مردم با تکیه بر یک تنظیم شدت حس لمس به دستکاری اشیاء اما آسیب به پوست و ساده عمل پوشیدن دستکش میتواند این توانایی است. جراحان برای مثال پیدا کنید که دستکش کاهش توانایی خود را برای دستکاری در بافت نرم. فضانوردان نیز مانع سنگین spacesuits و پیدا کردن آن را دشوار است به کار با تجهیزات در حالی که با پوشیدن دستکش های سنگین.

در شماره این هفته فیزیک کاربردی, بررسی, توسط, AIP, چاپ و نشر, دانشمندان گزارش توسعه جدید لمسی-تقویت سیستم بر اساس یک بسیار حساس سنسور. سنسور قابل توجه و حساسيت اجازه می دهد پوشنده لباس برای تشخیص نور برس از پر لمس یک گل گلبرگ قطرات آب در حال سقوط بر روی یک انگشت و حتی یک سیم بیش از حد کوچک دیده می شود.

نرم افزار مبتنی بر سنسور مورد استفاده در این دستگاه بود که با الهام از عنکبوت شکاف اندام ایده اولین بار پیشنهاد شده توسط محققان دیگر. این الگوی ترک در اسكلت اجازه می دهد تا عنکبوت برای تشخیص حرکات کوچک. در راه همان, نازک کرک مبتنی بر فشار سنسور یا UCSS با استفاده از ترک ها تشکیل یک لایه نازک رسانا الکتریکی نقره ای.

این UCSS است که ساخته شده از چندین لایه فیلم پلیمری انعطاف پذیر با روکش نقره. کل سیستم رویشان کشیده و بیش از یک سطح منحنی باعث نقره به کرک و ایجاد کانال های موازی که انجام برق و حساس به حرکت.

محققان لایه های نازک تر از هر دو انعطاف پذیر فیلم و نقره ای به همراه داشت سنسورهای با حساسیت بالاتر در حالی که ضخیم تر آنهایی که به نمایش گذاشته بزرگتر سنجش محدوده. برای رسیدن به یک تعادل این دو اثر UCSSs با 15 میکرون ضخامت پلیمر لایه و 37 نانومتری نقره ای ضخیم لایه شد بهترین انتخاب است.

محققان همچنین طراحی بصری به کمک لامسه تقویت سیستم VATES با اتصال یک یا چند UCSSs به یک سیگنال خرید واحد و بصری بازخوانی دستگاه. آنها متصل UCSSs به دستکش یا در نوک انگشتان و یا در دست تولید یک نوع پوست الکترونیکی یا e-skin. ریز حرکات کوچک به عنوان یک فرد پالس حرکت نوک انگشت می تواند نظارت.

محققان نشان می دهد UCSSs می توان در راه های مختلفی: به عنوان بسیار حساس الکترونیکی سبیل است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به نقشه وزش جریان الگوهای; به عنوان پوشیدنی سنسور ضربان قلب و نبض تشخیص; و یا به عنوان سنسور در پروتز به منظور افزایش حس لمس.

آنها نیز خود را نشان داد استفاده از هنگامی که به بخش های مختلف بدن. UCSSs قادر به تشخیص حرکت با توجه به لبخند اخم و چشم چشمک می زند.

همکاری نویسنده Caofeng پان گفت: “این نتایج نشان می دهد برنامه های کاربردی گسترده ای از ما نازک فشار سنسور در e-پوست و انسان و ماشین رابط.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه آمریکایی فیزیک. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im