آهن سنگین ایزوتوپ نشت از هسته زمین

زمین مذاب هسته ای ممکن است نشت آهن به گفته محققان که چگونه تجزیه و تحلیل آهن رفتار در داخل سیاره ما است.

مرز بین آهن مایع در هسته و سنگی گوشته واقع شده است و برخی از 1800 کیلومتر (از 2900 متر) در زیر سطح زمین است. در این انتقال این حرارت هوا قطره بیش از یک هزار درجه داغتر از هسته به کولر گوشته.

این مطالعه جدید نشان می دهد سنگین تر از آهن ایزوتوپ مهاجرت به سمت دماهای پایین تر — و به گوشته — در حالی که سبکتر از ایزوتوپ آهن گردش به پایین به هسته. (ایزوتوپ از همان عنصر مختلف تعداد نوترون به آنها کمی متفاوت توده ها.) این اثر می تواند مواد هسته نفوذ lowermost گوشته غنی از آهن سنگین ایزوتوپ.

“اگر درست این غرفه به بهبود درک ما از هسته گوشته تعامل گفت:” چارلز Vrybalko سرب نویسنده و استاد بازنشسته زمین شناسی در دانشگاه UC Davis و استاد سیستم زمین پترولوژی دانشگاه آرهوس در دانمارک.

آشنایی با فرآیندهای فیزیکی عامل در هسته گوشته مرز مهم است, برای تفسیر لرزه ای تصاویر از اعماق گوشته و همچنین مدل سازی میزان مواد شیمیایی و حرارتی انتقال بین رفته و سطح سیاره ما Vrybalko گفت.

Vrybalko و همکاران خود را چگونه تجزیه و تحلیل ایزوتوپ آهن حرکت بین مناطق مختلف درجه حرارت در طول آزمایش های انجام شده تحت درجه حرارت بالا و فشار. یافته های خود را می تواند توضیح دهد که چرا وجود دارد بیشتر از آهن سنگین ایزوتوپ در گوشته سنگ از در chondrite شهاب سنگ اولیه از مواد اولیه منظومه شمسی Vrybalko گفت.

“اگر درست است که نتایج نشان می دهد آهن از هسته بوده است نشت به گوشته برای میلیاردها سال,” او گفت:.

کامپیوتر شبیه سازی های انجام شده توسط تیم تحقیقاتی نشان می دهد این مواد هسته ای حتی می تواند رسیدن به سطح مخلوط با و حمل و نقل با upwelling گوشته plumes. برخی از فوران گدازههای در اقیانوسی نقاط داغ مانند Samoa و هاوایی غنی شده از آهن سنگین ایزوتوپ که Vrybalko و این تیم پیشنهاد می تواند یک امضا از چکه کن هسته.

این پژوهش از بودجه توسط بنیاد ملی علوم این نیلز بور استادی در علوم از بنیاد ملی تحقیقات دانمارکی و علوم طبیعی و مهندسی شورای پژوهشی کانادا.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا – دیویس. Original نوشته شده توسط Becky Oskin. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de