با تکنولوژی بالا CT نشان می دهد تکاملی باستان اقتباس از منقرض crocodylomorphs

درخت زندگی سرشار از نمونه هایی از گونه های است که تغییر از زندگی در آب به زمین های مبتنی بر وجود است. گاهی اوقات برخی از گونه ها در زمان در جهت مخالف است. بینش های جدید به آناتومی گوش داخلی از خزندگان ماقبل تاریخ این thalattosuchians نشان داد اطلاعات بیشتر در مورد یکی از این تکاملی نقاط عطف. در طول Mesozoic عصر این در حال حاضر منقرض شده تمساح بستگان جرأت به اقیانوس پس از semiaquatic فاز. در طی این فرایند اسکلت thalattosuchians به تدریج به اقتباس جدید pelagic زیستگاه. در خصوص تغییرات به گوش داخلی سیستم دهلیزی از این خزندگان افزایش توانایی خود را برای شنا کردن است. در مقایسه با نهنگ که اقتباس به سرعت به زندگی در آب بدون طولانی مدت semiaquatic مرحله این است که کاملا متفاوت مسیر تکاملی برای همین انتقال. این یافته های جدید بین المللی تیم تحقیقاتی ساخته شده بودند ممکن است با استفاده از کانن با تکنولوژی بالا توموگرافی کامپیوتری (CT) اسکنر از لایبنیتس موسسه وحش و حیات وحش پژوهش (Leibniz-IZW). نتایج منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

Thalattosuchians زندگی می کردند در طول Mesozoic مورد 182 به 125 میلیون سال پیش تکامل یافته از زمین های خود را در زندگی بستگان برای تبدیل شدن به سریع شنا دریایی شکارچیان. یک تیم تحقیقات بین المللی به رهبری دانشمندان از دانشکده علوم در دانشگاه ادینبورگ مطالعه تغییرات تکاملی که این crocodylomorphs از طریق رفت و در طول انتقال از زمین به اقیانوس. این تیم با تمرکز بر یکی از مهم ترین مهره داران سیستم های حسی — گوش داخلی است. با استفاده از با وضوح بالا توموگرافی کامپیوتری (CT) جمجمه 18 thalattosuchians از اواخر ترياس تا اوایل کرتاسه بودند اسکن شده به گستردگی زیادی از تاریخچه تکاملی crocodylomorphs. سی تی اسکن شد و در مقایسه با اسکن مدرن تمساح. برخی از اسکن انجام شد در لایبنیتس-IZW در برلین. X-ری اسکن آشکار دقیق تغییرات در سیستم دهلیزی گوش داخلی به خصوص در استخوانی دخمه پرپیچ و خم است که نقش حیاتی در سنجش تعادل و مکانی جهت گیری. “آنها به عنوان انتقال از زمین به آب thalattosuchians توسعه یافته کاملا جمع و جور کاهش می یابد و ضخیم استخوانی دخمه پرپیچ و خم یادآور کاهش مزس از دیگر خزندگان دریایی و نهنگ ها” توضیح می دهد که گیدو Fritsch دانشمند و CT متخصص در لایبنیتس-IZW. “منقرض شده زمین تمساح از سوی دیگر تا به حال بلندتر و باریک تر استخوانی دخمه پرپیچ و خم. مزس از semiaquatic تمساح, که همچنین شامل مدرن تمساح طولانی تر و فشرده تر از کسانی که از سرزمین خود زندگی اقوام.” این نتایج نشان می دهد که گوش داخلی مورفولوژی از حیوانی است که به شدت وابسته به زیستگاه خود را.

جالب thalattosuchians توسعه یافته کاهش درونی خود گوش دخمه پرپیچ و خم تنها پس از semiaquatic فاز به طول انجامید که ده ها میلیون سال است. اول خود اسکلت تغییر در این فاز اندام شد, باله, بدن شد و کارآمد است که به آنها اجازه حرکت موثر در آب و بهبود توانایی خود را برای شنا کردن است. تنها پس از آن که تغییرات در گوش داخلی توسعه احتمالا به عنوان یک پاسخ به تغییر حسی الزامات زمانی که thalattosuchians نقل مکان کرد و به عمیق تر باز خواهد شد. این فرآیند انطباق آنها را متمایز از نهنگ ها که گوش داخلی دخمه پرپیچ و خم شد کوچک به زودی پس از انتقال از زمین به آب بدون طولانی مدت semiaquatic فاز. بنابراین thalattosuchians و نهنگ ها در زمان های مختلف تکاملی راه برای همان نوع از انتقال.

مطالعات آینده بررسی مزایای استفاده از کاهش گوش داخلی دخمه پرپیچ و خم برای آب-زندگی حیوانات, تحقیق در مورد چگونه به سرعت thalattosuchians توسعه سازگاری در گوش داخلی خود را به عنوان آنها وارد آب, و چگونه دیگر اندام های حسی را در این انتقال.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Forschungsverbund برلین. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im