملا متفاوت پروتئین است.”

آن را هوشمندانه اقتباس از موجود بیوشیمی است که به طور معمول در خدمت توابع دیگر در مهره داران. تبدا گفت: این نوآوری تکامل یافته بیش از 40 بار در 11 خانواده های مختلف بسیاری از آنها treefrogs. اقتباس اتفاق افتاد دوباره و دوباره در پرت و دور افتاده ماداگاسکار آمریکای جنوبی و آسیای جنوب شرقی.

“پس این است که یک همگرایی در تکامل” تبدا گفت. “در حال arboreal (زندگی در درختان) آنها را توسعه راه های مختلف خود را رنگ امیزی.” خود را از طریق و از طریق سبزی را تضمین می کند خوب استتار در شاخ و برگ و حتی در نزدیک به نور مادون قرمز.

“این نشان می دهد که چگونه انتخاب طبیعی می تواند co-opt پروتئین برای فقط در مورد هر هدف” گفت: Sönke Johnsen یک استاد زیست شناسی در دانشگاه دوک و coauthor بر روی کاغذ. “Biliverdin یک رنگدانه صفراوی است که به طور معمول خواهد بود از بدن دفع می شود به دلیل پتانسیل برای آسیب, اما در اینجا آن است که در دیدنی غلظت دقیقا به این خاطر آن را نیز مفید به عنوان یک رنگدانه سبز.”

“به عبارت دیگر کرمیت به زردی” Johnsen گفت.

داشتن زودتر کشف کرد که بسیاری از گونه های قورباغه ها منعکس فلورسنت با طول موج — اساسا درخشان در تاریکی — تبدا در حال حاضر به همکاری با مهندسین در دوک پرات دانشکده فنی و مهندسی به درخشش دقیقا تنظیم لیزر در قورباغه ها به یادگیری بیشتر در مورد رنگ.

“این مقاله است یک تور دو نیروی برسد بین دنیای زیست شناسی مولکولی بیوشیمی و محیط زیست” Johnsen گفت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه دوک. Original نوشته شده توسط کارل Leif بیتس. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر