هیمالیا گرگ ممکن است یک گونه جداگانه از گرگ.

جرالدین Werhahn/ هیمالیا گرگ پروژه

در بالا مراتع از زمین بلندترین کوه ها زندگی گروهی گرگ ها شناخته شده برای خود را طولانی snouts رنگ پریده پشمالو pelts و کم تن به تن می نامد. در حال حاضر ژن های خود را نیز تنظیم آنها را از هم جدا. یک مطالعه جدید نشان می دهد این گرگ ها—که در محدوده سراسر شمال هند و چین و نپال هستند ژنتیکی متمایز از گرگ خاکستری است که در نزدیکی زندگی می کنند, با تشکر از ژن هایی است که کمک به آنها در مقابله با هوا نازک بالای 4000 متر است.

“این بسیار هیجان انگیز است مطالعه می گوید:” بن کیسه یک سگ بوم شناس تکاملی در دانشگاه کالیفرنیا ، آن را “فراهم می کند برای اولین بار شواهد قانع کننده ای برای تمایز [هیمالیا] گرگ.” پیدا کردن پشتیبانی از قبلی calls برای آن به رسمیت شناخته شود به عنوان یک گونه جداگانه, و آن را نیز نشان می دهد که گرگ محدوده دو بار به عنوان بزرگ به عنوان تصور می شد.

هیمالیا گرگ ها زندگی در ارتفاعات بالاتر از خاکستری که در محدوده سراسر شرق چین مغولستان و قرقیزستان و عادات خود را متفاوت هستند بیش از حد. در حالی که گرگ خاکستری در درجه اول خوردن جوندگان هیمالیا گرگ اضافه کردن گاه به گاه تبت غزال به مخلوط. و Himalayans howl خود لحن با فریادهای کوتاه مدت و فرکانس های پایین تر از کسانی که از گریس.

در حال حاضر نمونه های از گرگ مدفوع جمع آوری شده در سراسر فلات تبت از چین, تاجیکستان و قرقیزستان ارائه شواهد ژنتیکی آن است که یک نژاد های مختلف. محققان استخراج DNA به نمایندگی 86 هیمالیا گرگ ها از این نمونه است. تجزیه و تحلیل نشان داد که بر خلاف خاکستری گرگ Himalayans حمل تخصصی ژن است که کمک به آنها غلبه بر کمبود اکسیژن از جمله آنهایی که در تقویت قلب و افزایش تحویل اکسیژن از طریق خون. سازگاری که این گزارش تیم امروز در مجله علمی, زیست جغرافی,ها, شبیه کسانی که از مردم تبت و سگ خود را (که اعتقاد بر این بوده است interbred با هیمالیا گرگ) و گاومیش اهلی.

حضور گسترده از گم شدن از هیمالیا گرگ ها همچنین نشان می دهد آنها محدود به هیمالیا اما پرسه زدن در کل فلات تبت در ارتفاعات بالای 4000 متر است.

این یافته ها نشان می دهد بالا زندگی گرگ باید در نظر گرفته شود یک گونه متمایز—و یا حداقل به عنوان یک “تکاملی قابل توجهی واحد” محققان نوشتن. و آنها حمایت از پژوهش های قبلی نشان می دهد که این کمی مطالعه canids قدیمی ترین و نسب مدرن گرگ داشتن جدا از دیگر گرگ بین 630,000 به 800,000 سال پیش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im