خوردن فیبر بیشتر می تواند به بهبود امید به زندگی برای کسانی که مبتلا به دیابت, Otago, محققان می گویند.

دیابت نوع 2 رسیده است و نسبت اپیدمی در سراسر جهان در ارتباط است با جدی عوارض پزشکی و افزایش خطر مرگ ناشی از COVID-19.

دو مطالعات اخیر از دانشگاه اتاگو محققان نشان داده اند که خوردن بیشتر فیبر در رژیم غذایی باعث بهبود امید به زندگی, اگر چه پردازش مواد غذایی ممکن است حذف این مزایا.

یک مطالعه یک بررسی منتشر شده در مجله Plos پزشکیاستفاده می شود جمع آوری داده ها از 8300 بزرگسالان مبتلا به نوع 1 یا دیابت نوع 2 را نشان می دهد که کسانی که با بالاتر فیبر مصرف رو کاهش قابل توجهی در مرگ و میر زودرس در مقایسه با کسانی که خوردن حداقل فیبر.

منجر نویسنده دکتر اندرو رینولدز ملی بنیاد قلب شخص از گروه پزشکی می گوید: در مقایسه با نیوزیلند به طور متوسط از 19 گرم فیبر در هر روز کسانی که مصرف 35 گرم در روز 35 درصد کاهش خطر مرگ زودرس.

توصیه های خود را برای افزایش فیبر مصرف با خوردن بیشتر غلات سبوس دار و حبوبات و سبزیجات و میوه امر به مردم در سراسر جهان Dr رینولدز می گوید.

“سعی کنید چند راه مختلف برای افزایش میزان مصرف فیبر خود, ببینید چه کار بهترین برای شما.

“اگر شما عادت به خوردن سفید تصفیه شده نان و یا رول سعی کنید تغییر به نان سبوس دار و یا رول. سعی کنید برنج قهوه ای را امتحان کنید قهوه ای, پاستا, سعی کنید با اضافه کردن یک و نیم قلع از حبوبات به وعده های غذایی شما در حال حاضر.

“سعی اضافی گیاهی را با وعده غذایی اصلی — تازه منجمد یا کنسرو شده بدون سدیم هستند و همه گزینه های خوب.”

این تیم تحقیقاتی همچنین تجزیه و تحلیل 42 دادگاه با 1789 شرکت کنندگان که در آن بزرگسالان با غیرواگیر نوع 1 یا نوع 2 دیابت داده شد بیشتر فیبر و غلات سبوس دار برای حداقل شش هفته.

آنها دریافتند بهبود مداوم قند خون در کنترل سطح کلسترول خون و کاهش وزن بدن در هنگامی که بزرگسالان با غیرواگیر نوع 1 یا نوع 2 دیابت خود را افزایش فیبر یا سبوس دار مصرف.

نویسنده ارشد پروفسور جیم مان از گروه پزشکی و مدیر سالم زندگی ملی علم چالش درگیر شده است در تحقیقات دیابت برای بیش از 40 سال و رهبری اولین آزمایش های کنترل شده از فیبر بالا در رژیم غذایی در دیابت در 1970s.

“هنگامی که ما در مطالعات کنترل شده تایید مزایای فیبر در رژیم غذایی از چهار دهه پیش ما هرگز مشکوک است که آنها خواهد بود کاملا به طوری چشمگیر,” او می گوید.

“از آن گرفته شده چهل سال تحقیق و این متا تجزیه و تحلیل قادر به نشان می دهد که این رژیم غذایی درمان می تواند یک اثر به عنوان قابل توجه به عنوان که تولید شده توسط داروها.”

در مطالعه دوم محققان دریافتند همه غذاهایی که حاوی فیبر هستند در برابر خلق شده اند — در حالی که غلات سبوس دار منبع مهم فیبر منافع خود ممکن است رقیق می شود وقتی که به شدت پردازش شده است.

برای این مطالعه منتشر شود در مراقبت از دیابت Dr رینولدز و استاد مان به رهبری محاکمه در بزرگسالان مبتلا به ديابت نوع 2 زندگی در دوندین در نظر گرفتن اثرات فرآوری مواد غذایی در فواید غلات سبوس دار.

شرکت کنندگان خوردند حداقل-فرآوری مواد غذایی سبوس دار مانند جو سبوس دار و دانه دار نان برای یکی دو هفته پس از آن بیشتر در فرآوری مواد غذایی سبوس دار مانند جو فوری و نان سبوس دار برای دو هفته دیگر.

“غذاهای سبوس دار در حال حاضر به طور گسترده ای تصور می تواند مفید باشد اما به طور فزاینده ای از محصولات موجود در قفسه های سوپر مارکت ها فوق العاده پردازش می گوید:” استاد مان.

محققان با استفاده از برش لبه مانیتور گلوکز (قند) برای ثبت شرکت کننده سطح گلوکز خون در طول روز و شب در طول دو هفته مداخله دوره.

نتایج نشان داد بهبود سطح گلوکز خون پس از وعده های غذایی و کاهش تنوع سطح گلوکز خون در طول روز زمانی که شرکت کنندگان به مصرف به حداقل پردازش غلات سبوس دار.

نتایج قابل توجه بعد از صبحانه به عنوان آن بود زمانی که بسیاری از غلات سبوس دار مصرف می شد.

محققان همچنین مشاهده شده چیزی غیر منتظره.

اگر چه شرکت کنندگان خواسته شد به از دست دادن وزن با خوردن کمتر در طول محاکمه نتایج خود را نشان داد میانگین وزن افزایش کمی پس از دو هفته از خوردن فرآوری غلات سبوس دار و کاهش کمی بعد از غذا خوردن حداقل پردازش غلات سبوس دار.

این دو مطالعات همراه با تحقیقات قبلی تایید انتخاب غذاهای با فیبر بالا مانند غلات کامل و میوه و برگ تیره سبزی یا حبوبات است برای همه خوب و مهم در مدیریت بیماری ها مانند نوع 1 یا نوع 2, دیابت,,,,, Dr رینولدز می گوید.

“با این حال ما در حال حاضر شروع به درک که چگونه غذاهای فرآوری شده نیز مهم است و برای غلات سبوس دار هنگامی که شما ریز آسیاب آنها شما می توانید حذف منافع خود را,” او به این نتیجه میرسد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de