استرس حرارتی در gestating گاوهای شیری باعث اختلال در عملکرد نسل های آینده

تخمین زده می شود که در ایالات متحده, محیط زیست, تنش های حرارتی در گاوهای هزینه های صنایع لبنی بیش از 1.5 میلیارد دلار در سال به علت کاهش تولید شیر, اختلال در باروری و عملکرد افزایش نرخ بیماری و کوتاه دوره. اما آنچه اثرات آیا استرس گرمایی در گاو حامله باید در بهره وری و سلامت خود و زن و فرزندان در آینده و چقدر ممکن است این تاثیر تولید کنندگان لبنیات’ هزینه ؟ در اخیر مقاله مندرج در مجله علوم کشاورزیدانشمندان دانشگاه فلوریدا و دانشگاه کالیفرنیا در دیویس به بررسی عملکرد و سودآوری از دو نسل های آینده گاو متولد شده از مادران در معرض استرس حرارتی در دوران بارداری است.

به گفته نویسنده ارشد جیمنا Laporta, دکترا, وزارت علوم دامی در دانشگاه فلوریدا, گینسویل, فلوریدا, ایالات متحده آمریکا, تحقیقات قبلی نشان داده است که heifers متولد شده از گاو که گرما تاکید کرد در اواخر بارداری به رشد بود کوچکتر و تولید به طور متوسط پنج کیلوگرم در هر روز کمتر شیر در اولین شیردهی در مقایسه با heifers متولد شده از سدها که سرد می شود در گرمترین روز سال است.

“این نشان می دهد اثر دائمی جنين محیط زیست در بیان ژنتیکی در بزرگسالی گفت:” لاپورتا. “ما فرض است که قرار گرفتن در معرض باردار گاو به استرس حرارتی در اواخر بارداری را مختل دختران “و نوه” عمر اجرای.”

نویسندگان’ اولین هدف بود برای اندازه گیری انتقال اثرات مادری قرار گرفتن در معرض استرس حرارتی در اواخر بارداری بر عملکرد شیر باروری عملکرد و میزان زنده ماندن دختران و نوه. خود دوم شد و به منظور برآورد خسارات اقتصادی مربوط به آن نتایج در سراسر ایالات متحده است. لاپورتا و همکاران هم مخلوط و تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده در طول یک دوره 10 ساله بر عملکرد گاو هلشتاين در فلوریدا ایالتی با بیشترین تعداد گرما استرس روز در سال است. این به آنها اطلاعات در طول عمر بهره وری و عملکرد توليد مثل دو نسل های پی در پی از گاو متولد شده به سدها در معرض استرس حرارتی در دوران بارداری و کسانی که متولد شده به سدها که ارائه شد فعال خنک کننده در طول استرس حرارتی دوره.

نویسندگان دریافتند که به عنوان انتظار می رود, دختران و نوه های گرما-تاکید گاو نشان داد اثرات منفی در میزان بقا از تولد تا اولین زایش طول مولد طول عمر و عملکرد شیر از جمله شیر بازده و مواد مغذی را از طریق سه, الاغ. تیم محاسبه می شود که این اختلالات ترجمه برای قابل توجهی در هزینه های سالانه به تولید کنندگان لبنیات در ایالات متحده با سراسر کشور ضرر و زیان بر اساس ما میانگین قیمت شیر از سال 2010 تا سال 2015 تا $595 میلیون در سال.

لاپورتا اشاره می کند که گاوهای شیرده تمایل به تمرکز گرما راهکارهای کاهش احتمالا به دلیل اثرات گرم شدن بیشتر بلافاصله آشکار میان آنها را از میان nonlactating حامله گاو که آسیب ممکن است آشکار تنها هنگامی که آنها در سر شیر. اما با توجه به هزینه های پنهان است که به نسل های آینده گاو و احتمال افزایش تنش های حرارتی با توجه به در حال انجام تغییر آب و هوا لاپورتا و همکاران در نظر گرفتن تکنیک های خنک کننده برای پوست گاو — مانند استفاده از طرفداران و سیستم های بارانی — بسیار مهم برای ادامه موفقیت ما در صنایع لبنی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط الزویر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر