مایع meltwater گاهی اوقات می تواند جریان عمیق در زیر ورق یخ گرینلند در زمستان نه فقط در تابستان با توجه به CIRES-چراغ کار منتشر شده در AGU مجله تحقیقات ژئوفیزیک نامه های امروز است. که پیدا کردن به این معنی است که دانشمندان به دنبال درک سطح دریا افزایش یابد و آینده ورق یخ گرینلند نیاز به جمع آوری داده ها در طول تاریک زمستان قطب شمال با اندک ساعت از نور روز و درجه حرارت است که شیب زیر -40 درجه است.

“این مشاهدات پرسش برای گرینلند پژوهش جامعه و انگیزه نیاز برای کار در آینده در زمستان هیدرولوژی در گرینلند” گفت: نویسنده سرب لینکلن پارچ یک همکار مدعو در CIRES بخشی از دانشگاه کلرادو بولدر. پارچ شروع این کار در حالی که او یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس و همکاری نویسنده از هفت کشورهای مختلف و دانمارک.

هنگامی که شواهد پیشنهاد کرد که برخی از یخچالهای طبیعی در گرینلند شد ذخیره سازی meltwater از طریق زمستان پارچ مجموعه ای از جنوب غربی گرینلند برای دیدن اگر هر یک از این meltwater نیز ترک ورق یخ در طول زمستان است. در فوریه سال 2015 او و همکارش کالین Gleason از دانشگاه ماساچوست در امهرست کشیده یک رادار نافذ زمین در سراسر یخ زده رودخانه پایین دست از لبه ورق یخ و حفر گمانه برای دیدن اگر هر گونه آب ترک ورق یخ و روان در زیر رودخانه یخ. آنها مورد مطالعه رودخانه تخلیه پنج ورق یخ گرینلند خروجی یخچالهای طبیعی و کشف meltwater جریان فقط در یک سایت Isortoq رودخانه. در فصل تابستان به Isotoq تخلیه meltwater از پایانه از Isunguata Sermia خروجی یخچال. در زمستان در رودخانه منجمد به نظر می رسد اما پارچ و Gleason در بر داشت به آرامی جریان آب مایع وجود دارد.

آن را “یک قطره نه تورنت” پارچ گفت و آب روان در زیر نیم متر از یخ در حالی که درجه حرارت را به خوبی زیر صفر است. پارچ و Gleason جمع آوری نمونه آب و تجزیه و تحلیل ژئوشیمیایی نشان داد که در آن آمده بود از زیر یخ ورق خود را.

این تیم به این نتیجه رسیدند که ممکن است بستر ورق یخ گرینلند می تواند باقی بماند و تخلیه مقدار کمی آب در طول سال. پیدا کردن این مهم است که درک چگونه meltwater از سطح یخ حرکت می کند از طریق یخ ورق است حفظ refreezes و/یا در نهایت تخلیه به رودخانه ها و/یا اقیانوس جهانی.

آن است که اغلب فرض بر این است که در گرینلند زهکشی سیستم نهفته است خفته در طول زمستان است. پارچ تیم یافته های برجسته یک نیاز رو به رشد برای سال دور قطب شمال هیدرولوژیک تحقیقات نه فقط در تابستان.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کلرادو در بولدر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im