زنبور عسل زندگی کوتاه پس از قرار گرفتن در معرض دو به طور گسترده ای استفاده می شود آفت کش ها

زندگی زنبور عسل کوتاه — با شواهد فیزیولوژیکی استرس — هنگامی که آنها در معرض پیشنهاد نرم افزار نرخ دو صورت تجاری در دسترس است و به طور گسترده ای استفاده می شود آفت کش ها با توجه به جدید دانشگاه ایالتی اورگان پژوهش است.

در یک مطالعه منتشر شده در مجله PLOS ONE, honeybee, محققان در OSU دانشکده علوم کشاورزی یافت می شود اثرات مضر در زنبورها در معرض تبدیل و Sivanto که هر دو ثبت نام برای استفاده در ایالات متحده و توسعه یافته بودند به بیشتر سازگار با سلامت زنبور عسل.

غربی زنبور عسل عمده گرده افشان میوه مهره نباتی و دانه از محصولات زراعی است که بستگی به زنبور عسل برای گرده افشانی با کیفیت بالا و عملکرد.

همراه با دیگر عوامل استرس زا مانند varroa کنه ویروس ها و تغذیه نامناسب اثر از این آفت کش ها می تواند ارائه زنبور عسل ناتوان از انجام وظایف خود هموار. زنبورداران و برخی از گروه های زیست محیطی را مطرح نگرانی در سال های اخیر در مورد این حشره کش ها و اثرات منفی بالقوه در زنبور عسل است.

به گفته محققان این مطالعه به بررسی “sub-کشنده” اثر sulfoxaflor ماده فعال در تبدیل و flupyradifurone ماده فعال در Sivanto. Sub-کشنده اثرات معنی است که زنبورها نمی میرند اما تجربه استرس های فیزیولوژیکی و در نتیجه طول عمر کوتاه.

در مورد تبدیل زنبورها زندگی به شدت کوتاه است. اکثریت زنبور عسل در معرض تبدیل درگذشت ظرف شش ساعت پس از در معرض بودن تایید شدید سمیت آفت کش ها به زنبورها که در معرض به طور مستقیم به زمینه کاربرد میزان توصیه شده بر روی برچسب محققان گفتند.

مطالعه منجر نویسنده Priyadarshini Chakrabarti باسو فوق دکتری پژوهشی مرتبط در زنبور عسل آزمایشگاه در OSU کالج علوم کشاورزی تاکید کرد که محققان نیست خواستار Sivanto و یا تبدیل به بازار برداشته.

“ما نشان می دهد که بیشتر اطلاعات قرار داده می شود بر روی برچسب این محصولات است که مطالعات بیشتری باید انجام شود به درک sublethal اثرات مزمن قرار گرفتن در معرض” باسو گفت.

Sivanto و تبدیل مورد استفاده در محصولات کشاورزی به کشتن شته برگ قیف و آفت مگس سفید در میان دیگر آفات است. بسیاری از این محصولات جذب زنبور عسل برای گرده افشانی. وجود دارد برخی از محدودیت در استفاده از آنها. برای مثال تبدیل نمی توان اعمال شده به محصولات کشاورزی در شکوفه ،

زنبور عسل ممکن است در معرض به طور غیر مستقیم از طریق آفت کش رانش گفت: مطالعه همکاری نویسنده رامش Sagili دانشیار apiculture و زنبور عسل فرمت متخصص در OSU-دانشکده علوم کشاورزی.

“متوسط عمر یک زنبور عسل کارگر است پنج تا شش هفته در بهار و تابستان, بنابراین اگر شما در حال کاهش طول عمر با پنج به 10 روز است که یک مشکل بزرگ” Sagili گفت. “کاهش طول عمر ناشی از استرس اکسیداتیو می تواند تاثیر منفی جمعیت کلنی و در نهایت سازش مستعمره تناسب اندام است.”

برای این مطالعه محققان با انجام دو تماس قرار گرفتن در معرض آزمایش: شش دقیقه مطالعه و 10 روز مطالعه در مارس 2019. از زنبور عسل به دست آمده از شش سالم مستعمرات در OSU apiaries. در هر آزمایش گروه از 150 زنبورها قرار داده شد در سه قفس. يک گروه در معرض تبدیل دوم به Sivanto و سوم شد و یک گروه کنترل بود که در معرض دو آفت کش ها.

زنبور عسل و میر شربت شکر و آب مصرف و پاسخ فیزیولوژیکی مورد بررسی قرار گرفتند در زنبورها در معرض Sivanto و تبدیل و نسبت به زنبورها در گروه کنترل بود. مرگ و میر در هر قفس ثبت شد در هر ساعت به شش ساعت آزمایش و روزانه برای 10 روز آزمایش.

در حالی که Sivanto نمی شد به طور مستقیم کشنده به زنبور عسل زیر در تماس قرار گرفتن در معرض 10 روز بقا نتایج نشان داد که میدان-نرم افزار نرخ Sivanto کاهش بزرگسالان بقا و باعث افزایش استرس اکسیداتیو و آپوپتوز در زنبور عسل بافت. این نشان می دهد که حتی اگر Sivanto ظاهرا کمتر سمی تر از تبدیل آن نیز ممکن است کاهش طول عمر زنبور عسل و انتقال استرس های فیزیولوژیکی با توجه به نویسندگان این مطالعه.

نویسندگان در این مطالعه شامل دانشجویان تحصیلات تکمیلی امیلی کارلسون و اعضای هیئت علمی و معاون پژوهشی هانا لوکاس که هر دو انجام تحقیقات در زنبور عسل آزمایشگاه; و Andony Melathopoulos استادیار و گرده افشان توسعه سلامت متخصص.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>