دستی جدید 3D چاپگر می تواند سپرده ورق از پوست به پوشش بزرگ زخم سوختگی — و آن را “جوهر زیستی” می توانید سرعت بخشیدن به روند شفا.

دستگاه طراحی و توسعه توسط یک تیم از محققان از دانشگاه تورنتو مهندسی و Sunnybrook بیمارستان تحت پوشش زخم با یک ورق از نوع ماده بیولوژیکی نوار با نوار.

زیستی جوهر توزیع توسط غلتک تشکیل شده است مزانشیمی سلول های استروما (MSCs) — سلول های بنیادی که به افتراق تخصصی انواع سلول بسته به شرایط محیط زیست خود را. در این مورد کارشناس مواد باعث بازسازی پوست و کاهش زخم.

پروژه led توسط دانشجوی دکتری ریچارد چنگ زیر نظر استاد اکسل Guenther و در همکاری نزدیک با دکتر مارک Jeschke مدیر راس Tilley سوختگی مرکز و تیم خود را در Sunnybrook بیمارستان. خود را موفق in-vivo محاکمه در تمام ضخامت زخم های گزارش شده در مجله Biofabrication.

این مقاله یک گام بزرگ به جلو برای این تیم که پرده برداری از اولین نمونه از پوست چاپگر در سال 2018 است. دستگاه شد و اعتقاد بر این بود که اولین دستگاه در نوع خود به شکل بافت در محل واریز و راه اندازی در محل در دو دقیقه یا کمتر.

“قبلا به ما ثابت کرد که ما می تواند سلول های سپرده بر روی سوختگی وجود دارد اما نبود هر مدرکی که وجود دارد هر زخم مزایای — در حال حاضر ما نشان داده ایم که می گوید:” Guenther.

روش فعلی مراقبت از سوختگی است اتولوگ پیوند پوست که نیاز به پیوند پوست سالم از سایر نقاط بدن بر روی زخم.

اما بزرگ تمام بدن را می سوزاند مطرح چالش بیشتر است. تمام ضخامت سوختگی مشخص می شود تخریب هر دو خارجی ترین و درونی ترین لایه های پوست; این سوختگی اغلب پوشش بخش قابل توجهی از بدن است.

“با سوختگی, شما لازم نیست که کافی پوست سالم و در دسترس است که می تواند منجر به مرگ و میر می گوید:” Jeschke.

پس از 2018 چاپگر رفته از طریق 10 طراحی دوباره به عنوان تیم حرکت به سمت یک طراحی آنها تصور جراحان با استفاده از در اتاق عمل. جاری نمونه اولیه شامل یک-استفاده از ميکروفلوييدی هد برای اطمینان از عقیم سازی و نرم چرخ است که به شرح زیر پیگیری هد اجازه می دهد برای کنترل بهتر برای گسترده تر زخم.

بعدی چنگ می گوید که آنها در نهایت می خواهید به “کاهش بیشتر مقدار زخم در بالای کمک به بهبود زخم. تمرکز اصلی ما در حال حرکت رو به جلو را در in-vivo طرف.”

Jeschke معتقد است دستی پوست چاپگر می تواند دیده می شود در یک محیط بالینی در پنج سال آینده. “هنگامی که آن را استفاده می شود در یک اتاق عمل, من فکر می کنم این چاپگر خواهد شد و یک تعویض بازی در صرفه جویی در زندگی. با این دستگاه می تواند تغییر تمامیت ما چگونه عمل سوختگی و تروما مراقبت است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de