هنگامی که زلزله یا سایر بلایای طبیعی و حملات دولت کمک سازمان های بیمه و دیگر پاسخ همگرا به سهام از مرگ و میر و صدمات و برای ارزیابی میزان و هزینه آسیب به زیرساخت های عمومی و اموال شخصی.

اما تا به حال چنین post-disaster روش های ارزیابی باید با تمرکز بر ارزش دلار خسارت به اموال در حالی که شکست به حساب چیزی است که به همان اندازه مهم است اما سخت تر برای تعیین کمیت; یعنی که فقیر کسی یا خانواده خود را سخت تر از آن است که آنها را به بهبود می یابند و خود را بازیابند سابق استاندارد زندگی.

در حال حاضر مهندسین عمران در دانشگاه استنفورد مشغول به کار با اقتصاددانان از بانک جهانی را ابداع اولین فاجعه ارزیابی مدل که ترکیبی از خوبی درک اموال خسارت برآورد با یک راه برای محاسبه دو قبلا لبخند متغیرهای — جامعه گسترده اقتصادی اثرات ناشی از اختلال در صنعت و شغل و هزینه های اجتماعی به افراد و خانواده ها.

اگر چه چنین تجزیه و تحلیل ممکن است واضح به نظر می رسد هیچ کس تا به حال قرار دادن آجر و ملات ضرر و زیان همراه با درد و رنج عواقب تا استنفورد مهندسین عمران همکاری با بانک جهانی اقتصاددانان استفان Hallegatte و برایان والش برای ایجاد این جامع ارزیابی آسیب ،

یک سناریوی فرضی

در یک مطالعه منتشر شده 30 مارس در طبیعت پایداریمحققان آزمون مدل خود را با استفاده از یک فرضی 7.2 ریشتری زلزله در هیوارد گسل در نزدیکی سان فرانسیسکو. “ما تا به توسعه یک مدل مالی که ایجاد شده بر قبلی صدمه به اموال روش در راه است که اجازه می دهد تا ما را به کمیت درد و رنج مردم احساس پس از زلزله با توجه به وضعیت اجتماعی و اقتصادی” گفت: مطالعه همکاری نویسنده جک بیکر استاد مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه استنفورد.

اگر چه محققان متناسب با رویکرد خود را به طور خاص برای زلزله آنها امیدوارم که کارشناسان در طوفان گردباد و سیل و دیگر بلایای طبیعی را نیز اتخاذ جدید اقتصادی و جامعه شناختی اقدامات به منظور ارائه سیاستگذاران ابزار جدید برای برنامه ریزی برای حوادث.

مطالعه اول نویسنده Maryia Markhvida سابق دانشجوی کارشناسی ارشد بیکر گفت: محققان آغاز شده و با مدل های سنتی از صدمه به اموال ارزیابی و اضافه شده در بالای این لایه دوم از تجزیه و تحلیل برای تعیین کمیت یک مفهوم به نام “رفاه” که آنها با اقتباس از اقتصاددانان و جامعه شناسان. مدل محاسبه درآمد و مصرف سطوح مردم در های مختلف اجتماعی و اقتصادی اقشار به اختصاص یک مقدار عددی به خوب بودن است که می تواند از فکر به عنوان احساس افراد در مورد زندگی روزانه آنها به عنوان بهبود یافتن از یک فاجعه است.

محققان ترکیب آسیب فیزیکی با ابزار اقتصادی و رفاه ارزیابی برای ایجاد یک مدل جامع از اثرات فاجعه. برای مثال باید اموال آسیب بخشی از سیستم خود را نشان می دهد که یک ساختمان خاص است به احتمال زیاد به سقوط لایه دوم از تجزیه و تحلیل خواهد پا زدن در قیاس چگونه چنین آسیب ساختاری تاثیر می گذارد که در آن مردم کار می کنند و چگونه آن را تحت تاثیر انواع صنایع در راه است که خواهد بریزد پایین به تاثیر درآمد مردم و قدرت هزینه در نتیجه کاهش احساس خود را از رفاه.

مفاهیم سیاست

مقدار درآمد و هزینه, و هزینه های داده ها برای تجزیه و تحلیل بدست آمده از داده های سرشماری که فعال محققان به کراوات خود را به خوبی بودن محاسبات به فقر نسبی یا رفاه زندگی مردم در محله های مختلف.

هنگامی که آنها برآورد نسبی از دست دادن رفاه برای مردم در هر یک از چهار براکت درآمد آنها دریافتند که کسانی که در پایین احساس تقریبا 60 درصد از دست دادن رفاه به عنوان یک بخش از منطقه خلیج متوسط درآمد سالانه نسبت به چیزی نزدیک به 25 درصد برای کسانی که در بالا (نگاه کنید به نمودار یک موجود از طریق تصویر دانلود).

محققان همچنین در مقایسه سه نوع ضرر و زیان برای 10 شهرستانها در منطقه خلیج سان فرانسیسکو (جدول B در دسترس از طریق تصویر دانلود). این محاسبات در میان آسیب پذیری از هر شهر ساختمان سهام (تعداد و نوع از خانه ها و دفاتر و سازه های دیگر) آن نزدیکی به فرض زلزله و دیگر عوامل از جمله چه نوع پس انداز و بیمه مردم به عنوان ایمنی بالشتک. این نمودار نشان می دهد که حتی زمانی که اموال خسارت تقریبا برابر بودن ضرر و زیان بزرگتر هستند در شهرستانها است که باید کاهش درآمد جمعیت و کاهش پس انداز خانواده ها.

“آن را حس می کند که افرادی که کمتر در وهله اول احساس می کنید که زندگی می شود که بسیار سخت تر از زمانی که آنها از دست دادن برخی از آنچه آنها بود” Markhvida گفت.

محققان تصور است که سیاستگذاران را با استفاده از مدل در نظر چگونه به کاهش اثرات زلزله و سرعت منطقه را بازیابی پس از آن. آنها ممکن است به عنوان مثال اجرای “چه می شود اگر” تمرینات به وزن مزایای نسبی از اقدامات مانند محکم کردن کدهای ساختمان ارائه مشوق برای انجام تعمیرات اساسی و یا دریافت بیمه زلزله و یا ایجاد طرح های احتمالی برای گسترش و یا گسترش مزایای بیکاری.

“این مدل می تواند کمک به مقامات دولتی تصمیم بگیرد که سیاست ارائه بهترین بنگ برای جفتک انداختن و همچنین ببینید که چگونه آنها ممکن است تاثیر می گذارد نه فقط بالقوه اموال خسارت ضرر و زیان به مردم حس خوب بودن” بیکر گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de