هیمالیا یخچال را نشان می دهد شواهد از شروع انقلاب صنعتی

انسان تغییر یکی از بالاترین قله های هیمالیا صدها سال قبل از اینکه یک فرد همیشه پا وجود دارد تحقیقات جدید نشان داده است.

مطالعه چاپ و نشر امروز در مجموعه مقالات آکادمی ملی علومنشان می دهد که از سوختن محصولات جانبی زغال سنگ در اروپا در اواخر قرن 18 ساخته شده راه خود را به Dasuopu یخچال های طبیعی در مرکزی هیمالیا برخی از 6400 کیلومتر به عنوان کلاغ مگس از لندن زادگاه انقلاب صنعتی.

“انقلاب صنعتی که یک انقلاب در استفاده از انرژی” گفت: Paolo Gabrielli نویسنده سرب از مطالعه و اصلی محقق و دانشمند محقق در دانشگاه ایالتی اوهایو برد قطبی و آب و هوا مرکز تحقیقات و دانشکده علوم زمین.

“و بنابراین استفاده از احتراق زغال سنگ نیز آغاز شده و به علت تولید گازهای گلخانه ای است که ما فکر می کنیم منتقل شدند و توسط باد تا به هیمالیا.”

تیم تحقیقاتی که منتشر شده این مطالعه بخشی از یک تیم بین المللی است که سفر به Dasuopu در سال 1997 به مته هسته های یخ از یخچال های طبیعی. هسته ارائه یک رکورد از بارش برف گردش جوی و محیطی دیگر تغییرات در طول زمان است; برد مرکز دارای یکی از بزرگترین مجموعه از هسته های یخ در جهان است.

Dasuopu — در 7,200 متر یا 23,600 فوت بالاتر از سطح دریا — بالاترین ارتفاع سایت در جهان که در آن دانشمندان به دست آمده از آب و هوا رکورد از یخ هسته. Dasuopu واقع شده است در Shishapangma یکی از جهان 14 بلندترین کوه که تمام واقع در هیمالیا.

برای این مطالعه تیم تحقیقاتی تجزیه و تحلیل یک هسته گرفته شده از Dasuopu در سال 1997 برای 23 ردیابی فلزات.

یخ هسته عمل به عنوان یک نوع از جدول و نمایش جدید یخ تشکیل لایه در یخچال در طول زمان است. آن را ممکن است برای محققان برای گفتن تقریبا دقیق سال یک لایه از یخچال های طبیعی تشکیل شده به دلیل زیست محیطی سرنخ مانند بارش برف و یا دیگر شناخته شده است طبیعی و یا ساخته دست بشر بلایای طبیعی است. یخ محققان ارزیابی شکل گرفته بین 1499 و در سال 1992 در این تیم مشخص شد. هدف خود را برای دیدن اینکه آیا فعالیت های انسانی را تحت تاثیر قرار بود یخ در هر راه و اگر تا زمانی که این اثر را آغاز کرده بود.

تجزیه و تحلیل آنها نشان داد این بود: این تیم در بر داشت بالاتر از سطح طبیعی تعدادی از فلزات سمی از جمله کادمیوم ، کروم و نیکل و روی, یخ در شروع در حدود سال 1780 — آغاز انقلاب صنعتی در انگلستان است. کسانی که فلزات هستند همه از سوختن محصولات جانبی زغال سنگ بخش مهمی از صنعت در پایان قرن 18 و در طول قرن 19th و 20th.

محققان دریافتند که کسانی که فلزات شد و به احتمال زیاد حمل و نقل توسط بادهای زمستان که سفر در سراسر جهان از غرب به شرق است.

آنها همچنین بر این باورند که ممکن است که برخی از فلزات مهمترین روي آمد از مقیاس بزرگ آتش سوزی جنگل ها از جمله کسانی که مورد استفاده در 1800s و 1900s برای روشن شدن درختان تا راه را برای مزارع.

“چه اتفاق می افتد این است که در آن زمان علاوه بر انقلاب صنعتی بشر جمعیت منفجر شد و گسترش” Gabrielli گفت. “و غیره وجود دارد نیاز بیشتری برای مزارع کشاورزی — و به طور معمول راه آنها زمینه های جدید به سوزاندن جنگل.”

سوزاندن درختان می افزاید فلزات در درجه اول روي به جو است. Gabrielli گفت: آن را سخت به بگویید که آیا یخبندان آلودگی می آید از انسان ساخته شده یا طبیعی آتش سوزی جنگل ها. و چند وجود دارد در ارتفاع بالا سوابق در مقیاس بزرگ از آتش سوزی در سراسر جهان ساخت که آلودگی بیشتر دشوار برای پیگیری.

آلودگی در یخ هسته سوابق بود که شدید ترین از حدود 1810 به سال 1880 دانشمندان تجزیه و تحلیل یافت. Gabrielli گفت که به احتمال زیاد چون زمستان شد و مرطوب تر از نرمال در Dasuopu در طول آن دوره زمانی معنی بیشتر یخ و برف تشکیل شده است. که یخ و برف, او گفت:, شده اند آلوده به خاکستر بادی از سوختن ذغال سنگ یا درخت ساخته شده است که راه خود را به غربی بادها-و مقادیر بیشتری از آلوده یخ و برف به معنی بیشتر آلودگی در یخچال.

قابل توجه به Gabrielli شد که آلودگی به نظر می رسد پیش از انسان مقیاس کوه های اطراف Dasuopu. اولین کوهنوردان رسیده قله اورست در 29,029 پا جهان بلندترین قله بالاتر از سطح دریا در سال 1953. Shishapangma در 26,335 پا 14-بلندترین قله در جهان برای اولین بار صعود در سال 1964. این Dasuopo یخچال حفاری سایت مورد 2,700 سر به زیر نشست.

Gabrielli گفت: این نیز مهم است به یاد داشته باشید تفاوت بین “آلودگی” و “آلودگی است.”

“سطوح فلزات ما در بر داشت بيشتر از آنچه که وجود دارد به طور طبیعی اما نمی شد به اندازه کافی بالا به شدت سمی و یا سمی,” او گفت:. “با این حال در آینده bioaccumulation مارس کنسانتره فلزات از meltwater خطرناک در سطوح سمی در بافت های بدن موجودات زنده است که زنده در اکوسیستم های زیر یخچال های طبیعی.”

این مطالعه نشان می دهد که فعالیت های انسانی در تغییر جو در هیمالیا شروع در پایان قرن 18. اما یک مطالعه قبلی برد قطبی مرکز محققان منتشر شده در سال 2015 نشان داد که در دیگر نقاط جهان یعنی پرو بشر معدن نقره ای آلوده هوا در آمریکای جنوبی به عنوان بسیاری از 240 سال قبل از انقلاب صنعتی.

“آنچه در حال ظهور است از مطالعات ما هر دو در پرو و هیمالیا است که تاثیر انسان آغاز شده و در زمان های مختلف در نقاط مختلف کره زمین” Gabrielli گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر